Skocz do zawartości
tokarex pontony

do 300 bez wolnego biegu


nanikosz

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy kołowrotek karpiowy do 300 plnów bez wolnego biegu. przeznaczenie głownie zaporówka Słup-Jawor więc potrzebne są dalekie rzuty. Chciałbym go używać również do feedera. Zastanawiam się nad Anaconda Distance Carp. Z tym że minusem jest brak tego zabezpieczenia przed wchodzeniem żyłki pod szpule, a w innym kołowrotku często mi się to zdarza. Polećcie coś. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nie chce zakładać drugiego tematu i zaśmiecać forum. Zastanawiam się nad drugim kołowrotkiem karpiowym. Temat przerabiany kilka razy Spro Super Long Cast 460 vs Okuma Travertine Baitfeeder 55. Na zbiorniku na którym łowię jest zakaz korzystania ze środków pływających więc zależy mi na dalekich rzutach. Czy jest różnica w rzutach? Proszę o opinie w tym temacie.

Spro ma szpule BIG PIT, a Okuma jakość. Na wolnym biegu nie zależy mi szczególnie. Zastanawiam się też dlaczego wszyscy tak marudzą żeby nie brać kręciołka w tak małej cenie z wolnym biegiem bo się psuję. Jest przecież 5 lat gwarancji, jak się zepsuję to naprawią:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać drugiego tematu i zaśmiecać forum. Zastanawiam się nad drugim kołowrotkiem karpiowym

Kup drugi taki sam :lol: Wygodnie jest mieć sprzęt jednakowy, po co sobie komplikować życie, tym bardziej, że wymienione Spro jest tego samego typu kołowrotkiem. Ponad to oba wymienione modele moim zdaniem nie dorównują Scepterowi :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety Tica Scepter pochwalić nie mogę. Moje 2 szt. Tica Scepter gf 6000 od początku strasznie skręcają żyłkę. Rolka kabłąka kręci się normalnie. Sprawdzone na 3 rodzajach żyłek: TB ballistic, Kryston Krystonite i Korda Adrenaline. Już po kilkunastu rzutach (bez specjalnych obciążeń), żyłka jest tak skęcona, że jeśli da się jej luzu to kręci piękne warkocze i innego rodzaju gniazda. Po przewinięciu żyłki ze sceptera na okumę, żyłka po pewnym czasie powraca do stanu, który pozwala ją normalnie używać. Ogólne wykonanie kołowrotka jest ok, hamulec precyzyjny, ale to skręanie jest jak dla mnie nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.