Skocz do zawartości
tokarex pontony

Głosowanie "Lato 2012" Konkurs 4Pory Roku


Unises

Wybierz 3 najładniejsze zdjęcia, zaznacz w ankiecie i naciśnij 'wyślij głos'  

77 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybierz 3 najładniejsze zdjęcia, zaznacz w ankiecie i naciśnij 'wyślij głos'

    • 1
      12
    • 2
      4
    • 3
      4
    • 4
      6
    • 5
      4
    • 6
      5
    • 7
      9
    • 8
      2
    • 9
      3
    • 10
      3
    • 11
      8
    • 12
      3
    • 13
      2
    • 14
      6
    • 15
      10
    • 16
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam serdecznie wszystkich do głosowania w etapie "Lato" :wink:

Przypomnę zasady głosowania.

Tradycyjnie poniżej ankiety, zostały załączone w kolejności losowej wszystkie nadesłane prace konkursowe.

Każda fotografia ma swój numer w prawym dolnym rogu, wybierz 3 fotografie, które najbardziej Ci się podobają, następnie zaznacz te numery jako opcje ankiety i naciśnij przycisk [wyślij głos]

Pamiętaj!, zanim klikniesz przycisk.. by zaznaczyć 3 fotki, które Ci się podobają, ponieważ wysłać głos w ankiecie możesz tylko jeden raz. :idea:

Uczestnicy konkursu liczą na Wasze głosy :cool:

lato001a.jpglato002a.jpglato003a.jpglato004a.jpg

lato005a.jpglato006a.jpglato007a.jpglato008a.jpg

lato009a.jpglato010a.jpglato011a.jpglato012a.jpg

lato013a.jpglato014a.jpglato015a.jpglato016a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Głosujemy....

Też zagłosowałem, szkoda, że niektóre zdjęcia są po prostu krzywe albo robione przy pogodzie "niefoto".

Nie ma problemu zawsze możesz podnieść poprzeczkę, zależy to tylko od Ciebie :wink: .

Jeśli masz tylko ochotę , zaprezentować swoje fotki, bądź po prostu chcesz się sprawdzić i poddać je niezależnej ocenie , to zapraszam do udziału w kolejnych etapach konkursu. Jeśli tylko chcesz możesz przystąpić w każdej chwili , składając swoje zgłoszenie http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=16938.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a czy przypadkiem HDR nie jest zbyt dużą modyfikacją? Regulamin mówi o "Dopuszczalna jest jedynie 'kosmetyczna' modyfikacja fotografii cyfrowej za pomocą programów komputerowych, ale obejmująca fotografie jako całość, czyli np. poprawa ostrości, kontrastu, nie można natomiast zmieniać meta danych pliku, dokonywać fotomontaży, zamieszczać podpisów ramek, datowników itp." natomiast technika HDR doś mocno ingeruje w zdjęcie, nie jest to tylko poprawienie ostrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma żadnych HDR-ów, ewentualnie użyte są filtry polaryzacyjne i/lub szare standardowo używane w fotografii. To pozwala uniknąć np. przepaleń lub daje "lepsze" odwzorowanie barw, pobawić się kontrastem na etapie robienia fotki ;).

Można się pokusić na wytypowanie zdjęć, które wysłał np. użytkownik x czy y, ale na tym etapie myślę, że to jest bezcelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje 11, 12 i 14. Najlepiej jak się wypowie Unises jako opiekun konkursu.
Owszem widzę ,że niektóre z fotek , są trochę podkręcone, ale czy jest to HDR , nie mam pewności, a wiec postanowiłem dopuścić te prace do konkursu.

Jednak prawdą jest, że regulamin konkursu nie jest w tym temacie mocno restrykcyjny i bardziej opiera się na pewnej dozie zdrowego rozsądku, ale skoro "landrynki" budzą aż tak duże kontrowersje , obiecuje, że w następnym etapie podniosę nieco poziom weryfikacji.

Choć z drugiej strony wielu z Was zapewne wie, że są aparaty które potrafią z automatu zrobić "sprzętowy" HDR czy też lepszy retusz surowej fotki , niż przeciętny użytkownik w gimpa, często jest to tylko kwestia wybrania odpowiedniej opcji w aparacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś by bardzo cierpiał, jak by tak dalej pozostało?

Też bym chciał by ten konkurs pozostał tylko formą zabawy, wędkarzy, fotografów, amatorów, gdzie mogę pooglądać piękne, urokliwe widoki znad nieznanej mi wody, na fotkach niekoniecznie technicznie doskonałych.

Mam nadzieje, że w następnym etapie zobaczymy jesień w pięknej krasie, mieniącą się naturalną feerią barw :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zabraniać za czasów analogowych zdjęcia poprawiało się w ciemni przez odpowiednie naświetlenie wywołanie czy utrwalenie a nawet bardziej wymyślne metody.

Na dzień dzisiejszy mamy fotografię cyfrową i metody poprawiania cyfrowe.

Więc jeśli to dotyczy całego zdjęcia a nie fragmentu jest to moim zdaniem fotografia a nie praca grafika komputerowego.

Co do HDR to jeśli jest zapisany w jpg musielibyśmy wynająć eksperta który by to odróżnił po za tym tworzenie HDR-ów nie jest niczym innym jak fotografią kiedyś też się wykonywało kilka zdjęć i przy pomocy odpowiednich filtrów naświetlało nimi papier.

Nie jesteśmy zawodowcami a nawet jak nimi jesteśmy to nad wodę zabieramy wędki a nie sprzęt fotograficzny i zdjęcia są jakie są.

Nie widzę potrzeby wprowadzania jakiś zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.