Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisko płatne od wędki a nie od kilograma w okolicy Katowic


abra1711

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjeżdża do mnie znajomy i chciałem się wybrać z nim na ryby najpierw zastanawiałem się nad opłatą jednio dniową w PZW ale jak porównałem ceny z prywatnymi i to co oferują odpuściłem PZW.

A więc poszukuję łowiska tak jak w temacie płatnego od osoby lub wędki?

Ryba która nas interesuje to karp może być inne ale z przewagą karpia.

Jeśli macie takie łowisko do polecenia to dajcie namiary adres(lub sposób dojazdu) godziny otwarcia cenna?

Nie obrażę się też o jakieś info ułatwiające początek typu jaka zanęta czy przynęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Osobiście nie jeżdżę na "komerche" , ale znam kilka osób które czasami łowią na takich łowiskach, jeden z moich kumpli jeździ karpiować na "Lin" do Zabrza, a jak ma więcej czasu to z reguły Gajdowe , choć to już opolskie. Widziałem fotki z z tego sezonu sporo ładnych miśków. Wspominam o tym bo wiem ,że facet dawniej objeździł wszystkie możliwe wody , nim osiadł na tych łowiskach. Ostatnio jak z nim rozmawiałem stwierdził ,że sylwestra i nowy rok spędzi na rybniku , bo ma już zarezerwowane/wykupione jakieś super stanowisko niedaleko zrzutu ciepłej wody z turbin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robek,

Łowiłeś tam kiedyś?

Udało się choć jednego karpia wyciągnąć?

16Zł za dzień i jak coś złowisz to twoje nie trzeba za to płacić czy nie trzeba brać?

"Opłata za osobę łowiąca to 12 zł za cały dzień. W cenie można używać dwóch wędek. Dozwolone łowienie na spławik, grunt, spinning."

Za ryby, które chcesz zabrać trzeba zapłacić. Nie łowię bo za dużo ludzi, czasem podjadę na rybkę albo kupić wędzoną to popatrzę i ryba jest, zawsze ktoś coś pociągnie, na grunt i na spinning też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasko43, To że cudów niema to ja rozumie ale wiem że na komercji wyhodowanie prosiaka 10-20kg to nie problem a ja nie mam ochoty po złowieniu czegoś takiego wydać kilka stówek bo zostanę zmuszony do zapłacenia za niego.

W tym roku wyciągałem znacznie większe ryby(innego gatunku) więc wyholowanie takiego karpia nie będzie dla mnie żadnym sukcesem a z mięsem też nie będę miał co zrobić.

Nie ukrywam że jakbym złowił jakiegoś karpia w granicach 1-2kg to chętnie bym zabrał (na święta) a i nawet zapłacił dodatkowo.

Unises, Co do zbiornika Rybnickiego to w tym roku się przekonałem i sam go polecam, co prawda nie z względu na karpia bo nigdy się na niego nie nastawiałem i też nie widziałem żeby ktoś złowił ale słyszałem że to jedyny zbiornik w Polsce w którym karp rozmnaża się naturalnie przynajmniej takie pogłoski chodzą.

Zbiornik mogę polecić pod względem suma i sandacza częstym przyłowem był szczupak.

W przyszłym roku już nie opłacam całego okręgu tylko zbiornik Rybnicki.

Jak nic nowego nikt nie napisze to prawdopodobnie wybiorę się do Zabrza i sprawdzę ten zbiornik ceny niewygórowane, po przeglądnięciu strony wygląda ciekawie.

Jakbyś miał jakieś dodatkowe info dotyczące tego zbiornika to napisz.

ruhh, dolina karpia to kilka stawów i różne zasady na nich dowiedział byś się który co i jak gdy będziesz rozmawiał z znajomym. Nie śpieszy się z taką informacją ale może się kiedyś przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

"Zajazd łowisko" Zator Oświęcimska 35 , tel 603417727

Oplata 35 zl, mozna zabrac 7 karpi powyzej 30 cm ale mniejszych jak 6kg. Zakaz spiningu, zakaz zabierania suma i jesiotra, wedkowanie od wschodu do zachodu. W nocy dozwolone w piatki i soboty za dodatkowa oplatą.

Proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie jeżdżę na "komerche" , ale znam kilka osób które czasami łowią na takich łowiskach, jeden z moich kumpli jeździ karpiować na "Lin" do Zabrza,

Byłem sprawdziłem i mogę polecić jest to łowisko licencyjne PZW można dokonywać opłaty dziennej mając wykupione składki lub nie, fajną sprawom jest możliwość zarezerwowania miejscówki (masz pewne miejsce i nie jedziesz w ciemno czy będzie wolne)

Zbiornik jest zadbany i dobrze zarybiany poza karpiem występuje lin i sporo szczupaka i sandacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.