Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zawody - z czym, na co i jak ???


shadow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po kilku latach abscynencji zamierzam znowu wybrać sie kilka razy na zawody :)

Jako, że wypadłem z obiegu - mam do was kilka pytań :)

Nie chce łowić zawodniczo na tyczkę itp., myślę raczej o baciku :) tylko jaka długość bedzie ok do szybkiego łowienia ?

Zawody zazwyczaj odbywaja się na wodach stojących - chciałem więc skupić się na drobniejszej rybie i jej ilości.....łowić z opadu, wabiąc rybę w górne partie wody. Myślę, że wtedy kijek do 4m byłby dobry.

Co możecie doradzić...w tym temacie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

wiele zależy od wody , pogody, stanowiska i masy innych czynników

przede wszystkim musi być potencjał rybny pod takie łowienie

jak nie masz tyczki to wypada przygotować kilka batów od 4-8m albo jak kasy brak to mocniejszy 7-8 m bat i redukcja składów i obowiązkowo match

nie znam twoich zbiorników - ale jak polosujesz wody po kolana na 7-8 metrze to z 4m uklejówki może być mało pożytku; na bezrybiu podobnie - jak przyjdzie dłubać cokolwiek

7-8 m to obowiązkowa pozycja - przyda się na wszelką drobnicę zwłaszcza jak ostro żeruje, przydatna jak będzie dużo uklei (stojącej dalej) i będzie ciężko ją ściągnąć pod nogi.

5-6 jw - dobre na trudne stanowiska np pod drzewami, oczywiście szybsze łowienie gdy da się drobiazg bliżej ściągnąć

3-4 m jak podprowadzisz i utrzymasz na zasięgu takiej uklejówki to tylko własna technika będzie ograniczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Zawody najczęściej są na jeziorach - przeważnie- pewnie znasz - j. Strykowskie.

Zregóły ukleja nie bierze udziału...wiec pozostaje raczej płotka, krąpiki.

Bata 7 m posiadam, match 4,20 również....

Pytanie jaką strategię obrać....zaczynać od krótszego kijka bliżej - łowić z opadu czy może tuż nad ?

Wiem, że ciężko to przewidzieć...ale może jest jakiś dobry schemat jak znależć rybę w ciągu tych 3 h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Zawody najczęściej są na jeziorach - przeważnie- pewnie znasz - j. Strykowskie.

Zregóły ukleja nie bierze udziału...wiec pozostaje raczej płotka, krąpiki.

Bata 7 m posiadam, match 4,20 również....

Pytanie jaką strategię obrać....zaczynać od krótszego kijka bliżej - łowić z opadu czy może tuż nad ?

Wiem, że ciężko to przewidzieć...ale może jest jakiś dobry schemat jak znależć rybę w ciągu tych 3 h :)

Sprawa prosta - pojechać dzień wczesniej i potrenować. Najlepiej w dwóch trzech miejscach na terenie przyszłych zawodów. Tak na ślepo to nikt ci nie powie co i jak bo jak kolega wspomniał wszystko zależy...

Niejednokrotnie spotkałem się z taką sytuacją gdy np. w sobotę brała masowo drobna płotka na 11 m, a w niedzielę trzeba było dłubać małe leszczyki na 13 m, a płotkę jakby wymiotło.

Ogólnie mogę napisać ci tylko:

- po zanęceniu przez kilkudziesięciu facetów na raz ryba zawsze na początku odskoczy dalej od brzegu. Jak daleko i na jak długo zależy od łowiska. Tak więc wg mnie na poczatku należy szukać ryby najdłuższą wędką ewent. matchem,

- gdybym był w twojej sytuacji zanęcił bym 3 punkty: pod match np. na 20m, pod długiego bata, i pod krótkiego pod nogami,

- w pierwszych minutach próbowałbym matchem i długim batem do momentu gdy upewniłbym się co i jak bierze,

- po kilkunastu minutach spróbowałbym krótkiego bata - jak by brało to ok. Jesli nie dzieje sie nic po dwóch trzech rzutach to donęciłbym kulką i wrócił do długiego bata/match. I po jakimś czasie znowu na chwilę próbowałbym pod nogami.

- upierasz się na łowienie z opadu ok. Tylko najpierw ryba musi wejść w nęcone miejsce, a nastepnie za pomocą odpowiedniej zanety trzeba ją podnieść nad dno. Sytuacje gdy płotkę czy krąpika można od początku zawodów nęcić powierzchniowo jak uklejkę w moich łowiskach sie nie zdarzają. Czyli wg mnie na początku grunt na styk, a potem dopiero szukanie ryby zestawem przegruntowanym lub z opadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.