Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaka rybka jest najbardziej skuteczna jako żywiec ?


Varenael

Rekomendowane odpowiedzi

zwykly_michal, jeśli znajdę troche czasu zeskanuje artykuł. Jest naprawde bardzo ciekawy i można wywnioskować, że metoda opisywana jest bardzo skuteczna. Napisze tylko tyle, że narodziła się podobno w UK gdzie używanie żywej rybki jako przynęty jest zabronione :)

Mieszkam w UK i nic mi nie wiadomo o zakazie lowienia na zywca. Wiele razy pytalem o to wedkarzy nad woda i zawsze byla taka sama odpowiedz; chca wprowadzic ale ciagle nie wychodzi. Sprawdze z ciekawosci, choc widzialem jak ludzie lowia.

Poszperam na stronach wedkarskich i zobacze co uda mi sie znalezc na temat lowienia szczupakow na ryby morskie. Mozna kupic mrozone ryby w wedkarskim, kiedy pojade to porozmawiam z wlascicielem, gosc prowadzi koncik porad dla klientow.

Nie wiem jak wyglada znajomosc angielskiego uzytkownikow forum ale kiedy znajde jakies ciekawe artykuly to wkleje linke, moze kogos zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość Anonymous

pawciobra masz prawo sie wkurzać - tylko to nie jakieś tam moje wydumane i ortodoksyjne poglądy czy ideologia - to sa fakty - w wędkarstwie jak w życiu - narzekamy na wszystko co wokoło ale sami jesteśmy kryształowi...

Niestety prawda jest taka ze połowa wędkarzy nie ma szacunku ani do środowiska ani do ryb ani do samych siebie wzajemnie. I nic tutaj nie ma do rzeczy wypuszczanie rybek czy ich zjadanie... wszystko jest dla ludzi kwestia umiaru w tym co sie robi i tez pewnego zrozumienia wzajemnych potrzeb człowieka i przyrody. Wędkarstwo i przyroda ida wszak ze soba w parze...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cannibalus,

Ale ten jaki i inne tematy nie służą do Twoich teorii, opinii czy narzekania. Tematy mają podane tematy o których powinno się rozmawiać. Jeśli chcesz pisać o tym co wymieniłem wyżej to znajdź lub stwórz sobie odpowiedni temat. A tym czasem koniec OT i wracając do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiało grozą więc się przyznam...

Na okonia łowiłem, ale ostatnio jakieś 8-9 lat temu.

Obecnie praktycznie wyłącznie karaś srebrzysty. I tu ZONK :!:

Bo nie z tego akwenu w którym łowię (chociaż w tym jeziorze występują).

Niektóre przepisy to idiotyzm. Jak mam niby zdobyć żywce w listopadzie?

Na wędkę? W podrywkę?

Bez żartów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przestrzegają regulaminu, więc ok
Przepis jest, ale i tak nikt(nie znam takowej osoby która się go trzyma) się go nie trzyma
czyli cos jest nie ok...nie ze wszystkim sie musisz zgadzac ale nie musisz o tym mówic glosno
.

To ktoś Cię zrobił w balona. Nie chce się rozpisywać, ale napiszę tylko, że nie wytrzymałyby pod względem temp. wody

? nie wytrzymaly by miesiac czy rok ale z hakiem w grzbiecie godzine poplywa.Ty w jeziorze czy basenie popywasz godzine ale po dziesieciu wyciagli by Cie sztywnego...kumasz?
cannibalus,

Wkurzają mnie już Twoje poglądy dot. ludzi

a mozesz mi pokazac gdzie kogos skrytykowal/obrazil? strasznie delikatny jestes.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.