Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jeziora w okolicach Chojnic


neograf

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

co do m. Swornegacie to tak jaki pisalem wczesniej przelowilem tam cale wakacje...efekty...niezle ilosci ladnych okoni. Na poczatek gdzie lowilem. Otoz miejscem ogolniedostepnym i jak sie okazalo dobrym jest brzeg przed mostem (po obu stronach) lecz zdecydowanie czesciej lowilem od strony sklepu. Czasem bylo tak, ze okon ewidentnie wolal wlot jeziora w rzeke i brak w jej korycie. Czasem wystarczylo zmienic brzeg zeby pojawily sie swietne brania. Generalnie jak jest duzy okon to brzeg az sie gotuje od wyskakujacego zywca...fajny widok jak "goni". W maju padlo kilka pstragow slusznych rozmiarow ale przez cale lato pstragow nie bylo. Mozna zanurzic na grunt...czasem trafial sie wegorz. Co do techniki to dominiwal zywec, zlowiony w toni lub pod mostem. Splawik 10 bo nurt dosc szybki grunt na poczatku i koncu lata ponad 4 metry pozniej tuz nad warstwa zielska 1-1.5 m. Brania zdecydowane przy ladnym okoniu. Poza tym jest do dobre miejsce do polowu ploci bo jest neizke zanecona. W maju dostalem kilka ladnych sztuk oczywiscie na lzejszym zestawie. Mialem wykupione pozwolenie na cale jezioro Karsinskie ale lowilem tylko w Sworach. Wybralem sie kilka razy na odcinek Brdy ponizej, slyszalem ze trafia sie szczupak na zakretach rzeki ale poziom byl wysoki, porozlewana na lakach, mocno zarosnieta do czasu "koszenia", nic nie dostalem. Poza zywcem mozna tez probowac lapac okonie na boczny trok, z tym zastrzezeniem, ze tu sprawdza sie zdecydowanie kolor zielony we wszelkich odcieniach. Raz mialem zaciecie do spiningowania i wyjalem 1 okonia na obrotowke zlota - w pierwszym rzucie, dalej nic az do zmiany na srebrna - 1 okon w pierwszym rzucie, dalej nic hehe zmiana na "biedronke' pierwszy rzut 1 okon dalej nic, zmiana na inna biedronke, to samo, zmiana na malego wobka, to samo he az mi sie pudelko skonczylo :) Ogolnie fajne miejsce w tygodniu, w weekend duzo miesiarzy, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszlym roku odpuscilem sobie j. bardze choc strasznie je lubie ze wzgledow widokowych. bylem raz jesienia na szczupaku i trafilem jednego na zywca, piekny widok, tym bardziej ze zalaplem sie na mozliwosc obserwowania calego ataku...tego dreszczyku emocji nic nie jest w stanie zastapic. Wiem ze sezon byl raczej kiepski ale mam zamiar znow tradycyjnie rozpoczac go 1 maja od szczupaka na tym wlasnie pieknym jeziorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Byłem w pazdzierniku dwa razy nad j. śperewnik, raz złapałem kilka leszczy okolo kilograma i trzy okonie 0,6 , i dwa 0,7. A tydzień pózniej tylko jeden leszcz. Czy warto nastawic sie na to jezioro w tym roku, a może jest lesze jakies inne w okolicy? Prosze o pomoc, bo dopiero zaczynam przygode z wędkarstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie prawda jest taka że na każdym można coś złapać, niekiedy jeździłem na Grochowo ale tylko z wiosny bo latem tylko z łodzi można coś dostać, na pewno Charzykowy, ładne płocie , leszcze, ale tylko łódź, Karsińskie przede wszystkim okoń, węgorz, koledzy jeżdżą na Lichnowy tam wszystkiego można się spodziewać

Kolego ŁUK możesz się spodziewać każdej ze znanych, w części północnej karaś, wzdręga, na spadach leszcz, płoć, lin w okolicach wyspy sandacz, okoń, szczupaka tam nie złapałem ale są, przyjeżdża facet na karpia, więc musi być ja osobiście nie złapałem, podobno są tołpygi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy

