Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaka plecionka?!


pawciobra

Rekomendowane odpowiedzi

Mikado w tej kasie jest całkiem spoko, przez ostatnie 3lata miałem już kilka różnych plecionek m.in. 0,18 i 0,16mm - 4 sploty oraz 0,12 i 0,08 - 8 splotowe i poza tym że szybko tracą kolor, nie widze w nich większych wad.

Ostatnio brat kupił na test nowość 2016 tj. plecionkę firmy fiume cenowo około 50 zł za 150m i mogę powiedzieć że jest chyba nawet lepsza niż mikado tzn prawie wcale nie traci koloru ani się nie strzępi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Power pro polecam jak najbardziej, tylko musi być z "pewnego" źródła. Znajomi kupowali przez allegro i podobno trafili podróbki które znacząco się różniły od oryginałów.
Obecnie dostałem do testów plecionkę dragona:

DSCF8993 - Kopia.JPG

I muszę przyznać, że firma postarała się. Póki co tylko raz mi się zrobiła na niej broda, ale dało się rozplątać. Nie straciła koloru i jest jakby trochę cichsza na przelotkach od power pro w tej samej średnicy. Co do wytrzymałości to jeszcze nie strzeliła mi na żadnym zaczepie i udało się póki co wszystkie przynęty odstrzelić. Innych średnic nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję Mikado Nihonto Octa Braid odkąd pojawiła się na rynku i zawsze pisałem ze w tej cenie nie ma nic lepszego - mocna, gładka, fajnie się nią rzuca z plaży za trotka a tam dalekie rzuty są w cenie. Wczesniej użytkowałem Daiwę Tournament 8 Braid (bardzo gładka, dosć mocna, bliska deklarowanej średnicy i miekka - Mikado jest trochę sztywniejsza). Wracajac do Mikado - plecionka ta ma jeszcze jedną zaletę o której nikt chyba nie napisał - odkąd pojawiła się na rynku obniżyły się ceny innych plecionek. Daiwa wypuściła J-Braid inni też zjechali z ceny, nic tylko się cieszyć. niestety w związku z dużą popularnością Mikado Nichonto Octa Braid wzrosła jej cena, zaczęły się też nieporozumienia na forach bo niektórzy kupili inna plecionkę Mikado Fine Braid (szpule i naklejki podobne) i zaczęły się nieporozumienia w dyskusjach.

Co do Power Pro - mocna plecionka ale splot nie jest tak gładki jak opisywanych - jest dużo bardziej szrostka no i jest to chyba najczęściej podrabiana plecionka - ciężko o oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumentacja w sklepie - Power pro - dobra jakość, zawsze była najlepsza,  ale inni producenci dogonili jakościowo power pro, a niektórzy nawet przegonili. Cenowo - porównywalne plecionki są 2, 3 razy tańsze, dlatego mimo że pojechałem kupić Powera - dałem się przekonać do innej. Power jak się nie mylę kosztował 140 zł - ja zapłaciłem koło 60.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Elast93 napisał:

Mikado w tej kasie jest całkiem spoko, przez ostatnie 3lata miałem już kilka różnych plecionek m.in. 0,18 i 0,16mm - 4 sploty oraz 0,12 i 0,08 - 8 splotowe i poza tym że szybko tracą kolor, nie widze w nich większych wad.

Ostatnio brat kupił na test nowość 2016 tj. plecionkę firmy fiume cenowo około 50 zł za 150m i mogę powiedzieć że jest chyba nawet lepsza niż mikado tzn prawie wcale nie traci koloru ani się nie strzępi.

właśnie 0,16 i 0,18 chciałem sobie sprawić tylko ósemki

Okonhel - też widziałem jakieś dyskusje po których okazywało się że nie o tym mowa chyba coś na spławik i grunt bodajże,

Z tymi cenami to rzeczywiście nawet nie skojarzyłem tego, spostrzegawczy jesteś ;)

O fiume nie słyszałem nic, nawet na forach się nie natknąłem taki troche ryzyk fizyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Co raz bardziej się przekonuje do żyłek i plecionek od fiume.. Mam od marca w matchówce żyłke 0,20mm i na drugiej szpuli w spinie żyłkę fiume asp 0,18mm i jestem mega zadowolony, brat też mówi że ta plećka od fiume to najlepsza jaką do tej pory używał, a miał już dragonowskie i mikado..

Ja chyba też niedługo będę zmuszony kupić nową linkę bo strasznie dużo przynęt urywam i chyba właśnie kupię fiume. 

Pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka tanio to Centrum Wędkarstwa przeceniło ostatnio plecionki ( i kilka innych rzeczy) i wystawiło to na allegro. Oczywiście nie ma tam tych najbardziej chodliwych plecionek ale myślę że i tak warto przejrzeć tą ofertę bo np 150 m plećki 8-mio włóknowej za 30 zł to chyba tanio. I nawet jak nie okaże się rewelacyjna to mała strata... Jedna uwaga - Dragonowska 8 włóknowa moim zdaniem sporo przegrubiona (kumpel kupił).

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?order=p&us_id=25549179

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to słyszałem właśnie o dragonie że przegrubiony spejcalnie tak robią żeby niby wytrzymalsze były nabijanie a serio to  bambuko, nie jesteś pierwszy ktory ma takie zdanie, za tą cenę tak średnio,

Co do Fiume - nie jest zbyt rozciągliwa?Na jerkbaicie ktoś wspominał że ma taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce plecionke kupić bardzo tanio to polecam chińskie allegro. Nie ma niestety wszystkich marek, ale ojciec w tym roku kupił 500metrów daiwy za 11 dolarów :P jedyny mankament to taki, że trzeba czekać miesiąc na wysyłkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.