Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spinning jako feeder


Rekomendowane odpowiedzi

witam nie znalazłem podobnego tematu wiec napisałem i prosze mądrzejszych ludzi czy w rzece uciąg prawie 0wy szerokosci ok12m głębokosci śr3m moge użyć spiningu 2-10gr dragon tiny i daiwa exceler 5-25 jako feederów i pokaża mi brania ruwnie dobrze jak feederki ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
witam nie znalazłem podobnego tematu wiec napisałem i prosze mądrzejszych ludzi czy w rzece uciąg prawie 0wy szerokosci ok12m głębokosci śr3m moge użyć spiningu 2-10gr dragon tiny i daiwa exceler 5-25 jako feederów i pokaża mi brania ruwnie dobrze jak feederki ????

kijkom bliżej do pickera niz feredera ale zasada ta sama...

użyć możesz bez problemu z ciężarkiem dostosowanym do cw kija

jeśli z koszykiem -to radzę bardzo ale bardzo ostrożnie rzucać (pamiętaj, że niedociązony koszyk to ok 3-5gr + zanęta ok 20 gr) rzeczka wąska więc da radę..

co do wskazywalności z tiny problemu nie będzie bo o ile dobrze pamiętam to wklejanka (czyli wyewoluowany feeder), exceler to rurka czyli klasyczny spin wiec nie będzie tak widocznie wskazywał ale .... za to transmisja brań na blank będzie większa i tu polecam trzymać dłoń na rękojeści i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mój największy tegoroczny kleń(48cm) złowiony został na spining York Derby cw.5-24 przerobiłem go na ''pikera'' jak nie miałem brań na ''blachę'' uderzenie było takie że mało co wędka nie wylądowała w wodzie :mrgreen: Potem kupiłem feederka 3,30 gdyż w tym miejscu którym zawsze łowię feeder 3,9 jest za długi , dlatego też testowałem z wędziskami spiningowymi , aby zobaczyć jak łowi się krótką wędką.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie tędy droga chodzi mi dokladniej o to czy federek cz to juz quiver taki do 50gr bedzie lepiej stkazywał brania na szczytówkach czy moje wedki terz sie do tego nadadza bo z tych wedeczek wyrzucałem główki 30gr + guma i wszystko ok ale tiny juz gasła pod główką 35gr a w tym roku zamierzam przesiaść sie z spina na delikatny grunt i z innej bajki mam do sprzedania gumy nowe nie używane ruzne kolory jak co pisac gg 9507757

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Tobie napisałem

spin czyli daiwa exceler będzie wskazywać najsłabiej bo nie taka rola tego kija (istotą spina jest transmisja na rękojeść drgań); wklejanki będę pokazywały brania tak samo jak pikery o tej samej miękkości czczytówki. Inna sprawa ze w pickerze masz tych szczytówek kilka i spokojnie możesz sobie nimi lawirować zależnei od warunków i upodobań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.