Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Walne zebrania kół 2013


rompacz

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat analogiczny do tego z zeszłego roku.

Zaczyna się okres zebrań w naszych kołach. Zachęcam do zdawania relacji w tym temacie.

Piszcie o ciekawych pomysłach jakie były omawiane i głosowane na zebraniach!

Może niektóre z nich zainspirują innych i zostaną poruszone na kolejnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ile osób było w zeszłum roku?

Co sie zmieniło przez ten rok?

Był taki jeden na początku roku "co miał zbawiać swiat" w 2012 i co ... ?

Cisza? Jak zwykle... .

BOŃKA trzeba - kolesia co ma kochones a nie prezesa w W-wie co liczy wiosen ze 79 i piastuje stanowisko bo jest mu tam wygodnie.

Odgórnie trzeba ten burdel rozpieprzyć a nie "walne zebrania" C&R'y i inne tego typu bździny.

Otrząsnąć się ludzie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki jeden na początku roku "co miał zbawiać swiat" w 2012 i co ... ?

Czyżby o mnie mowa? :roll: Jeżeli tak, to mamy jakieś małe nieporozumienie :roll:

BOŃKA trzeba - kolesia co ma kochones a nie prezesa w W-wie co liczy wiosen ze 79 i piastuje stanowisko bo jest mu tam wygodnie.

A konkretnie jak to sobie wyobrażasz :?::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOŃKA trzeba - kolesia co ma kochones a nie prezesa w W-wie co liczy wiosen ze 79 i piastuje stanowisko bo jest mu tam wygodnie.

A konkretnie jak to sobie wyobrażasz :?::roll:

Pewnie mu chodzi kogoś porównywalnego do Bońka tylko, że z głową do ryb,wód itd itp. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wernicjusz napisał:

Odgórnie trzeba ten burdel rozpieprzyć a nie "walne zebrania" C&R'y i inne tego typu bździny.

Otrząsnąć się ludzie !!!

Jeżeli tylko jesteś w stanie ten burdel rozpieprzyć to na co czekasz? Jak na razie to skupiam swoje zainteresowanie na moim podwórku. Jak chodzi o ,,bździny" to nie musisz jak zwykle pierwszy w kolejnym temacie zwieraczy popuszczać!?

W moim kole walne ma odbyć się końcem stycznia. ale dla mnie i moich kolegów po kiju zaczęło się już wczoraj. razem ustalaliśmy kilka spraw organizacyjnych odnośnie przyszłego sezonu - ilość oraz przybliżone terminy zawodów na przyszły rok oraz tradycyjnie zastanawialiśmy się wspólnie nad wnioskami które będziemy forsować właśnie na walnym. w tym roku zostały wcielone w życie niemal wszystkie jakie zgłosiliśmy w tym roku i mam nadzieję że w przyszłym sezonie będzie podobnie! Nadal twierdzę że należy najpierw zacząć sprzątanie od własnego podwórka :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mu chodzi kogoś porównywalnego do Bońka tylko, że z głową do ryb,wód itd itp. :mrgreen:

O co chodzi to ja wiem, ale pytam o sposób wprowadzenia takiej zmiany, bo kolega chyba nie ma świadomości jak się wybiera władze w PZW....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi to ja wiem, ale pytam o sposób wprowadzenia takiej zmiany, bo kolega chyba nie ma świadomości jak się wybiera władze w PZW....

No właśnie to ja pytam jakim cudem "sprzątając we własnych podwórkach" chcecie coś na Naszych ogólnopolskich wodach zmienić. Krótkowzroczne zabiegi hedonistyczne wywołujące entuzjazm w waszych sercach tak na prawdę niewiele wnoszą. Skoro jest tyle "zdyscyplinowanych" ludzi w najniższych warstwach takiego archaizmu jakim jest PZW to czemu nikt się wyżej nie może przebić? Co z rybactwem śródlądowowym na zbiornikach PZW? Kolejne państwo w państwie... .

Jak chodzi o ,,bździny" to nie musisz jak zwykle pierwszy w kolejnym temacie zwieraczy popuszczać!?
To miał być sarkazm??? :razz:

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wernicjusz napisał:

pytam jakim cudem "sprzątając we własnych podwórkach" chcecie coś na Naszych ogólnopolskich wodach zmienić.

