Skocz do zawartości
tokarex pontony

SPRO Super Long Cast LCS 500


diego87

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam,

Podpinam się pod temat ponieważ zastanawiam się nad podobnym kołowrotkiem.

Mam zamiar na ten sezon zakupić kołowrotek Spro to karpiówki. Interesuja mnie dwa modele:

1. SPRO Super Long Cast LCS 555

2. SPRO Freeliner LCS 555

Może ktoś mi wyjaśnić czym się różnią te dwa kołowrotki i który będzie lepszy. Opis tych kołowrotków jest identyczny z tym że jeden ma szpule long cast a drugi super long cast.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Właśnie dotarły moje Spro Super Long Cast LCS 555 i jestem zaskoczony, szpula jest dużo głębsza niż na zdjęciu :shock: kołowrotek ma inny kolor, na zdjęciu jest lekko niebieskawy a w rzeczywistości jest czarny jak węgiel :shock: kołowrotki nawijają żyłkę nierówno tzn. w górnej części jest więcej żyłki niż w dolnej taki stożek w stronę kołowrotka tyle że jeden nawija lepiej a drugi gorzej :roll: jeden ma szpulę aluminiową srebrną a drugi lekko złotawą :roll: na pudełkach (swoją drogą kiepskiej jakości) widnieje napis SPRO Super Long Cast LCS 500 a na kołowrotkach SPRO Super Long Cast LCS 555 :shock: Pod szpule planuję podłożyć podkłatki tak aby żyłka układała się równo, później napiszę czy to coś dało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dorobiłem teflonowe podkładki pod szpule i teraz moje Spro nawijają żyłkę idealnie :mrgreen: Oprócz tego hamulce mają perfekcyjne, można je bez problemu ustawić tak aby trzymając za żyłkę kołowrotki powoli stałym tempem opuszczały się oddając żyłkę :mrgreen: Kołowrotki są dobrze spasowane a przekładnia podparta ze wszystkich stron łożyskami kulkowymi :mrgreen: niestety brakło łożyska dla rolki nawoju linki :roll: Te kołowrotki mają swoje wady i zalety jak zresztą wszystko, mi najbardziej podoba się w nich bardzo niska waga i precyzyjny hamulec a najbardziej nie podobają mi się problemy jakich mi dostarczyły z tym nawojem ale być może po prostu źle trafiłem :roll: Każdemu zainteresowanemu polecam obejrzenie ich na żywo lub zdjęć robionych przez użytkowników bo to co widzimy na zdjęciach w sklepach internetowych nie ma nic wspólnego z rzeczywistością :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam Mam pytanie trochę nie dotyczy tego tematu, ale chodzi mi o kołowrotek Spro long cast. Chodzi o to, że po otwarciu pokrywy i zdjęciu szpuli z rotorem wyleciały mi dwa malutkie pierścienie i nie mam pojęcia gdzie one były. Może ktoś ma ten kręcioł, albo rozbierał go i coś może powiedzieć na ten temat. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety brakło łożyska dla rolki nawoju linki

Ta...Lesio już pisał w swojej recce , jakie to jest łożysko i gdzie można kupić

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=9155

okon744, schematu na pudełku nie było ?

zobacz sobie filmik z demontażu Spro Freeliner LCS 555 , może Cie oświeci

http://www.haldorado.hu/articles.php?articleid=2466

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.