Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nysa Kłodzka


p.majzel

Rekomendowane odpowiedzi

suhhar, chodziło mi ogólnie, bo czytałem w jakimś poście, że ktoś mówił o jakiś zakazach, że powinny być tqablice. Mi chodziło tylko o takie stwierdzenie ogólne, że wędkarz przystepując do łowienia musi wiedzieć na czyjej wodzie łowi i jakie obowiązują przepisy i tyle w tym temacie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...
Czy na odcinku Nysy Kłodzkiej od Barda do Topoli można teraz łowić na spinning?
tak, nie ma zakazu spiningowania (poza odcinkiem 100 metrów powyżej tzw. mostu garbatego)
Jest jeszcze okres ochronny pstrąga
więc nie wolno łowić kropków, a jeżeli się trafi - obowiązkowo wypuszczasz.

Podsumowując: na tym odcinku nie ma zakazu spiningowania (zakaz taki obowiązuje na odcinku 100 metrów powyzej tzw. mostu garbatego) i można łowić, ale z zastrzeżeniem że nie nastawiasz się na gatunki prawnie chronione lub w okresie ochronnym. Poza tym smialo możesz biegać ze spinem (oczywiście na tym odciunku).

Powodzenia, i daj znać jakie miałes efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec ostatnio efekty mialem takie, ze tych efektow nie mialem wcale... Pierwszy wypad zaliczylem na poczatku stycznia. Na odcinku powyzej Kamienca znalazlem kilka ciekawych obiecujacych miejscowek. Niestety ryb brak... Na poczatku tego tygodnia bylem na ujsciu Nysy do Topoli (ponizej mostu w Topoli). Tutaj rowniez efekty zerowe. Szczerze mowiac to nie nastawialem sie zbytnio na sukcesy a raczej przemierzam brzeg w poszukiwaniu nowych miejscowek. Mysle, ze niedlugo wykorzystam ta wiedze i padna jakies ladne rybki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nysa wymagające łowisko. Łowiłem w górnej części w zeszłym roku metodą muchową i rewelacji nie miałem, coś tam złowiłem, ale już nie o to chodzi że mucha nie ta czy źle trafiłem, po prostu słabo z rybostanem. Nie widać miejscami oznak żerowania czy w ogóle bytowania ryb. Są miejsca niesamowite, warunki ekstra, głęboki dół że dna nie widać do tego korzeń a rybki ani 20 centymetrowej . Kłusole swoje zrobili, nie wytłumaczy mi nikt tego inaczej, jeżeli woda w Nysie jest czysta, ma fantastyczne warunki do odbycia tarła a ryby nie ma no to .... tyle na ten temat.

A Nysa w Bartnikach piękna... powiem tylko tyle że za kleniem warto tam jeździć bo są ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie łowienia w wyższych partiach nysy to jest zakaz łowienia lipienia bo go juz wcale nie ma. Teraz presja idzie na pstraga i tez go juz w ogole nie bedzie. Klenie pływaja ładne w nysie ale nie w całej, np ja jestem z kłodzka i chodze za stadion i są ładne kluchy ale ciezko je zlowic, w lecie widziałem takie 40-50 plyna za wobkiem ale go nie ruszą. Wyzej lowie pstrazki ale takie po 20-30 cm bo wiekszych nie ma wiec wszystko wraca do wody. Dolnych parti nie znam ale wiem ze w okolicach barda sa miejsca gdzie mozna zlowic rekordowa brzane, klenia a jak sie trafi to swinke i jazia. Jak sie w lutym zrobi cieplej to sie wybiore za stadion i sprawdze czy juz klenie sie obudziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, od którego miejsca na Nysie w Kłodzku nie wolno łowić ? Kiedyś łaziłem od strony Krosnowic, dolazłem do jakiegoś jazu przed Kłodzkiem i dalej nie lazłem. A to było dużo przed stadionem. To było na odcinku gdzie nad rzeką biegnie łukiem jakaś rura, później jest zakręt (murek oporowy), prosta i dalej jaz. Nie wiem czy dalej można łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareksm... z tego co mi wiadomo to można łowić do wodospadu w Kłodzku - tu przed PKS-em.

Suhhar... zapewne łowisz tam gdzie Bystrzyca wpada do Nysy i nieco powyżej. Łowiłem tam latem. Jakieś pstrążki były, nic rekordowego. Ale miejsca fajne ;-) Odnośnie świnek, kleni i brzan w bardzie. SĄ !!! Kleni połowiłem na muchę wczesną jesienią, świnki nie trafiłem ale widziałem ich sporo. W tym roku zamierzam dobrać się do kleni właśnie tam i na Nysie za stawami w Pilcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salmiak ja mialem ochote juz na nysie w okolicach pilc pochodzic ale tam nie ma jak dojechac szczegolnie na odcinek nysy za stawami pilc. Pewnie bede obławiał okolice kłodzka i stadiony tam czasem mozna trafic fajna kluche ale innej ryby brak ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, ja w zeszłym roku dojechałem nad sama rzeką za stawami PILCE. Jedziesz asfaltem na wprost kierując się w stronę nysy (bo w prawo masz drogę prowadząca dookoła jedynki). Jadąc dojedziesz do wyrwy, która można przejechać. Później drogi prowadzą nad rzekę. Inny sposób to jadąc droga która prowadzi do okola jedynki kieruj się w stronę nysy. Można dojechać. Jest tam jedno fajne miejsce, z murkami i dawnym jazem (zniszczonym chyba jeszcze w 97).