O ile dobrze pamiętam sprawę wyboru władz PZW na najwyższym szczeblu to raczej w temacie ,,pomysły na uzdrowienie PZW" jest miejsce poruszać?! Na walnym zebraniu koła to raczej wybiera się co najwyżej zarząd koła wiec jak zwykle znowu nie odnalazłeś się we właściwym temacie?! Jak chodzi zaś o :

To miał być sarkazm???

potraktuj to sobie wedle własnego uznania i taka mała moja do Ciebie prośba nie rób z kolejnego tematu na forum kolejnego śmietnika?! Wpisy na temat - proszę :wink:

Jak co roku kolego rompacz będziemy walczyć z wiatrakami w okręgu miedzy innymi o fundusze na dodatkowe zarybienia, wprowadzenie nowego limitu ilościowego dla klenia tj. 3 szt. na dobę a nie jak miało to miejsce dotychczas 5 kg!!! Wprowadzenie górnych wymiarów ochronnych dla pstrąga, szczupaka oraz sandacza. Oraz typowo lokalne jak wydłużenie odc. ,,złów i wypuść" na naszej rzece. Oprócz tego zastanawialiśmy się na wyborami do zarządu koła które przypadają właśnie w przyszłym roku. Praktycznie sprawa przedstawia się następnie w ten sposób że na walne przychodzi grupa wędkarzy która ma jasno określone cele i wszyscy zgodnie wiedzą o co mają walczyć. Prawda jest taka ze w zarządzie koła do którego należę zasiadają ludzie którzy potrafią słuchać wędkarzy których tam reprezentują a co najważniejsze liczą się z ich zdaniem i zawsze dążą do osiągnięcia kompromisu który zadowoli wszystkich! Po prostu jest to dosłownie koleżeńska w wyniku której wszyscy razem dbamy wspólnie o dobro naszych łowisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam sprawę wyboru władz PZW na najwyższym szczeblu to raczej w temacie ,,pomysły na uzdrowienie PZW" jest miejsce poruszać?! Na walnym zebraniu koła to raczej wybiera się co najwyżej zarząd koła wiec jak zwykle znowu nie odnalazłeś się we właściwym temacie?!
To tak jak byś miał całkiem fajny samochód w b.dobrym stanie tylko nie miał dróg po których mógłbyś jeździć... .
potraktuj to sobie wedle własnego uznania i taka mała moja do Ciebie prośba nie rób z kolejnego tematu na forum kolejnego śmietnika?!
Jeżeli nie widzisz związku zwiazku ze związkiem w W-wie to chyba do jakiegoś innego PZW należysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym roku szykuje się pare ciekawych zmian, na szczęście do koła doszło kilku młodziaków, także w tym roku pierwszy raz powinno więcej "młodzieży" niż gumofilców. Najważniejszym zapisem jaki chcemy przeforsowac jest roczny limit zabierania ryb "szlachetnych" na 40 rocznie. Ma to dotyczyc takich gatunków jak szczupak, sandaczacz, karp, amur, sum, lin. Oprócz tego chcemy jeszcze dołożyc limit dobowy nęcenia, bo niektorzy karpiarze troche przesadzaja i sypią wanny zanęty :P W zeszłym roku wprowadzilismy górne wymiary, zmniejszylismy limit dzienny dla szczupłego, sandacza i karpia, oprócz tego wprowadzilismy zapis umożliwiający wzajemną kontrolę wędkarzy na łowisku. Także Panowie, koniec marudzenia i marsz na walne, zmiany trzeba przeprowadzac od własnego podwórka, nie ma co porywac się z motyką na Słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wernicjusz napisał:

To tak jak byś miał całkiem fajny samochód w b.dobrym stanie tylko nie miał dróg po których mógłbyś jeździć... .

A Ty dalej swoje ... Przeczytaj uważnie pierwszy post autora tego tematu. Założenie było dość proste, relacje z walnych zebrań kół wędkarskich tj. dyskusja na szczeblu regionalnym. Przeczytaj posty pozostałych forumowiczów. Każdy pisze o swoim kole. tak więc może w końcu wypowiesz się na właściwy temat? Jeśli nie masz na to ochoty to po prostu przestań zaśmiecać temat?!

