Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wisła-Port Drzewny(Toruń)


koczownik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dość długo nie zaglądałem co spowodowane było chwilowym brakiem czasu ale w tym sezonie mam zamiar wrócić.

Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat łowiska o którym mowa w temacie..

w necie ogólnie syf, jak już coś znalazłem to 2006r.. dlatego jeżeli ktoś wędkuje to proszę się wypowiadać:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat łowiska o którym mowa w temacie..

... :roll:

czy ktoś kiedyś ostatnio był.. coś złowił.. coś słyszał..

nigdy tam nie byłem więc najdrobniejsza informacja będzie bardzo cenna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio to jak dobrze pamiętam to trwa tam zakaz połowu :roll:

Nadal nie napisałeś nic szczegółowego ani kiedy chcesz tam połapać ani jaką metodą.

Ja tam z reguły tylko się woduję w drodze na Wisłę :) Miejscowi którzy tam zaczynają łapać od końca zakazu tj od dnia dziecka z tego co mówią głównie nastawiają się na węgorki oraz leszcze. Z reguły każdy jakąś tam siatkę moczy. Przy czym po bardzo tłumnym początku "sezonu' na porcie później bywa dość pusto. Łowisko to jest bardzo płytkie. Przy stanie wody na wodowskazie w Toruniu 2 metry w porcie jest około 1,5 metra prawie równego blatu. Echo nie pokazuje praktycznie żadnych uskoków. Jedyne głębsze miejsce koło bojek (pracowały tam pogłębiarki i jest około 8-10 metrów - nie pamiętam dokładnie ile echo pokazywało). Tam na jesieni ludziki próbują poławiać drapieżniki z różnym skutkiem choć czasami mają dobre wyniki. Fajnie jest na porcie kiedy jest wyższa woda na Wiśle. Podczas przyborów dość dużo ryb wchodzi do portu i echo potrafi wygrywać dość mocno melodię podczas drogi do Wisły. Ujście portu na jesień bywa oblegane przez poławiaczy okonków a Wisła przy ujściu pod tzw drutami często bywa oblegana przez sandaczowców łowiących bardzo często jak na zawodach spławikowych tzn ramię w ramię :lol: Panowie dość sprawnie przekazują sobie info kto kiedy i co złapał - a wówczas zaczyna się oblężenie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.