Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nysa Kłodzka


p.majzel

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich ! Dzisiejszy wypad nad nysę na odcinku złów i wypuść , przynęta streamer i nimfa , efekt 5 pstrążków , parę spinek , największy kropek 35cm :) Miałem również kontrolę , pozdrawiam panów strażników :-) Przypominam kolegom również o hakach bezzadzioru i podbierakach na tym odcinku bo jest to wymagane . Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź przestań dzisiaj widziałem tablice jaka maja postawic. Jeden hak bezzadziorowy i podbierak jakis specjalny jakby nie wiadomo ile ryb by tam było. Chciałem sobie sportowo kleni połowić na wiosne i co ? musze uderzyc gdzie indziej a nad rzeke mam 5 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAPIER!!!!!!! nóż w kielni sie otwiera. Tyle pracy włożonej w doprowadzenie rybostanu do normy i co jeden zrzut ścieków i tyle po rybach, tyle lat karmienia i dbania i urzędnik mówi mała szkodliwość czynu. Płakać się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponadto nie wiem koledzy czy wiecie, ale mamy od niedawna na etacie nowego nieroba w okręgu wałbrzyskim, ichtiolog. Moje pytanie brzmi, co okręg po tym incydencie chociaż próbował zrobić? Co WIOŚ stwierdziło w tej wodzie szkodliwego? Ścinawka nie jest jedyną rzeką, na której populacja lipienia drastycznie się zmniejszyła, w całym okręgu walbrzyskim i jeleniogórskim jest zakaz zabierania lipieni, ponieważ pzw nie mogło pozyskać tarlaków. Oni wiedzą że nie ma lipieni ale co robią żeby poznać przyczynę. Czy ich polityka polega tylko na sprawozdaniach z zarybień jako że prosperują. Ale tak to jest jak wydaje się czyjeś pieniądze, zakup i wsypanie ryb w jednym miejscu bez powiadomienia Straży Rybackiej jak to miało miejsce na Ścinawce jest łatwe, pieniądz wydany, natomiast badania to już dla takiej komunistycznej machiny jak PZW to za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZW to beton jak PZPN ale w pzpn zmieniła się władza i kazdy liczy na lepsze a w PZW sie cos zmieniło ? Co do tego ichtiologa niech zgadne jego zona prowadzi wylengarnie wiec pewnie biznes sie kreci. A w wylengarni same bolenie i karpie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to prawdopodobne. O takim czymś mówi się nieraz "mafia" :wink: Ów ichtiolog od dawna sobie grzał etacik, miał wcześniej różne funkcje i teraz dopiero studia skończył ale na krzesło od razu wskoczył. PZW jest bee, ale okręgi są lepsze i są gorsze, no ale nasz niestety jest ten gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zarząd klubu „Potok” Ziębice zaprasza na ogólnopolski „Puchar Pstrąg Kotliny Kłodzkiej”. Zawody spinningowe odbędą się 14.04.2013 r. (niedziela) na górskim odcinku rzeki Nysy Kłodzkiej i Ścinawki. Ich rozpoczęcie nastąpi o godz. 7 w miejscowości Podtynie (koło mostu). Startowe wynosi 40 zł (wpłata przed zawodami). Organizator zapewnia poczęstunek, puchar i nagrody dla najlepszych.

- Serdecznie zapraszam – zachęca prezes klubu „Potok” Józef Wyspiański, który udziela szczegółowych informacji tel. 513022753.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarząd klubu „Potok” Ziębice zaprasza na ogólnopolski „Puchar Pstrąg Kotliny Kłodzkiej”. Zawody spinningowe odbędą się 14.04.2013 r. (niedziela) na górskim odcinku rzeki Nysy Kłodzkiej i Ścinawki. Ich rozpoczęcie nastąpi o godz. 7 w miejscowości Podtynie (koło mostu). Startowe wynosi 40 zł (wpłata przed zawodami). Organizator zapewnia poczęstunek, puchar i nagrody dla najlepszych.

- Serdecznie zapraszam – zachęca prezes klubu „Potok” Józef Wyspiański, który udziela szczegółowych informacji tel. 513022753.

Zawody na bitej rybie. :mrgreen: Jedźcie ludzie ! Wymiar pstrąga tylko 30cm ! :mrgreen: Zawsze coś do lodówy można dorzucić ! :mrgreen: No i pucharek na ołtarzyk można dołożyć.

Ale sobie prezes i zarząd wizytówkę wystawił. :twisted: XXI wiek a w Kotlinie średniowiecze.

P.S. Szanowny kolego suhhar, najlepsi to Ci co tam nie pojadą . Większej żenady już dawno nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie na forum gdzie ukazało sie to ogłoszenie napisałem czy na zywej rybie czy na bitej. Erin a skad masz to info ze na bitej ?

Bo Erin wie co piszczy w dolnośląskich wodach ! Już kilka osób dało na luz z tym zaproszeniem. Nawet dawnych członków klubu "Potok". Pożyjemy, to przeczytamy relację w tym wątku z zawodów na bitych pstrągach o wymiarze 30cm. W sumie sam podałeś nr. tel. Dzwoń, po rozmowie napisz o swoich wrażeniach :mrgreen: Na drugi raz nie będziesz może reklamował takich imprez. Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów ! Info o tych dziwnych zawodach skłoniło mnie do rejestracji na tym forum. Panowie zawody takie na pewno się nie odbędą !!! Po pierwsze ! Ziębice organizują zawody na wodzie Koła Kłodzka czy Nowej Rudy ? A gdzie zezwolenie ? Po drugie ! Można to zrobić oczywiście nieoficjalnie ale wtedy nie można brać wpisowego. Po prostu zbiera się zgraja mięsiarzy i walą w łeb ryby a potem chwalą się jeden przed drugim zakrwawionymi zwłokami a ten co ma więcej rybiej krwi na rękach dostaje jeszcze za to puchar !!! Duma takiego frajera jeszcze bardziej rozpiera i zachęca do jeszcze większej ilości morderstw ! Godne politowania ! Po trzecie ! Strażnicy PSR i SSR już mają te "ZAWODY" na oku i bądźcie pewni, że się tam pojawimy ! Jeśli będzie wpisowe a nie będzie zezwolenia na rozegranie takich zawodów od Okręgu Wałbrzych i od gospodarzy tych wód czyli Kłodzka i Nowej Rudy to wszyscy uczestnicy dostaną po dwa tysia do zapłaty a "organizatorem" zajmiemy się osobno ! Niestety mięsiarze, po wyborach w tym roku w Kołach gospodarujących tymi wodami wiele się zmieniło i bądźcie pewni, że na taką wolnoamerykankę nie pozwolimy ! Do zobaczenia w Podtyniu ! :twisted::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest na podtyniu ale u mnie żeby złowić pstrąga 30cm to trzeba mieć duużo szczęścia..

Ogólnie ryb jak na lekarstwo i jeszcze je zabijać?

za kilka lat będziemy łowić pstrągi po 5cm a okazami będą 15cm

z zeszłym roku największego kropka 31cm w sumie może 15szt wymiarowych w 80 wypadach na rzekę czyli nie ma ich za wiele.

Jak się wypuści rybę zawsze jest szansa że za jakiś czas się ją spotka jeszcze większą no jeśli nie przyjdzie miły pan wczesniej i nie złowi tej ryby

takie zawody nie mają sensu mam nadzieje że nikt kto się dowie że ryby złowione muszą zostać zabite nie wezmą udziału w tych zawodach a już się komuś puchary marzą niech kupi sobie na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.