Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędkarska reaktywacja


Phantomlodz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich wędkarzy.

Mieszkam w Łodzi od 8 lat i ostatnio segregując dokumenty odnalazłem swoją kartę wędkarską, którą ostatni raz opłacalem w latach 90-tych w starym miejscu zamieszkania w woj. podkarpackim.

Przeglądnąłem forum haczyk.pl i postanowiłem poprosić o radę kolegów "po kiju".

Otóż chciałem od przyszłego roku wznowić działalność hobbystyczną i stąd moje pytanie czy mogę oplacić kartę na okręg piotrkowski (zdecydowanie fajniejsze akweny do wędkowania), czy muszę zdawać ponownie egzaminy i czy wydadzą mi nową kartę wędkarska czy bedzie ta którą odnalazłem pełnić funkcję pełnoprawnego dokumentu.

Może jednak doradzicie mi wybrać okręg łodzki.

Od razu uprzedzam że chodzi mi tylko o rekreację a nie o mięso.

W swoim dawnym miejscu zamieszkania łowiłem tylko i wyłącznie na rzece (San), tutaj w okolicach Łodzi myślałem o Zalewie Sulejowskim.

Pozdrawiam kolegów i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Faktycznie wydawana była przez PZW. Właściwie mam 2 ksiażeczki Jedna to PZW w tamtych latach uprawniająca do połowów na wszystkich wodach nizinnych w kraju. Druga natomiast to wydana przez okręg który na pewno już nie istnieje.

A gdzie mogę wymienić tą ksiązeczke wydaną przez PZW?

Dziękuję Amator za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kebes75

Opłaty jednak zrobię w okręgu który będzie miał porozumienie z okręgiem tarnobrzeskim, bo na wakacje wyjeżdżam w rodzinne strony i chciałbym powędkować na Sanie :)

A moze karta PZW upoważnia do połowów w całym kraju na rzekach państwowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A wiec w Łodzi wygląda to tak;

- oczywiscie fotograf :)

- potem Urząd Miasta (Wydział Ochrony Środowiska) ul. Piłsudskiego 100 po.57. Trzeba przedstawić wypełniony formularz starającego się o wydanie karty wędkarskiej, potwierdzenie wpłaty 10 zł na konto UM (pól godziny stania w kolejce), jedno zdjęcie, oraz potwierdzenie zdanego egzaminu na k.w. Ja niestety tego ostatniego nie miałem, bo myślałem ze wystarczy moja stara ksiazeczka wędkarska. Musiałem bujnąć się do najbliższego koła wędkarskiego, zaplacić 20 zł za egzamin i po raz drugi udać się do UM...;/. Pani przyjęła wszystko i powiedziała że wyśle mi pocztą nową ksiązeczkę/

- oczekiwanie na listonosza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.