Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sezon podlodowy 2012/2013


fix-bud

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Rozpocząłem dziś sezon, ryby bardzo chimerycznie żerowały, nikt z nas nie złapał płotki, brały głównie okonki w wielkości do 12cm :shock: i sporadycznie jazguar.

Jeśli chodzi o grubość lodu to 10 cm blisko brzegu do 7 metrów a im dalej tym cieńszy, 25 metrów od brzegu już ma grubość 5 cm dalej nie wchodziłem ponieważ lód zaczął trzeszczec, i po pewnym czasie w wywierconym miejscu było około 5 cm wody.

Odwilż :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trzeci wypad na lód,zdecydowanie najlepszy.Na początku same palczaki,pozniej dosc sporo płoci w srednim przedziale, pózniej większe okonie (kolega złapał dwa solidne 34,33) od godziny 15 po braniach.

.Winą obarczam załamanie pogody,deszcz i dodatnia temperatura.
lekka odwilż to pogoda którą lubie najbardziej na lodzie(oczywiscie przy odpowiednio grubym lodzie) przy dodatniej temp. nie marznie przerembel ani ręce,nie robią sie "koraliki" na żyłce a brania z własnego doświadczenia bywały czesciej lepsze niż przy mrozie. Winą prędzej bedzie nie rozgrzany nadgarstek :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wybrałem się na lód, po raz pierwszy w życiu, udało mi się ochrzcić moją wędęczkę podlodową. Złowiłem parę płotek w granicach 12 cm, i jeden leszcz spiął mi się przy przeręblu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety prognozy nie są optymistyczne i u mnie tę może się sezon podlodowy szybko skończyć. Dziś byłem na okoniach i złowiłem co nieco, ale bez rewelacji. Kilka około 20cm i trzy powyżej 25cm, największy 29cm. Lodu około 15cm, ale czy przetrzyma tradycyjną świąteczną pluchę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis 2h na lodzie, lód za gruby nie był ale mocny no i czekałem aż ktoś jeszcze przyjdzie bo bałem sie sam zapiszczać dalej. Na początku obcinka szczupaka a potem echo, jakby nie było byłem uzależniony od 1 miejsca bo wolałem sie trzymać 2 gości co sie zjawili. Razem w 3 padło kilka palczaków, brania bardzo delikatne a ja, nasłuchając się o pierwszym lodzie i szaleństwie garbusów bez kiwoka na średnie blaszki i brania niezauważalne niemal... Ale szczupak uderzył godnie ;D

Jutro też pewnie spróbuje jak znajde czas, bo tak naprawde to był 1 wypad w tym roku, a w tamtym sezonie było ich 5, w tym mój debiut na lodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny wolny weekend w tym miesiącu chciałem wykorzystać wędkarsko, ale wiadomo - święta idą i miałem mniej czasu niż chciałem. Wczoraj krótki około dwugodzinny wypad nad jezioro. Brały średnio, ale kilka ładnych okoni udało się złowić.

182a001a4c5e9562m.jpg

9693b33e360754aam.jpg

Pogoda była piękna - słonecznie i bezwietrznie.

Dziś miałem więcej czasu i już od rana wierciłem dziury w lodzie.

okonie brały jednak słabo. Do godziny 12 złowiłem cztery 22-25cm. Spotkałem siedmiu innych wędkarzy i jeden miał wyniki lepsze - złowił osiem powyżej 20cm. Reszta albo palczaki, albo po kilka okołowymiarowych i jeden większy. Tylko ja łowiłem na blaszkę, reszta na mormyszkę. W końcu znalazłem lepsze miejsce i przez godzinę złowiłem pięć około 25cm. :mrgreen:

ac9b5102eea83556m.jpg

Słabsze brania były pewnie wynikiem zmiany pogody. Rano było jeszcze słonecznie i mroźno - potem zaczęło wiać i się zachmurzyło.

Co prawda nie złowiłem dziś żadnego trzydziestaka, ale w porównaniu z "mormyszkowcami" wypadłem całkiem nieźle :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem sprawdzić czy już i u mnie lód się pojawił no i oczywiście nie jak inaczej lód już był. Było paru wędkarzy już na lodzie to wszedłem zobaczyć jak sobie radzą i w pewnym momencie facet na koleżankę złapał przy mnie nawet węgorza, ale oczywiście go wypuścił lecz cieszył się od ucha do ucha, że złowił węgorza z pod lodu :smile: Ogólnie widziałem, że wędkarze połowili okonków, płoteczek i leszczyków. Może po nowym roku i ja się wybiorę jak będzie mróz trzymał na co się nie zapowiada :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bumtarara pierwsze słyszę ,żeby był taki lód.Fakt pojawił się ale ,że aż taki gruby? Wierzyć mnie się nie chce
sezon podlodowy zaczolem prawie 2 tygodnie temu,obecnie wedkuje na sredniej wielkosci zbiorniku ze srednia glebokoscia 2,5-5 m i lód ma wiecej jak 10 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, 4 płotki bardzo dużo malutkich okonków na mormyszkę z sztuczną ochotką - zaporówka w świętokrzyskim 50h

Dziś, 2 okonie. Łowiłem na blaszkę na dołkach przy wiślanych.

Efekty bardzo mizerne póki co, chyba jedną z przyczyn jest brak ochotki... no i joka.

Na zanęty nie reagują wogóle, bynajmniej tam gdzie łowiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Annopol na dołku przy wiślany na mormyszkę złapałem około 20 okoni, z czego 2 może 3 miały wymiar.

Ponadto mały szczupaczek około 25cm i jedna obcinka mojej ulubionej tulskiej mormyszki (całe szczęście mam ich jeszcze sporo w zapasie).

Kolega z którym byłem złowił kilka okonków i dwie mikro płotki.

Zjawiliśmy się późno bo około 8,40... chwila niepewności czy lód jest gruby (przy brzegu breja śniegowa), na całe szczęście na środku około 10 cm lodu. Ryby fajnie brały od 9 do 10,30 później studnia :).

Sezon 2012 uważam za zamknięty - mógł być lepszy :roll: . 2013 będzie o wiele lepszy, jadę już pierwszego w to samo miejsce co dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś spędziłem kilka godzin na Jeziorze Piwonińskim. Celem były oczywiście okonie. Lód po odwilży i dwóch nocach z mrozem gładki i dość czysty. Grubośc od 15 do 20cm.

a36ce32d7b4662e4m.jpg

Słońce mocno dziś świeciło, co w połączeniu z czystym lodem dało mizerne efekty. Próbowałem na płyciznach i w głębszych miejscach. Wszędzie brania były rzadkie i słabe. Brały po prostu bardzo małe ryby. Niektóre okonki były tylko trochę większe od blaszki,na którą wzięły. "Normalna" ryba brała raz na godzinę. Udało mi się złowić tylko kilka większych - największy wyglądał tak:

4d0ba60028aefa8am.jpg

Brania miałem tylko na swoje samoróbki. Na sklepowe nawet dotknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.