Skocz do zawartości
tokarex pontony

spinning na suma


lukasz86

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich kolegów od niedawna interesuje się wędkarstwem i w tej kwestii poszukuje porad do wyboru jakiegoś sprzętu na suma założenie mam że będę próbował swoich sił na jeziorze jak by ktoś mógł polecić jakiś nie drogi sprzęt to będę zobowiązany

albo ocenić ten

Kołowrotek Shimano Hyperloop 6000 FB

KOŁOWROTEK SHIMANO CATANA 4000FB

WĘDKA SHIMANO CATANA CX SPINNING 270 XH 50-100g

WĘDKA SHIMANO VENGEANCE SPIN.SHAD 270 XH 50-100g

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Może nie pomogę w doborze wędki, ale przemyśl sobie czy spinning za sumem na jeziorze ma sens. Dlatego napisz czy będziesz łowił z łódki czy z brzegu. Taki sum w dzień siedziałby gdzieś na środku jeziora w jakiejś głębi. Też odpowiedz jakiej wielkości myślisz, że tam sumy są, bo do 20kg to chyba wystarczy coś z cw do 50g~.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daje mi to spokoju i ciągle szukam kija na suma

SPINNING DAIWA SWEEPFIRE 270/40-100g

przydały by się jakieś komentarze podpowiedzi bo na porady sprzedawców nie ma co liczyć

Bierz tą Catane 50-100 - na początek wystarczy, jak nie nastawiasz się tylko na sumy i nie siedzisz nad wodą 3 razy w tygodniu to spokojnie połowisz kilka sezonów a i rybkę wyjmiesz nie chudą . Bardziej martw się o kołowrotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj się larss1

Nie bardzo rozumiem...

Słuchaj się larss1, Catane to generalnie solidny produkt, ale miałem podobny problem z przelotkami.

Czyli z tymi przelotkami to nie jest jeden przypadek i jakiś wadliwy egzemplarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj się larss1

Nie bardzo rozumiem...

Chodziło mi o to, żeby lukasz86 słuchał ciebie w kwestii Catane, niezgrabne sformułowanie:D

Wszyscy piszecie o CX ?

ściślej CX Spin 210L

Oczywiście uszkodzenie to może być przypadek, bo zdarza mi się wozić sprzęt w "trudnych" warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale Ty porównujesz taką witeczke do spinningu o CW maks 100 ? Nie widzisz żadnej różnicy ?

Kolega pisał o wersji L, a opinia którą ja dodałem dotyczy wersji XH.

Ja mam osobiście SHIMANO VENGEANCE SPIN.SHAD 300 14-40 i jestem zadowolony.

Moja propozycja to udaj się do sklepu i pomacaj oba kije. Osobiście wybrałbym na Twoim miejscu VENGEANCE ale to Ty musisz wybrać co Ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do spinningowania suma polecam wędzisko Catfish, dł. 3 m, 50-120 g, z serii Millenium Heavy Duty - lekkie, bardzo mocne, ładna akcja. Przelotki wzmocnione - te kije są robione tylko pod suma, mam taki i jest bardzo solidnie zrobione, jak zresztą wędziska z serii Milenium Dragon. Długość dolnika 40 cm, co jest bardzo ważne i użyteczne podczas holowania ryby.

Tu masz nr katalogowy wędziska 23-41-300 i link do opisu Catfish Spinn

Inną ciekawą ofertą, być może najlepszą dla ciebie będzie inny Millenium - Głowatka c.w. 40-80 g, 2,9 m nr kat. 23-38-290 link ten sam co do Catfish.

Myślę, że te wędziska to jedne z lepszych, a w swojej klasie cenowej wymiatają inne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam

Powoli zbliża się sezon na suma a chciałbym w tym roku na niego zapolować, muszę jednak wcześniej zakupić odpowiedni sprzęt. Przeglądałem trochę forum i zamierzam zakupić BeastMastera CX XH 50-100g (potrzebuję mocniejszego sprzętu do połowu w nurcie - środkowa Wisła).

Mam jednak dwa pytania:

- jaką długość wybrać do połowu z łodzi? 2,7 czy jednak dłuższy 3,0

- jaki polecacie do niego kołowrotek? wstępnie rozważam Shimano Exage 6000 ale może macie jakieś inne propozycje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę długość 2,7 m ponieważ mniej ramię boli po holowaniu. A co do koł. Exage - mój kolega w tym roku miał przeboje z pękającą sprężyną w Exage 2500, 2 razy z rzędu oddawał do serwisu. W końcu dostał nowy egzemplarz, więc coś tam musiało być więcej nie teges, skoro mu wymienili kołowrotek. Ostatecznie ten nowy wystawił na sprzedaż. Może zainwestuj w coś z Okumy np. Salinę? Jakość nie gorsza i gwarancja 2,5 razydłuższa

podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że na suma to min. 2,7 i zastanawiałem się czy ta ewentualnie 3,0m nie będzie przeszkadzała na łódce (choć obecnie często korzystam z wędki 2,9 i jest OK).

Dzięki Romcio.fish za ostrzeżenie odnośnie Exage, poszukam jakiegoś innego kołowrotka bo Twoja opinia to już kolejny głos aby jednak z niego zrezygnować.

Zastanawiam się jeszcze nad PENN Spinfisher V. Informacje o nim są w miarę interesujące ale to nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spinfisher powinien dac sobie spokojnie rade, chociaz ja bym slammera. Sprawdzona przez lata konstrukcja. Salina tez bedzie dobra.

Co do patyka, to gdybym celowal w polow z lodzi to raczej poszukalbym krociaka max 2,4m, chociaz czesc osob twierdzi ze 2,7m zapewnia wieksza kontrole w czasie holu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.