Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaka wędka do koguta ??


dudi

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec sezon Sandaczowy w pełni i Mietków sie prosi o odwiedzenie :) więc zastanawiam się czy mój kijek sie nadaje do Kogutów.

Posiadam stare ABU (moze i ciezkie ale mi to nie przeszkadza)

Akcja raczej paraboliczna. cw 40g.

I wogóle jakie kije polecacie do kogutów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość wobler129

Czy ta wędka byłaby ok na sandacza ??? Dragon Mystery Impulse Spin 2,7m 5-25g. Będę łowił z brzegu, tzn. z kładki. Proszę Cię Piotrek byś podał mi jaka wędka będzie lepsza niż Dragon Mystery, oczywiście mniej więcej w tej samej cenie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ciężar wyrzutu nie będzie zbyt mały. No i nie wiem, czy z brzegu na koguta bedziesz miał jakieś efekty. Kogut to przynęta do połowu ze srodków pływających. Wiem, że zaraz tomek1 powie mi, że są zbiorniki, na których z łodzi łowić nie wolno, ale jeśli jest taka mozliwość wybrałbym na pewno łowienie z łodzi. I wtedy kij krótszy, koło 2m i o ciężarze wyrzutu od 15g. Takie jest moje zdanie, ale wiem, że nie mam takiego doświadczenia jak Piotr...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość wobler129

Chciałbym się dowiedzieć coś na temat tej wędki. Dużo dobrego o niej słyszałem. Teraz czekam na Wasze opinie. I może napiszcie mi gdzie mogę ją najtaniej kupić. Linki na e-maila. Widziałęm cene 199zł. + pobraniowa przesyłka za 1zł. Czyli jak narazie najtaniej. Może ktoś wie, gdzie mogę ją taniej kupić ? Albo jaką inną, lepszą wędkę mogę kupić do 200zł. Wędka ma służyć do połowu sandacza na koguty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość wobler129

Postanowiłem poruszyć temat na nowo. Wędka do koguta max. 150zł. Będę łowił nią okonie. Około 3g.-7g. kogucikami. Jaką wędkę mi polecicie? Wędka ma mieć 200cm.-240cm. I teraz mam wątpliwości co do rodzaju wędziska :roll: Na okonia kij powinien być miękki, bo okoń ma kruchy pysk. A za to na kokuta ki jpowinien być sztywny :roll: Więc całkiem nie wiem, jaki kij wybrać :???: Myślałem o Dragon Mystery Ultra Lite 2,4m 2-15g lub Konger Tiger Cross Maxx 2.70 3-18g. No to czekam na wasze propozycję :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chodzi o serię dragon millenium to nie słyszałem złej opinii i sam też mam bardzo dobrą.

Natomiast jesli chodzi o ten kijek. Osobiśce nie posiadam, ale znajomy który ma taki sprzęcik wypowiada sie w samych superlatywach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nie moge wytrzymac i musze się pochwalić ... dziś dostarczono mi pod drzwi kijek jak w tytule. Dragonik ;) Zarąbiasty, ciemno-niebieska, sztywna pałka (choć spodziewałem się sztywniejszej :cool: ), cw. 21-50g, dł. 2,13 m

W zestawie jest pokrowiec i aluminiowa tyba. Całość wzrokowo prezentuje sie świetnie. A nad wodą ... jeszcze trzy miesiące muszę wstrzymac konie :( Ale jak już ruszą, to .... :mrgreen:

W czerwcu opiszę dokładniej jak będę miał sprawdzone to i owo :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Shogun w temacie 'ABU CONOLON napisał

Czy az tak rewelacyjna? Dragony nie powalają mnie na kolana, już je przerobiłem ... w zeszłym roku (2,10 m) i w tym (1,83 m) :cool:

Ładne kijki, dopracowane, ale po prostu mi nie leżą w ręce.

Gratuluje słusznego wyboru. Gusty się zmieniaja.

John

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie mam zamiaru sie kłócić o pare mln.PSI -Team był pierwowzorem HM.

Chodziło mi raczej oto że samo życie pokazuje że nie należy m.ówić nigdy.

Gratulację wyboru podtrzymuję

John

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

John, wskaż mi proszę, gdzi napisałem "nigdy" jeśli chodzi o Dragona czy też inny sprzęt :cool: Nawet nie użyłem takiego słowa wobec Jaxona, bo czasy się zmieniają i wyroby również i kto wie, czy za kilka lat nie będę śmigał ich sprzętem :lol:

Za gratulacje również szczerze dziękuję, choć nic więcej na chwilę obecną Wam nie powiem o tym kijku poza wrażeniami estetycznymi.

Ale wiesz Jochn, nadal tłupie mi po głowie myśl ... Batson w jednym kawałku ... to tak na marginesie :cool::mrgreen:

Jak znajdę czas, wrzucę Wam kilka fotek HM-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale wiesz Jochn, nadal tłupie mi po głowie myśl ... Batson w jednym kawałku

Pokryjesz koszt przesyłki z ubezpieczeniem i masz go na tydzień do testów.

John

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratulacje!!nowego nabytku!Tylko ta cena :shock: Takie małe pytanie co do kijka sandaczowego czy mogli byście coś polecić z niższej półki?!Bo to zbytnio za wiele na mój portwel :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokryjesz koszt przesyłki z ubezpieczeniem i masz go na tydzień do testów.
Nie muszę testować, miałem go, tylko zrobił się dwuczęściowy za sprawą kalpy bagażnika :mrgreen:

A co do HM-a ... co Wy tak z tymi kosztami, czy ja gdzieś podałem jego cenę za którą go nabyłem :roll::cool::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie wydaje,że nie ten kijek patrzyłeś"dudi napisał/a:

Ale w sklepach internetowych cos kolo 600 zl" Ja widziałem za 1000zł,sorki, że podam cenę :mrgreen: Wiec jak możesz tak tanio go załatwić to ja tez sie pisze!! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.