Jeżeli nie widzisz związku zwiazku ze związkiem

Pomijając ortografię to ciężko mi to jest raczej jakoś powiązać :neutral: Jak chodzi o moją przynależność do PZW to do Twojej informacji, w tym kraju na dzień dzisiejszy mamy tylko jeden taki związek i zapewne obydwaj jesteśmy członkami tej samej organizacji z tą różnicą że ja nie zaliczam się do grona osób które mają Twój tok myślenia :!:

Sory ale nie mam zamiaru z Tobą więcej dyskutować w tym temacie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na walnym zebraniu sprawozdawczo wyborczym. Frekwencja około 100 osób.

Trwało 7h na koniec zostało może 40osób. Tak więc wcale się nie dziwie że ludzie unikają chodzenia na takie eventy bo

tylko ostatnia godzina byla ciekawa gdzie uchwalalismy wnioski dla wód naszęgo okregu.

Ale po kolei. Najpierw powitanie, minuta ciszy dla kolegów po kiju którym się zmarło w tym roku.

Potem wręczenie orderów dla zasłużonych i tego typu splendory.

Potem sieczka dla mózgu w postaci sprawozdań z dzialanosci koła, zarybień stawów koła, sekcji sportowych itp.

Potem wybór władz koła i delegatów - trudno powiedzieć czy dobry czy zły, została znakomita większość starego składu.

Bezsensu są tutaj głosowania jawne bo ludzi ewidentnie głosują za tłumem, albo niektórzy już znudzeni machają

ręką żeby tylko machnąć. Brak przedstawienia kandytatów i ich programów powoduje że przeciętny wędkarz nie ma

pojęcia na kogo głosuje. Proszę wybaczyć ale nie mam jak poznać poglądów większości działaczy koła bo ani razem

nie łowimy, ani razem nie pijemy wódki.

Potem sprawy budżetu na nowy rok. Jeśli dobrze zanotowałem to około 140tys pójdzie na zarybienia, co jest około

50% całej kasy. Nie mi to oceniać bo nie wiem ile co kosztuję, po zatym jestem przeciwnikiem zarybień karpikiem

handlowym.

Dalej było ciekawiej, wnioski o zmiany na nowy rok. Emocje były spore przy głosowaniu przepisów na lokalnych

łowiskach koła. Między innymi zakaz całkowitego nęcenia.

Dalej były wnioski z sali. Przegłosowaliśmy między innymi fajne wnioski do ZO o zakaz zabijania bolenia, zakaz zabijania potokowca,

i mój wniosek o no kill na wiśle 1km od stopni wodnych.

Nie udało się przegłosować widełków dla drapieżników, ani zwiększenia wymiaru ochronnego dla paru gatunków

Podsumowując było spoko, polecam innym przejść się, ale zarezerwujcie sobie ładnych parę godzin.

Incydentów brak, nie licząc jednego kolegi który po dwóćh osunięciach się z krzesła został poproszony o opuszczenie sali. Mam nadzieję, że jakoś skruciłem jak wygląda spotkanie gdzie nie ma tak naprawdę porządku bo częśc ludzi przychodzi bo... a część naprawdę chce coś zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze że bez przygotowania większej grupy ludzi nie można było by cokolwiek przegłosować ZA.

Dzięki Wam bardzo za wsparcie również i naszych pomysłów oraz ludzi / Wasze głosy pomogły mi wejść w skład Zarządu Koła - WIELKI DZIĘKI :oops: /. - "stary dziadek" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale to duża zasługa kolegów którym się chciało przyjść i wziąść czynny udział w tym zebraniu. Polecam podobną organizację takich zebrań wszystkim tym którzy "CHCĄ COŚ ZDZIAŁAĆ" :idea:

Może przydadzą się Wam nasze podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie cicho w tak ważnym temacie. Zebrania wyborcze w kołach już się odbyły, albo będą lada moment. Czyżby brak pomysłów na poprawę, wyeliminowanie z Zarządów dziadków - betonów? Coś się mi wydaję że jak pokazuje życie jesteśmy mocni tylko w klikaniu :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
U mnie dopiero w lutym,powiedzmy,że planujemy z kolegami zdjąć BETONY co z tego wyjdzie.....się okaże

Powodzenia! Jak będziecie mieli 10-15% szabel z ogólnej ilości członków w kole- powinniście dać radę.

U mnie Walne dopiero będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.