Skocz do zawartości
tokarex pontony

spinng 13 latka wolno czy nie


azerus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 13 lat i ostatnio ojciec dał mi kilka razy porzucać spinningiem na prywatnym stawie muwi że na wodach pzw mi niewolno bo niemam karty dopiero za rok jak zdam na kartę będe mugł.

A mnie się spodobało złapałem nawet szczupaka i chciałbym tą metodą łowić co muszę zrobić żeby muc jeszcze w tym roku spiningowć bo teraz to głównie na bata łowię z ojcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Bez karty w towarzystwie taty możesz tylko na grunt abo spławik pod warunkiem że tata nie spininguje w tym czasie. Wolno łowić na raz tylko na dwie wędki "stacjonarne" albo jeden spin.

Nie wolno na jedną kartę łowić na dwa spiningi.

Więc albo spiningujesz i tata nie łowi ale jest z Tobą, albo patrzysz jak on łowi albo prywatne stawy tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trini nie masz racji.

Cytat z RAPR:

"6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku

do 14 lat ma prawo wędkować:

B) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień

i dziennego limitu połowu, osoby pełnoletniej,

posiadającej kartę wędkarską, metodą

spinningową i muchową. Przekazanie

uprawnień nie wyklucza wędkowania

opiekuna na jedna wędkę."

Czyli mogą łowić we dwóch, ale w ramach limitów jednej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

azerus

Czy ojciec ma karte wędkarską?

Jeśli tak, to proponuję Ci iść do koła PZW, i wstąpić do PZW na zasadzie członka uczestnika (młodzież do 14 lat). Opłaty są śmiesznie niskie dla uczestników. Posiadając już legitymacje członka uczestnika możesz łowić na spinning/muche/spławik w ramach swoich limitów, a nie taty. Warunek jest taki że ojciec musi być nad wodą.

Dodam jeszcze że wystarczy aby tata miał samą kartę (nie musi być członkiem PZW), ale wtedy na wodach PZW nie połowi, a ty jako członek uczestnik tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku będę miał 14 lat i muszę czekać do urodzin czy liczy się rocznikowo.

Liczy się rocznik, idź do PZW zdaj egzamin, wyrób kartę wędkarską i ciesz się wędkarską przygodą.

Myślę, że jak przyswoisz sobie RAPR nie będziesz miał podobnych dylematów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunek jest taki że ojciec musi być nad wodą.

Nie, jak masz 14 lat to możesz samodzielnie. Chyba, że coś się nagle zmieniło.

Zgoda zgoda, po ukończeniu 14 roku można łowić samodzielnie (z wyjątkiem nocnych zasiadek), ale nie wiedziałem że liczy się rocznik a nie dokladna data urodzenia. Czyli de facto może sobie już zdać na karte, kupić składki ulgowe i łowić samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Składki uczestnika może mieć - tak przynajmniej kiedyś było :) Zależy na kogo w kole trafi :P

Ja egzamin zdałem w wieku 13 lat, ale to było na jesieni więc już nie opłacałem składek bo nie było sensu, wstąpiłem do PZW zaraz po nowym roku (w styczniu skończyłem 14 lat) i płaciłem uczestnika przez dwa lata, dopiero po ukończeniu 16 lat ulgowe.

Nie pamiętam jak to było że mi pozwolili zdać wcześniej, ale po prostu dla upartego nic trudnego :P

Tak jak ktoś napisał za uczestnika płaci się grosze, a kiedyś to były dopiero składki:

ROK 1999

składka członkowska 8,50 PLN :D

wody nizinne - 8,50 PLN :D

Teraz pewnie zapłacisz góra 50 zł plus wpisowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.