Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wędzisko sandacz, szczupak pstrąg , głowacica


Tondrom

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem ! Jestem własnie na kupnie wędziska spiningowego może to i dziwne ale chciałbym kupić coś "uniwersalnego" o ile można to tak nazwać. Wędkował będe w popradzie i dunajcu więc trzeba wziaść pod uwagę wartki nurt, zatem chciałbym aby wędka miała wolna akcje (nie wiem czy dobrze napisałem) Z racji że nie wędkowałem jakiś czas na spining potrzebowałbym wędki na której dobrze czuć brania nawet delikatne. Kwote jaka mogę przeznaczyć na ten cel to 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Hmm??? Nie jest to takie proste jakby sie mogło to wydawać?! Gdyby istniało takie uniwersalne wędzisko to zapewne miał bym o wiele więcej miejsca za szafą :lol: Bynajmniej polecałbym Ci szukać wędeczki w przedziale 5-25g. Jak dla mnie jest to dość uniwersalny przedział a zdarza mi się również wędkować na łowiskach które opisałeś. Moim takim uniwersalnym wędziskiem jest jeden z modeli JAXONa XT-Pro Limited Edition New Concept Spin 2,7m 5-25g. Jest ono na tyle czułe że bez większych problemów można nim łowić także pstrągi w wartkim nurcie przy użyciu wabików już od ok 4g. Cena to ok. 350 zł. Sądzę że powinieneś wziąć ten model pod uwagę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie, mam shimano catane 2.7m cw do 30 z tego co pamietam i jest okey, ale średnio czuje na niej brania, musi byc mocne trzaśniecie żebym poczuł branie, stąd szukam czegos uniwersalnego obecnie. Mam tu shakespeare spiningowego 6 czesciowego, ale nie wiem znowu jaka to ma akcje szczytówki, a bede łowił na rzekach o warkim nurcie wiec nie chce zebym miał kija zgietego wpół podczas holowania przynęty ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandacz - kij cw do 35-45g

Szczupak - kij cw do 60g

Pstrąg -kij cw 25g

Głowacica - kij cw do minimum 70g

Posługując sie tymi danymi i matematyką szukałbym kija do 35-45g. Takim kijem połapiesz sandacze szczupaki jak i mniejsze głowatki , na pstrąga za mocny bo przynęta nie wystrzeli na rządaną odległość ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie obrotówki nr3 przeznaczonej dla szczupaka prowadzonej w takich rzekach jak Dunajec czy Poprad. Więc albo pstrągi albo reszta lub dwa kije po 250 zł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem mam Shimano Catanę BX do 35 z tego co pamiętam, i całkiem nieźle mi idzie łowienie, kupię chyba Wędka DRAGON Guide Select TIGER 2,75m 10-35g podobno jedna z lepszych wędek , zastanawiałem się też nad shimano Nexave CX Spinning 14-40 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandacz - kij cw do 35-45g

Szczupak - kij cw do 60g

Pstrąg -kij cw 25g

Głowacica - kij cw do minimum 70g

Posługując sie tymi danymi i matematyką szukałbym kija do 35-45g. Takim kijem połapiesz sandacze szczupaki jak i mniejsze głowatki , na pstrąga za mocny bo przynęta nie wystrzeli na rządaną odległość ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie obrotówki nr3 przeznaczonej dla szczupaka prowadzonej w takich rzekach jak Dunajec czy Poprad. Więc albo pstrągi albo reszta lub dwa kije po 250 zł :wink:

1. No ja się nie zgodze z tą klasyfikacja gatunek-c.w. Przecież to łowisko i dobór przynet jest wyznacznikiem doboru wedki,a nie poławiany gatunek ryb.

2. "Mniejsze głowatki"? A jaki Tondrom ma wpływ na to czy weźnmie mała głowa czy metrowy pitt bull? :mrgreen:

Z reszta się zgadzam- bier dwa kije :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.