Skocz do zawartości
tokarex pontony

Karpie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, masz rację. Na łasze cały czas żeruje drobnica. Dlatego rozsypałem tam właśnie 0,5kg kuku, 0,5kg kulek i podobną porcję pelletu.

W innym temacie podpowiedziałem koledze, aby w celu sprawdzenia czy szama zniknęła zanurkował albo wymacał stopami :D Powiedz mi, jest jakiś inny sposób?

Mam echo, ale na bank nie wyłapie kulek czy kuku na dnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 317
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Samo dno widać, owszem! Piaszczystą kuwetę :D Niestety, nie jestem w stanie stwierdzić czy moja zanęta nadal leży czy sobie "poszła".

Możesz rozwinąć to "obczajenie z pontonu"? Może jakimś wynalazkiem typu łyżka cedzakowa na sznurku? :D Sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kukurydzę wkładam na 24 godzinki do wody potem ją gotuję aż zacznie pękać żeby Cię nie skłamać kukurydza nawet dwukrotnie zwiększa swoją objętość :) i po ugotowaniu zostawiam ją na kilka godzin jeszcze w tej wodzie potem robię kilka paczek po 2 lub 3 kg i do zamrażalki mam na miesiąc spokój, ale tak ja robię nie wiem jak inni hehe :) ale efekty mam na tą kukurydzę lepsze jak na kulki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć to "obczajenie z pontonu"? Może jakimś wynalazkiem typu łyżka cedzakowa na sznurku? :D Sam nie wiem.

ja widzę powiedzmy wyglądając z pontonu, ale jak masz gorszą widoczność to:

1. Maska do nurkowania i lekko ją zanurzysz i już widać lepiej.

2. Wiaderko bez dna/ rura PCV - zanurzasz ją kilka cm i tez już lepiej widać bo nie masz żadnej fali na lustrze wody i mniejsze refleksy, podobnie jak przy nurkowaniu.

3. gdzies widziałem specjalne "wizjery" na jakimś filmiku ale nie widziałem czegośc takiego w sklepie.

4. Najbardziej zaawansowane - kamera podwodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wróciłem właśnie z zasiadki.

Złapałem 6 karpi, ale tylko 1 przekroczył 3kg, ogólnie DNO :cry:

Zdziwiłem się gdy karp który nie miał pewnie 0.5kg zassał kulkę 20mm...

Drodzy karpiarze, co zrobić by podeszły wiekszę karpie :?:

(Nęciłem konopiami z chilli+zanęta DB+kukurydza+tuńczyk+pellet zalany bosterem, na włos kulka pop-up 14mm truska. i squid and oc. 20mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD.1

Miejsce jest dobre, ryba tam żeruje.

AD.2

Zawsze daje worek z drobnym pelletem (DB+SOLAR).

AD.3

Mogę jedynie nęcić z marszu, zawsze sypie kilka garści kulek naturalnych Adder Carp na zestaw, a do zanęty dodaje pokruszone kulki.

Gdy przed łowieniem będę nęcił pelletem np. 10mm i do tego kulki, to jest możliwość, że podejdą

większe karpie :?:

Zbiornik jest dość mały jego szerokość ani długość nie przekracza 100m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia z kulkami Addera

mialem kilka smakow.oprócz kraba zadne inne mi sie nie sprawdzily.

Ale kazda woda jest inna.

A tak propo skoro chcesz wyeliminowac brania drobnego karpia to balwanki rob z 20 tek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro1956,

Źle mnie zrozumiałeś :mrgreen:

Jeden zestaw pop-up 14mm, a drugi kulka tonąca 20mm.

Dobra zdarzało ci się wyciągnąć, a ja wyciągnąłem na 1 zasiadce cztery karpie które nie przekraczały 2kg na kulasy...

Miro jak myślisz mogę połączyć squid and octupus z truskawką :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego kalibru, aby wyeliminować leszcze i jazie?, bo bałwanek z 21 to jest dla nich pikuś

Bałwanek z 26mm tonąca i 20mm pop up też nie robi zbytnio wrażenia na karpikach po 1,5kg. Mały karp jak dopadnie do kulki to będzie ja tak molestował aż zdoła ją zassać albo zapnie sie w jakieś dziwne miejsce. Ostatnio taka kilówka zapięła mi się za dolną warę z tym że od zewnątrz bo nie była w stanie zassać dużej kulki. Zamiast kombinować z rozmiarem radzą znaleźć jakiś selektywny smak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Mam malutki problem.

Otóż byłem na zasiadce, ładne spławy karpików, brania u sąsiadów.

A u mnie nic, nawet nie pikło.

Łowiłem na pop-up, grzybki, bałwanki, tonące i nic.

Nęciłem punktowo, później donęcałem rakietą, i dalej nic...

Jak myślicie co zrobiłem źle :?:

(P.S)

(Sąsiad zaciął karpia który miał grubo ponad 10kg, i męczył się z nim ponad 2GODZINY :!: A to tylko dla tego że gdy "pompował" żyłka zamiast przybywac w kołowrotku to z niego ubywała, bo miał odkręcony hamulec. Ubaw po pachy :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypon zmieniałem, ale niestety u mnie w mieście nie ma 'dużego' wyboru jeśli chodzi o przypony. O haczykach, np. kordy to już nie wspominam..

Co do ciężarków to raczej nie mogę zmienic na większy ponieważ moje wędki na to nie pozwalają, ponieważ wczoraj kupiłem 1 karpiówke a tak to mam teleskopy :( (kasy brak, na lepszy sprzęt)

Miejsce również zmieniałem. Dodam, że dno łowiska pokryte jest mułem.

Teraz zmienię całkiem miejsce zasiadki i będę nęcił punktowo, pellecikiem w pva..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce również zmieniałem. Dodam, że dno łowiska pokryte jest mułem.

Też mieliśmy problem z mułem.

Zestawy z krótkim przyponem lądowały w mule - czuć było po zapachu kulek wyciągniętych z wody.

Rozwiązaniem było stosowanie leadcora i plecionki w otulinie długości 50-60cm (długośc przyponu) kulki SK30 pływające ale również tonące.

Innym sposobem na muł jest montowanie zamiast ciężarka płaskiego kamienia na cienkiej żyłce, zamontowanego jak np koszyk do rurki antysplątaniowej lub innych akcesoriów antysplątaniowych (bezpieczny zestaw), ale tylko do wywózki.

Takie sposoby pomogły - efekt 10kg, 12kg i 8 kg. :wink:

Kolejna życiówka.

Gdzie takie karpiki biorą? GRATY!!! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.