Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Krzesło Fotel Wędkarski Elektrostatyk F5R ST/P


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Postanowiłem, że w przyszłym sezonie nastąpi koniec moich męczarni na zwykłym fotelu turystycznym i zainwestuje w porządne siedzisko. Po każdej nocce wracam połamany, ani to się kimnąć ani wygodnie siedzieć, więc myśle o tym foteliku jak w tytule tematu. Znalazłem w necie różne informacje, jedni chwalą i polecają inni nie są zadowoleni, więc jak jest naprawdę? warto wydać prawie 300złotych na to siedzisko wraz z podnóżkiem czy szukać czegoś innego?

398232ce0e28af3289698f0098155a12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Do siedzenia może być, ale jeśli chodzi o spanie, to nie za wygodne. Odpowiedź czy warto, czy szukać coś innego zależeć będzie od tego do czego ma to służyć. Jeśli tylko do siedzenia, nawet w pozycji pół leżącej, to da radę na takim fotelu. Natomiast aby wygodnie położyć się, to już niestety łóżko na 6-ciu nogach, które będzie niewiele droższe od takiego fotela z podnóżkiem i gabaryty po złożeniu są podobne. Łóżko również można wykorzystać jako fotel, podnosząc oparcie :razz: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki diaflex, za opinię :) fotel ten z podnożkiem wygląda mniej więcej tak:

e0b134c82b5d15bc2d009e09bcd5c245.jpg

ten sam podnóżek ale inny model elektrostatyka :) Nie ma to być typowo łóżko ponieważ nie jestem karpiarzem, siedze przy wędkach całą noc, ale czasami często po kilku nockach człowiekowi się kimnie, a na zwykłym małym krzesełku to jest porażka, więc raczej w gre wchodzi takie rozwiązanie. Pytanie tylko czy sprzęt jest dobry :)

edit// w sumie mogłoby być to łóżko, ale nie widziałem łóżek z opieradłami a Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wybierając na początku tego sezonu miałem dylemat wyboru między elektrostatykiem f5r a modelem fk2. W ramach testów posiedziałem na obydwu i zdecydowałem się na fk2 pomimo troszkę wyższej ceny. Przeważyła różnica w wysokości oparcia - raptem 50mm, jednakże w moim przypadku dużo wygodniej się przesiaduje.

Reasumując kolego: jeśli jesteś słusznego wzrostu dla lepszego podparcia głowy polecam fk2.

PS nie posiadam podnóżka i nie przeszkadza mi to kimnąć np 2h bez "połamania się"

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie mogłoby być to łóżko, ale nie widziałem łóżek z opieradłami a Ty?

Obejrzyj te, które tak na szybko znalazłem.

Łóżko Elite 6 nóg Tandem Baits

http://allegro.pl/ch-lozko-elite-6-nog-tandem-baits-i2784612946.html

Lozko Karpiowe Cormoran 68-48001

http://allegro.pl/lozko-karpiowe-cormoran-68-48001-slava-lomianki-i2787834503.html

Łóżko Karpiowe Kogha Relax

http://allegro.pl/lozko-karpiowe-kogha-relax-mega-promocja-i2782299612.html

Wszystkie one mają pełną regulację oparcia i nóg są nie drogie, a wydaje mi się wygodniejsze od każdego fotela. To łóżko "Elite" ma kolega z którym jeżdżę nieraz na zasiadki i używa go również jako fotel :razz: , ale wszystkie maja taką opcję. Sam kiedyś koczowałem w fotelach z regulowanym oparciem i komfort jest nieporównywalny na korzyść łóżka.

W wolnej chwili poczytaj Regulamin Forum,a póki co, bardzo uprzejmie Cię proszę - Opisuj linki! Unises

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Słuchaj mam ten model fotela z podnóżkiem i przy moim wzroście 187 cm da się spać nawet wmiarę wygodnie a koczowałem w min nawet po kilka dni.W tym sezone zakupiłem łóżko Elektrostatyka na ośmiu nogach to już inna bajka ale nawet teraz używam nieraz fotela z podnóżkiem na krótkie wyjazdy napewno jest wygodniej na fotelu z podnóżkiem niż na samym fotelu.Ogólnie polecam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Kupiłem wczoraj FK1 - taki sam jak FK2 tylko bez podłokietników. Piszą ludziska na necie że te podłokietniki są mega niewygodne bo za cienkie i faktycznie oglądałem w sklepie F5R fotel wypas, ale te podłokietniki jak z jakiejś chińskiej zabawki z Allegro. Druga sprawa jest taka że według mnie one więcej przeszkadzają jak pomagają - bez nich mam swobodny dostęp np. do skrzyneczki stojącej obok, a z nimi niby jest gdzie oprzeć ramiona, ale za to bardzo niewygodnie bo są cienkie i kiepskiej jakości - poza tym latają na boki od nowości.

