Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Feeder w styczniu? jak i gdzie ?


szczupak013

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów! :smile: Jako że styczeń według synoptyków ma być ciepły to wybieram sie na Wisłę w Toruniu na feeder. znalazłem kilka płytkich miejsc w których do końca listopada brały mi leszcze i płocie. Moje pytanie jak dobrać przynęty czy tak samo jak jesienią? i z czego złożyć zanętę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Obecnie ryby szukałbym właśnie na głębszych wodach , sam byłem tydzień temu nad wodą i w płytkich miejscach gdzie latem zawsze brały duże leszcze teraz było bez brań. Co do przynęt napewno biały i czerwony robak, ale możesz też spróbować na pszenicę lub kukurydzę. Nie przesadzałbym też z zanętami tzn w zimnej wodzie zanęta lepiej pracuje i jej zapach jest lepiej rozprowadzany niż latem. Nie musi mieć ona tak intensywnego zapachu jak w miesiącach letnich. Użyłbym zanęty o zapachu piernika i tyle :) sam może też się wybiore w weekend jak będzie jeszcze tak ciepło :) A i jeszcze jedno - przypon. W tym okresie i dłuższy tym lepiej nawet taki metrowej długości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu poszukałbym miejsc w których woda nie płynie, ale które są na stałe połączone z rzeką - jakieś zatoki, porty itp. (ewentualnie jakieś dołki z wolnym nurtem). Jeśli jest tam odpowiednio głęboko, to biała ryba powinna tam wpłynąć i zimować. W zimie stosuję raczej drobne przynęty zwierzęce - pinka, ochotka, czasem biały robak.

Rzut oka na mapę Wisły w okolicach Torunia i widzę np. taką miejscówkę. Podkreślam, że nie znam miejsca, ale wydaje się ciekawe patrząc na mapę. Takie miejscówki na Odrze często się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość embryo
tzn w zimnej wodzie zanęta lepiej pracuje i jej zapach jest lepiej rozprowadzany niż latem.

Niekoniecznie. Zasada jest taka, że im mniejsza gęstość wody, tym większa w niej rozpuszczalność. Idąc od 0° C w górę, gęstość wody rośnie aż do mniej więcej 4° C, by dalej wyłącznie maleć, przy czym gęstość w temp. 8° C jest circa równa gęstości temp. 0° C. Wniosek z tego taki, że w temp. powyżej 8° C rozpuszczalność/przenikalność zapachów będzie zawsze większa/lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Ja feederami osobiście w miesiącach luty-kwiecień łowiłem przeważnie klenie na czerwonego lub kukurydzę bez nęcenia. Późniejszym czasem klenie łowiłem już tylko na skórki od chleba aż do pojawienia się truskawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.