Nie jestem jakimś zapalonym wędkarzem, ale średnio trzy razy w roku wybieram się na ryby (nie koniecznie by coś złowić a poobcować z przyrodą). Ostatnio interesuje mnie jezioro spierewnik. Bardzo malownicze i spokojne. W tym roku planuję sie wybrać tam na lód i troszkę połowić na tzw. "tradycyjny spławik". Może któryś z kolegów który ma doświadczenie na tej wodzie poleci mi jakąś dobrą, ciekawą miejscówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i byłem w sobotę (11.02.2012) To jezioro jest puste. Co prawda jestem amatorem wędkarstwa i wędkuję może 3 razy w roku ale tak marnego połowu to nigdy nie miałem. Wędkowanie zacząłem od strony kąpieliska po lewej stronie przy kładce. Było tam parę delikatnych brań drobnicy. Przemieściłem się bliżej wyspy i tam nic zero skubnięć. Następne miejsce to prawy brzeg i też nic, zero skubnięcia. Na koniec przeszedłem w miejsce startu i tam złowiłem 9 sztuk malutkich płoteczek, które i tak zabrałem do domu i zjadłem by poczuć smak "rybki z lodu".

Następna moja wyprawa to jezioro charzykowskie. Tam zawsze złowię tyle by na kolacje się najeść :-)

Jeśli ktoś zna dobre miesca na śpierewniku to proszę o opisanie bo uwielbiam to jezioro (jest cudowne) Tylko, że ryb to tam nie idzie złowić. Ma trzy hipotezy:

- nie ma ryby

- nie znam dobrych (łownych) miejsc

- nie potrafię łowić

Pozdrawiam wszystkich wędkarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich wędkujących na jez. Śpierewnik. Chciałbym poinformować że wszelkie wędkowanie na tym jeziorze nie ma już sensu. Zimą miejscowy rybak obłowił większą część jeziora wyławiając w okresie ochronnym duże ilości ryb będących pod ochroną takich jak szczupak czy sandacz. Nadomiar złego po dzisiejszym pobycie nad jeziorem dowiedziałem się od miejscowych znajomych wędkarzy że jezioro jest już obstawione sieciami przez rybaków z miejscowości Giełdon. Widać że tych panów nie interesują żadne okresy ochronne itp. Idą święta więc trzeba nachapać troche forsy. Podczas zimowego wędkowania wraz z innymi wędkarzami zauważyłem totalny brak brań na tym jeziorze. Słyszałem również o pięcioletnim zakazie połowu ryb dla rybaków na tym jeziorze. Czy ktoś może potwierdzić tą informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lukas. Tak się składa że w niedziele też byłem nad tym jeziorem z myślą znalezienia miejscówki na ten sezon. Ja nic nie słyszałem że ma być zakaz wędkowania, to by było śmieszne ze strony gospodarstwa Charzykowy. Niech się zajmną lepiej zarybianiem okolicznych jezior, a nie że odławiają resztki ryb. A na dodatek wszędzie kłusują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rybę spokojnego żeru chce się nastawić. Duży leszcz, lin i karaś. Z leszczem to pewnie znajde go na całym jeziorze, a z resztą to może być problem. Długo już wędkujesz na tym jeziorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Koledzy mam pytanie, jak sezon letni 2012, macie już jakieś informacje co na tym naszym jeziorku się dzieje, jakieś pierwsze połowy. Proszę podzielcie się swoimi opiniami i sukcesami. Zastanawiam się czy warto w tym roku odwiedzać to jezioro czy lepiej szukać innej miejscówki. Lubie to jezioro ze względu na widoki i spokój, ale jeśli chodzi o ryby to tragedia :-(

Pozdrawiam i życzę połamania kija. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Podbijam temat. Jak w tym roku połowy gdzie? :) Za każdym razem w każdy sezon mam ten sam problem gdzie się wybrać. Niestety coraz gorzej z rybami w naszych okolicach :(

Pozdrawiam wszystkich wędkarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.