W każdym razie zastanawia mnie jedna rzecz - otóż fotel po rozłożeniu do pozycji leżącej nie ma z tyłu żadnego podparcia, w F5R tylne nóżki są sporo wysunięte, a tutaj nie. Gdy się na nim położyłem wydaje się mało stabilny, wystarczy lekko pięta dotknąć ziemi i leci do tyłu.

Pytanie do właścicieli FK1/FK2 też macie takie wrażenie - jak to jest w użytkowaniu? Pytam bo jeszcze ewentualnie mogę zawieźć do sklepu i na coś zamienić :P

Z moich pierwszych wrażeń na razie powiem tyle że mógł by mieć bardziej płynne regulowanie oparcia bo po pozycji pionowej, typowo siedzącej, jeden ząbek do tyłu to już jest niemal półleżące :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja posiadam fotel fk2 i powiem szczerze że nie wyobrażam sobie nie mieć tych podłokietników,kolega ma ten fk1 czyli bez podłokietników i różnica jest spora,wiadomo na 2,3 godzinki jest ok ale dłuższe wędkowanie może męczyć,ale to tylko moje odczucie bo siedziałem na jednym i drugim.Co do samych podłokietników to fakt nie jest to rarytas i mogłyby być szersze ale w ostateczności można pokombinować i obszyć czymś lub nałożyć taki peszel do osłaniania rurek,są takie z miękkiej pianki,z resztą sam o takim czymś myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę żałuje bo w sumie to zawsze można je odkręcić jak komuś nie pasują. Teraz mam nadzieję wybrać się na kilka dłuższych wypadów jeśli pogoda pozwoli to będę widział co jest grane :)

PS. Używałeś go w pozycji leżącej? bo mi wydaje się wywrotny. Wiem, wiem do spania jest łózko, ale w końcu skoro urządzenie ma tą funkcje to niech działa jak trzeba :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że na ogół używam dwóch pozycji tego fotela tzn tej prawie pionowej patrząc na oparcie i pozycji poniżej tej pionowej,czyli ząbek niżej,ale to na pewno przez to że mi się wygodnie kima na tej drugiej.Nigdy nie próbowałem kimać na rozłożonym na max,druga pozycja zupełnie mi wystarcza,ale jak bym miał podnóżek to zapewne nie omieszkał bym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś z nim pierwszy raz nad wodą, fajnie się siedzi, rewelacyjne są te nóżki dzięki którym można ustawić idealnie na nierównym podłożu, a co ważne ustawić prosto na niewielkiej skarpie, ale jednak brakuje mi tych podłokietników :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W każdym razie zastanawia mnie jedna rzecz - otóż fotel po rozłożeniu do pozycji leżącej nie ma z tyłu żadnego podparcia, w F5R tylne nóżki są sporo wysunięte, a tutaj nie. Gdy się na nim położyłem wydaje się mało stabilny, wystarczy lekko pięta dotknąć ziemi i leci do tyłu.

Pytanie do właścicieli FK1/FK2 też macie takie wrażenie - jak to jest w użytkowaniu? Pytam bo jeszcze ewentualnie mogę zawieźć do sklepu i na coś zamienić :P

Kupujesz sobie osobną nóżkę przeznaczoną do modelu FK2 (patrz załącznik) i problem z głowy. Jeśli cierpisz na nadmiar pieniędzy, to możesz nawet dwie kupić :) Jedna kosztuje jakieś 30-35zł. Nie pamiętam dokładnie ile płaciłem. W sumie z wysyłką wyszło coś koło 50zł.

b0fa4d090b409.jpg

191123e61c344.jpg

jednak brakuje mi tych podłokietników :-(

Napisz do dystrybutora i Ci sprowadzi takie podłokietniki od producenta. Oczywiście nie za darmo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.