Skocz do zawartości
tokarex pontony

Przeczyce


krisis

Rekomendowane odpowiedzi

Jarosław

Nie wiem czy widziałeś te zawody na Przecycach jak je określasz ?

To juz nie byli wędkarze jak dla mie to było bydło które walczy o dobre miejsce przy korycie i wyjada do końca. Poszturchiwania, przegadywanie i inne epitety lecące - nie mam zamiaru się z nimi identyfikować po to by tylko przywieźć karpia do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 954
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prawdziwy wędkarz nie łowi ryb z hodowli.

Tak? To co powiesz w sytuacji kiedy jadę nad wodę zaraz po otwarciu wody ale łapię karpie wyłącznie dla zabawy?? Ja wszystko rozumiem że karp to szkodnik i trza go odławiać, ale presja zawsze w takich momentach jest taka wysoka że inni zrobia to za mnie. Przyznaję się, karpiarzem nigdy nie byłem (w sensie łapania na grunt) a złapanie karpia na spławik (głównie bata i bolonkę) sprawia mi kłopot. Nie uważam sie za dobrego wędkarza, a hobby traktuję na luzie jak sie zlapie to nie. Jestem nawet skłonny łowić same płotki :wink: Jedyna szansa dla mnie żeby sie pobawić karpikiem na bacie są niestety zarybienia. Jak niektórzy widzą ze wypuszczam wszystko do wody to mam wrażenie że mnie utopią :lol:

Czy w takiej sytuacji nie można mnie nazwać wędkarzem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie oczym tu wogóle mowa, świat mięsiarzy rządzi sie innymi prawami, czesto przeczącymi samymi sobie. Moją ulubioną sytuacją jest wypuszczanie dużego karpia lub amura, te dziesiątki oczu widzące już skwierczące dzwonki na patelni, musza przyjąć sprzeczny ze swoim interesem widok wypuszczanej ryby. Ponieważ taki ćwok nie pomyśli że może to kiedyś on ja złowi i wper......li na kolacje, taki człowiek wypuszczający rybe robi tylko mięsiarzowi "dobrze", tylko do układu zamkniętgo nic nie dochodzi. A poproś takiego o zrobienie zdjęcia ?! ( jeżeli juz wie że wypuścisz, co widzi po macie i obchodzeniu sie z rybą ), pląsy, echy achy, błaganie, obraza....nie zrobi.

PS. Mięsiarz - człowiek z wędką lub wędkami, biorący wszystko co popadnie nie zwarzający na miary ochronne i limity.

Są jeszcze wędkarze, którzy przestrzegają obowiązującego prawa na wodach pzw, często wrzucani do jednego wora z mięsiarzami, moim zdaniem niesłusznie. To prawo trzeba zmienić nie wędkarzy.

Powinni zamknąć ten zbiornik na 3 lata, niech się odrodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław

Nie wiem czy widziałeś te zawody na Przecycach jak je określasz ?

Które, bo są dwa razy w tygodniu?

Jarosław napisał/a:

Prawdziwy wędkarz nie łowi ryb z hodowli.

Tak? To co powiesz w sytuacji kiedy jadę nad wodę zaraz po otwarciu wody ale łapię karpie wyłącznie dla zabawy??

Czy w takiej sytuacji nie można mnie nazwać wędkarzem??

Sam decyduj jak się nazywać a nie pytaj innych, bo ilu wędkarzy tyle opinii.

Ja łowię wyłącznie wyczynowo lub na sposób wyczynowy i też mam wrogów którzy mówią, że tylko kaleczę ryby aby sobie zrobić przyjemność. I nie przejmuję się opiniami, bo najwięcej do powiedzenia mają ci co nic dla wody nie robią a chcą z niej wyciągnąć jak najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę czytaj ze zrozumieniem :wink:

Chodzi mi o zawody dziadków, którzy ciągną karpia zaraz po zarybieniu :grin:

Niech ciągną jak najwięcej, nawet na cztery wędki :grin:

W tym roku jak były trzy powodzie i uciekły karpie ze stawów hodowlanych w okolicach Zatora to znalazłem ich siedlisko na Wiśle i mam frajdę. Gumę z tyczki mi wyciągają na 9 metrów :mrgreen: Nie muszę się łokciami rozpychać na Przeczycach. Całe szczęście, że karp w rzekach nie ma wymiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jeden z leszczy.

Ładne :razz: Jaka metoda, głębokość, pora dnia?

A prosze bardzo :grin:

Metoda "na lenia", czyli ciężarek i haczyk. Głębokośc ok 6 m, wszystkie trzy wzięły z rana. Przynęta-pęczek ochotek na dnie. Dla zainteresowanych lód ok. 20-22 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowie ktoś. Bo jak nie ma sensu stracić czasu na bezsensowne rzucanie gumą to zabiorę tylko grunt.

Ja Ci za dużo nie pomogę, bo rzadko spininguję, ale fakt jest faktem, że większość spiningistów łowi z lodzi. Ba nie pamiętam kiedy widziałem kogoś spiningującego z brzegu...

Jeżeli już to w czerwcu za zębatym w okolicach wpływu Czarnej Przemszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przy brzegu kilka ciekawych dołków i spadów ale od strony brzegu ciężko się prowadzi przynętę i trzeba stać do pasa w wodzie więc każdy wybiera łódkę w miarę możliwości.

Ja nie raz łapałem tam sandacze, okonie i szczupaki wypływając na jakieś 80m i rzucając w stronę brzegu ale miałem łatwiej bo prowadziłem przynętę z górki.

Na niektórych miejscówkach jest masa zaczepów i łowiąc z łódki nie traci się przynęt w przeciwieństwie do łowienia z brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od ponad roku w okręgu katowickim opłata na łodzie wliczana jest w opłatę okręgową na zagospodarowanie wód.

Opłata za wypożyczenie łodzi jest w kazdej rybaczówce, ale to juz nie są takie duże koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.