Skocz do zawartości
tokarex pontony

Karpie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam kolegów wędkarzy !

proszę o najlepsze metody połowów karpii na wodach stojących i zalewach ! proszę też o jakieś poradniki i przepisy na ciasta i zanęty!

CHĘTNIE POROZMAWIAM O WĘDKARSTWIE NA GG 5101664 TYLKO PISZCIE NAJPIERW ŻE POGADAM O WĘDKARSTWIE ! BO JEST DUŻO DOWCIPNISIÓW !!

pozdrawiam ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 317
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

dla mnie osobiście najlepszą metodą połowu karpi jest sprężyna, choć w niewielkich stawach i na spławik je łowiłem- nie były to wielkie karpie,ale mnei cieszyły(oczywiscie wszytskie wróciły,aby dorosnąć). na haczyk najczęściej zakładam kukurydzę i kukurydzą też necę, tyle ze w nęceniu stosuję około 70% kukurydzy surowej(suszonej) a około 30% konserwowej- bo ta szybciej się psuje i bardzo śmierdzi, no i oczywiście jakaś firmowa mieszanka na karpia, plus jakaś atraktor najczęściej truskawka, miód, wanilia lub scopex!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...

najlepiej kula proteinowa na duzego karpia albo na kukurydze lub ciasto

jeśli kukurydza to tylko bondiuela albo z lider prajsa (taki supeł market) ale wymoczona przez kilka godzin w miodzie naturalnym

a jeśli ciasto to tzw "puchatek" z kako neskłik i otrębami

powodzenia zycze na połowach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ja łwoię najczęściej na kukurydzę: mój sprawdzony smak to miód lub wanilia lub poprostu zwykła konserwowa.Zakłładam jedno lub dwa ziarna na haczyk od 6 a nawet na 10.Medtody mam różne oid koszyczka po spłąwik. Najczęściej łowię na moją karpiówkę chociaz czasem na odległościówkę.Jeśli chodzi o zestaw ze spławikiem to zazwyczaj uzywam spławika 2,5 grama lib 3 gr :smile: do tego jedną oliwkę 1/3 masy spławika a resszta to juz zwykłem śruciny.żadko nęce przed łowieniem karpii jeśli tak to w ten dzień co łowię do zanęty nie dodaje duzo dodatków, jak coś to np. kukurydza,pęczak, aromat waniliowy i atraktor zapachowy kupiony w sklepie.Do karpii poprostu trzeba miec cierpliwośc, czasami siedzę po cały tydzień i nic nie złapie a czasem 2 sztuki w jeden dzień. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledow. wlasnie dzis zaczolem sezon. zwodowalem nowa lodke na Porebie. pare leszczy , ploci , karpi , noi Karp , 7kg. na bialego , necone od dzis , konopie +kukurydza+ochodka+otreby+atraktor karp. oprucz tego kilka karpi do kilograma i masa leszcza , ploc , itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszalałeś! :smile:

Moja piersza ryba w sezonie to byl byczek :mrgreen:

A słyszeliście o takim powiedzeniu:

Pierszą rybe jaka złapie sie w sezonie to trzeba ja zpowrotem do wody wypuścić, jak sie jej nie wypuśći to będzie caly sezon do bani.

No i niewiedziałem co zrobic, przecież byczków sie do wody nie wypuszcza, a jak nie wypuszcze

to już nic nie złapie :sad: Postanowiłem że go wypuszcze(mial farta :grin: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawię każdą rybę wypuszczam, za bardzo mi ich żal zabierac.Ale taką moją zasadą jest wupuszczanie pierwszej mojej ryby z jakiegoś gatunku co jeszcze nigdy nie złapałem.Ale wszystkie karpie które złowiłem wróciły do wody. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza ryba w tym sezonie to byl okon:) oczywiscie zostal wypuszczony , ja naleze do tej grupy wedkarzy ktora wedkarstwo traktuje jako sport i zabiera tylko niektore ryby , o odpowiedmim wymiarze / zawsze sporo ponad to co wolno/ i to co jest w stanie przejesc , no i nie moze sie to nazywac np. leszcz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja łowie na kulki proteinowe, ziemniaka (lekko ugotowany tak zeby nie spadał z haczyka zakładany od strony przyponu) A co dziwne ostatnio siedziałem na rybkach i miałęk kawałek żółtego sera, tylko był on sparzony bo leżał w samochodzie jak było dość gorąco. No i karpiki sie normalnie o ten ser zabijały :)

I jeszce mnie irytuje jedna rzecz : Że wszyscy co są na tym forum mówia że wypuszają ryby. Ja jakoś w to nie wierze. Albo wypuszczam a jak chce zjeść rybe to kupuje w supermarkecie - to juz jest smieszne jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
jeszce mnie irytuje jedna rzecz : Że wszyscy co są na tym forum mówia że wypuszają ryby. Ja jakoś w to nie wierze. Albo wypuszczam a jak chce zjeść rybe to kupuje w supermarkecie - to juz jest smieszne jak dla mnie

Może nie wszystkie ale 90% to spokojnie ,pozatym kto to by zjadł,a rozdawać czy wywalać na śmietnik nie zamierzam bo szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik to takie śmieszne zwierzątko, żarte - że w zasadzie weźmie na wszystko (no poza spinningiem ;) )

Osobiście widziałam ostatnio jak facet wyciągał z gruntu na czerwonego robala, gdzie indziej z kolei na ryz preparowany.

No ale może to przypadek - chociaż wątpię...

Tak zwane śmieciożerce - ile syfu wymywa się ze skrzeli przy sprawianiu - to ludzkie pojęcie przechodzi.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.