z tego co mi wiadomo to można łowić do wodospadu w Kłodzku - tu przed PKS-em.
i tak chyba jest, a ja jako amator doszedłem do pierwszego jazu (dużo przed ujściem Bystrzycy) i zrezygnowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja pamietam jak 2 lata temy prubowalem tam jechac to kawalek ujechalem i był nasyp na drodze i kicha nie przejedziesz. droga do okola jedynki tez byla zasypana widac bylo ze kopalnia specjalnie te drogi zasypala zeby nie jezdzic. Moze odkopali te dojazdy nie wiem na wiosne napewno sprawdze. Mowisz ze nad sama rzeke sie autem dojedzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeka w miejscu gdzie łowiłem jest dość wartka i zwężona, stojąc na brzegu i rzucając wobkiem oraz obrotówką, nurt błyskawicznie wyrzucał przynętę w stronę mojego brzegu. Inaczej na Nysie w okolicach Bartnik - tam rzeka jest już znacznie wolniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, tam gdzie łowiłem było jedno fajne miejsce, nie wiem czy to stary jaz, czy pozostałości starego mostu. W każdym razie były tam pozatapiane mury, nurt był bardzo silny, lecz głeboki z widoczną łachą piasku w oddali. Woda tworzyła zawirowania stąd też przypuszczam że jest tam dość głęboko. Niestety było to jedyne miejsce godne uwagi na tym odcinku, pozostała część płytka, kamienista o szybkim nurcie.

Jak nie będzie mrozu podskoczę tam i zrobię kilka zdjęć - bo mam aparat - ZORKĘ nr 5 :mrgreen:

Co do rybek - nie miałem wówczas kontaktu z żadną rybką, ale nie jestem zbyt wprawnym łowcą kropków czy innych rybek na rzekach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suhhar ja mam złe doświadczenie z Nysą powyżej Pilc - konkretnie od stawu nr do Cmentarza(tam gdzie Nysa wypływa z Cmentarza). Tam miejsca super, są spowolnienia, są dołki, ale oprócz uklei nic mi się nie uwiesiło. Tak jak Jarek pisze nurt szybki w Pilcach, a na Bartnikach woda płynie spokojnie i jest gdzie przytrzymać przynętę w nurcie, na muchę też tam fajnie się łowi.

Jareksm"tam gdzie łowiłem było jedno fajne miejsce, nie wiem czy to stary jaz, czy pozostałości starego mostu. W każdym "

Jarku znam to miejsce, jedynie bardzo ciężka nimfa (podwójna) prowadzona "krótko" tam się zda.

dobekfooto Mozna tez polowic na drugim brzegu rzeki :) Dojazd pomiedzy Kamiencem a Suszka. Tylko czy tam jakies ryby sa a jezeli tak to na co lowic? Woblerki?

Próbuj na tzw "smużaki" czyli wszelkie robactwa żuki,chrząszcze,biedronki i duże osy - jest tego pełno na allegro, tam możesz trafić klenia, na pstrąga nie licz (za nisko), z lipieniem też kiepsko, próbowałem na jesień i go tam nie ma :-8 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobekfooto Mozna tez polowic na drugim brzegu rzeki :) Dojazd pomiedzy Kamiencem a Suszka. Tylko czy tam jakies ryby sa a jezeli tak to na co lowic? Woblerki?

Próbuj na tzw "smużaki" czyli wszelkie robactwa żuki,chrząszcze,biedronki i duże osy - jest tego pełno na allegro, tam możesz trafić klenia, na pstrąga nie licz (za nisko), z lipieniem też kiepsko, próbowałem na jesień i go tam nie ma :-8 .

Wlasnie tak myslalem zeby na smuzaki poprobowac :) Czy znacie te od A. Lipinskiego? Bo wlasnie kilka sztuk tych cudek bede kupowal na dniach.

Dzieki za informacje. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak myslalem zeby na smuzaki poprobowac :) Czy znacie te od A. Lipinskiego? Bo wlasnie kilka sztuk tych cudek bede kupowal na dniach.

Dzieki za informacje. Pozdrawiam :)

Kupiłem woblerki Pana Lipińskiego a dokładnie te najmniejsze insekty. Jak tylko je dostałem pojechałem na kanał we Wrocławiu je przetestować. Jak tylko wpuściłem jednego miałem widowiskowe branie pod samymi nogami. Klenik 45 cm w pierwszym rzucie! Więcej pytań nie miałem :)

Dlatego w tym roku a dokładnie jakieś 2 tyg. temu kupiłem jeszcze kilka smużaków i po dwie różnej długości bromby. Jak będziesz je miał w rękach to zobaczysz, że są warte swojej ceny. Ja już się nauczyłem, że lepiej dopłacić za jakość niż patrzeć później na "koziołkujące" wobki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh odnosnie przynet pana L to kolega Nalewator moze cos napisac jak kupil 2 sztuki i przy kazdym 1 rzucie wypadły mu stery i tyle było łowienia. Na innych forach to samo piszą. Moze tobie sie udało.

Salmiak to mowisz ze tylko klenia tam idzie trafic ? a co z brzana i jaziem ? wiem ze w okolicach barda łowią ładne brzany tylko że na ser ale mysle ze wobkiem nie pogardzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.