Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zalew Siemianówka


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

W naszym konkursie dotyczącym opisów łowisk, który znajdziecie na stronach haczyka ( http://www.haczyk.pl/konkurslowiska.html ) mamy kilka nadesłanych przez wędkarzy łowisk. Proponuje podyskutować o tych łowiskach także tu na Forum.

Zalew Sieminaówka - opis łowiska - nadesłał Łukasz z Podlasia

Wszystkim hej!

Jestem wędkarzem z Podlasia i chciałbym się z wami podzielić moimi skromnymi jeszcze doświadczeniami i uwagami na temat Zalewu Sieminaówka (skromnymi bo mam dopiero 17lat). Po Podlasiu chodzą opinie że Siemianówka to jeden wielki niepotrzebny syf. Ja się z tym nie zgadzam gdyż zakwity wody spowodowane sa małym zróżnicowaniem dna (ten zalew jest po prostu płytki). Woda otoczona jest pięknymi lasami, zbiornik graniczy ze wschodnią granicą. Woda należy do okręgu białostockiego i żeby na niej łowić należy wykupić dodatkowe pozwolenie w wysokości 50zł (w roku 2005 podrożało o 5zł). Na zbiorniku obowiązuje całkowity zakaz nęcenia!

Zgadzam się z tym, ale nie do końca, gdyż nie powinno nęcić się zanętami sypkimi tj... kukurydza, ziemniaki itd, oraz z drobno zmielonych naturalnych składników, a jeżeli chodzi o kulki proteinowe, które w wodzie moga leżeć i wieki i tak się nie rozłożą! Na zbiorniku obowiązują dodatkowe przepisy:

-wymiar ochronny szczupaka został podniesiony do 50cm

-wymiar ochronny suma do 75cm

-zakaz nęcenia

-zwraca się szczególna uwagę na zachowanie czystości łowiska (co popieram całkowicie)

-nie można używać bojek (z tym się nie zgadzam)

Na zbiorniku funkcjonuje dobrze opłacona straż posiadająca noktowizor. Nie radzę kłusować!!!!!!!!!!!!!

W zalewie występują takie ryby jak: Okoń, szczupak, sum, węgorz, karp, karaś, wzdręga, ukleja, jaź, lin.

Zalew został utworzony na Narwi z tego względu występują tam naprawdę piękne złote już duże jaziska które ciężko przechytrzyć.

W roku 2004 na tym zbiorniku został złapany sum o masie 40kg. Zasmucił mnie fakt że zaprzestano zarybiać siemianówke karpiami, a wymówką było to, że karpie niszczą zbiornik co jest kompletną bzdurą (nie znaczy to że nie ma już tytanitów starych jak świat). Miejscami najlepszymi do połowu karpia i suma są miejsca niedaleko zapory. Łowi się tam naprawdę sporo tej ryby. Szczególną uwagę trzeba zwrucic na karasia i leszcza który rozmnożył się tutaj znakomicie, leszcze o masie 3kg są tu osiągalne dla każdego wędkarza, a karasie 2kg nie robią na nikim wrażenia. Jedynym mankamentem tak dużej wody (3250ha) jest to że zalew ma "humorki". Podczas spokojnego łowienia wystarczy na chwile się zamyślić żeby dopadła nas gwałtowna falka.

Najlepsza przynętą na suma jest pęk tłustych rosówek, karpie gustują szczególnie w truskawce (ale prawdę mówiąc co roku ich upodobanie się zmienia). Plagą Siemianówki są sportowe sandacze czyli... JAZGARZE, małe wredne i do tego łakome jedzą wszystko co się nawinie po nos, stanowią bardzo dużą konkurencje dla sumów. Bardzo często zdarza się, że po wyciągnięciu zestawów wyciąga sie pusty haczyk. Brzegi Siemianówki zaczyna obrastać trzcina i faszyna, roślinność zanurzona jest uboga.

Jeżeli chodzi o spining to najlepsze jest trolingowanie. Populacja szczupaka na Siemianówce jest naprawdę imponująca. Najlepszymi miejscami są okolice wyspy!!!!!!!! Dla mnie największą frajdę sprawia pogoń za okoniem. Wypatrywanie mew czyhających na stynkę zdradza ich obecność.

Sezon Zimowy owocuje w olbrzymy, nigdzie na Podlasiu nie łowi się takich okoni jak na Siemianówce, nikt się nie dziwi jak ktoś złowi kilka 1kg pasiaków.

Dojachać tam można od strony Białegostoku jadąc w kierunku wschodnim nie można nie trafić!!!

Ale co ja tu dużo będę mówić przyjeżdżajcie odwiedzić ten piękny zbiornik.

Zdjęcia: http://www.haczyk.pl/haczyk/lowiskazsiemianowka.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Jako rodowity Podlasianin musze zabrać głos co do tego łowiska.

Zalew Siemianówka to na pewno raj dla spinningistów i karpiaży. Tylko w przeciągu m-ca pazdziernik i część listopada złowiono naprawdę piękne okazy w/w gatunków choć co prawda karp już zaprzestał prawie zupełnie żerować. No ale szczupak cudo - w tym okresie padło 11 szt pow 10kg / informacja od strażników/ a ile szt o których nie wiemy????

Osobiście żałuje że nie udało mi sie wybrać na to łowisko ostatnimi czasy i piszę tylko to co usłyszałem od jednego ze strażników /dawny kolega ze studiów/

Ale i tak wszystkich zapraszam.

Niestety nie ma tu sandacza :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najbardziej mnie zaintrygowało jedno zdanie:

tomik napisał/a:

Wypatrywanie mew czyhających na stynkę zdradza ich obecność

z kąd tam stynka chyba nie z zarybienia.

Łukasz autor opisu Zalewu Siemianówka Popełnił błąd tzn. stynka nie występuje w tym zbiorniku, pewnie chodzi o slonecznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Maniek, ten zbiornik ma powierzchnię 3250 ha. Długość zalewu wynosi 11 km, szerokość od 0,8 km w rejonie zapory do 4,5 km w jego części środkowej, a średnia głębokość 3,5 m. Zbiornik ten jest zaliczany do największych krajowych akwenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

cos dawno nie bylo tutaj posta wiec czas sie odezwac :)

łowie z wujkiem na tym akwenie i musze przyznac, ze jest to raj dla poczatkujacych spiningistow!

U mnie spining wyglada tak, ze wrzucam mocno "oczojebna" wahadlowke "4" i powoli ciagne przy zaroslach, i na 30 minut rzucania trafia sie przynajmniej 1 szczupaczek ok 30-40 cm + okonie od 10-20 cm, jest to dobra zabawa ale i czesto trafiamy na wieksze sztuki!

Odrazu ostrzegam,ze powinno sie trzymac zasady " No KILL " poniewaz ryba ta nie jest zbyt smaczna ma smierdzacy zapach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

powoli podnosi sie woda w zalewie.

płyta betonowa pod mostem kolejowym od strony małego zbiornika juz 20 cm pod wodą.

Nalezy i tak uwazacby nie pobic silnika

Na duzym pustynia-sieci zrobiły swoje.łódek na duzym max 10. a na małym cos sie trafia.otwierdza to ilosc łódek z wedkarzami-30 łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.