Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Haczyk na tapatalk


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, szymek07 napisał:

W dalszym ciągu jest coś nie tak z niektórymi zdjęciami.

Przykładowo z dzisiaj: temat Widawa post jacolana #207 lub Muszkarstwo - Wrocław i okolice post Booryssa #179.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Sprawdzę dlaczego tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon

Tapatalk przestał działać. Nie wiem czy tylko u mnie czy to jakas globalna awaria.

Dostaję komunikat:

Server error ocured: call to undefined method IPS/forums/Topic/Post::canGiveReputation()(MbqRdEtForumPost.php:442).

 

Proszę o sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Witam,nie chciałem zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj,koledzy jak możecie to pod powiedzcie jak wrzucać zdjęcia?bezpośrednio z telefonu nie mogę bo za duży plik,tapatalka forum nie obsługuje więc jak to u was wygląda,zmniejszacie zdjęcie  poprzez jakiś program? Drugie pytanie jak (akurat to doświadczenie z innego forum ale na haczyku zapewne też tak bedzie) wrzucam zdjęcie to pomimo że zdjęcie jest robione w pionie to  dodaje  się obkręcone,jeżeli w ustawieniach tel obkręce je aby dodać tak jak trzeba też nic to nie daje.Zdjęcie zawsze dodaje się bokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtyna51 ja radzę sobie na dwa sposoby. Jeden to taki, że mam komórkę na androidzie i edytuję zdjęcie na samej komórce zmniejszając obszar do samej rybki. Rozmiar (waga) zdjęcia automatycznie się zmniejsza.

Drugi, z którego korzystam najczęściej i polecam to zainstalować sobie na komórce program BlueMail (darmowy, korzystam od 10 lat). Wysyłam zdjęcie z komórki na maila, potem zdjęcie dodaję na forum z komputera. Bluemail pyta się przed wysyłką wiadomości czy zmniejszyć zdjęcia podając 3 propozycje. Rozmiar oryginalny, średni i mały. Widzę ile zajmuje zdjęcie z każdej opcji i wiem, czy wejdzie na forum. W 90% przypadków zdjęcie z wielkością "średnią" wchodzi na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki marienty za sugestie,teraz pytanie czy przy drugim sposobie który podałeś nie można zapodać zdjęcia z komórki czy trzeba z kompa tak jak ty to robisz ?Drugie pytanie jak poradzić sobie z tym że zdjęcie dodaje się bokiem pomimo że na komórce wyświetla się prosto czyli tak jak normalnie patrząc na foto,czy ten program też to ogarnie czy wina bardziej telefonu (dodam że tel mam ze stajni samsunga konkretnie s5 neo )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wojtyna51 napisał:

Dzięki marienty za sugestie,teraz pytanie czy przy drugim sposobie który podałeś nie można zapodać zdjęcia z komórki czy trzeba z kompa tak jak ty to robisz ?

@wojtyna51

Instalujesz BlueMail na komórce i z komórki mailem wysyłasz. Teoretycznie możesz zrobić coś takiego, że wysyłasz zdjęcie programem BlueMail z komórki na adres z którego wysyłasz. Czyli np wysyłasz z komórki programem BlueMail z adresu wojtyna51@xxx.pl na adres wojtyna51@xxx.pl i maila odbierasz na komórce już ze zmniejszonym zdjęciem. Może to i trochę głupie ale jak jest coś głupie ale działa to nie jest takie głupie ;-). Zainstaluj i spróbuj. Nic nie ryzykujesz a może Ci to podpasuje.

Screenshot_20200323-210408_BlueMail.thumb.jpg.6ab7c6399941a1a9d6b1a47be2b92f6d.jpg

27 minut temu, wojtyna51 napisał:

Drugie pytanie jak poradzić sobie z tym że zdjęcie dodaje się bokiem pomimo że na komórce wyświetla się prosto czyli tak jak normalnie patrząc na foto,czy ten program też to ogarnie czy wina bardziej telefonu (dodam że tel mam ze stajni samsunga konkretnie s5 neo )

Nie pomogę. Jeśli jednak dodając post masz opcję "podgląd posta" przed publikacją to wtedy widzisz czy jest obrócone czy nie. Jak jest obrócone to obróć jeszcze raz ;-)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marienty napisał:

Instalujesz BlueMail na komórce i z komórki mailem wysyłasz. Teoretycznie możesz zrobić coś takiego, że wysyłasz zdjęcie programem BlueMail z komórki na adres z którego wysyłasz. Czyli np wysyłasz z komórki programem BlueMail z adresu wojtyna51@xxx.pl na adres wojtyna51@xxx.pl i maila odbierasz na komórce już ze zmniejszonym zdjęciem. Może to i trochę głupie ale jak jest coś głupie ale działa to nie jest takie głupie ;-). Zainstaluj i spróbuj. Nic nie ryzykujesz a może Ci to podpasuje.

Też tak robię :D

Tylko nie za pomocą BlueMail, tylko jakimś programem do poczty od Huawei (taki akurat mam telefon)

Możesz też zainstalować jakiś program do takich rzeczy - jak telefon na Androidzie to wpisz w Google Play 'photo resize' (albo i nawet 'zmniejsz zdjęcie') i jest tego masę ;)

Co do drugiego problemu to się nie spotkałem. Generalnie w każdym zdjęciu są zapisane dodatkowe dane (metadane), min o orientacji zdjęcia ;) - czy poziome czy pionowe - podejrzewam że program do przeglądania zdjęć umie te dane zinterpretować a forum nie. Spróbuj użyć jakiegoś programu do obróbki zdjęć - w nim zmniejszać itp - myślę że po przetworzeniu problemu już nie będzie bo te metadane będą inne/usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.