Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kompletny zestaw na morze Irlandzkie


geralt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że jest to moj pierwszy post na tym forum pozwólcie że się przedstawię: mam na imię Adam, 34 lata - obecnie pracuję/mieszkam w Dublinie. Pierwszą rybę złapałem w wieku 4 lat - intensywnie łowiłem do 26 roku ale przez ostatnie 4 lata średnio na rybach jestem ~3 dni w roku. Jako że mam 3km nad morze w ramach walki z nudą postanowiłem wrócić do dawnego hobby, przy czym nigdy nie łowiłem na morzu...

cel:

skompletować od podstaw zestaw wędkarski do połowu w morzu Irlandzkim:

~30% połowy z portowego molo : Dun Laoghaire (Dun Laoghaire ), Greystones (trzeba rybę podnieść z ~4m do góry), Brey itp.

~29% połów z plaży (żwir/kamienie...)

~30% połów ze skał (ale nie klifów) - słaby/ograniczony dostęp do wody

~10% połów z łodzi

~1% połowów z oceanu

Metoda polowu: 50% z gruntu, 30% spławik, 20% spinning

Po trzykrotnym przeczytaniu całego Internetu i dziesiątkach godzin spędzonych na wertowaniu różnych forum wędkarskich wstępnie zdecydowałem sie na coś takiego:

Kołowrotki:

(łącznie 2szt)

1 Penn Spinfisher V najprawdopodobniej SSV4500LL - jako "wół uciągowy" i następca Slammera chyba się nada... Okuma też dobra ale problem z blokadą wstecznego biegu mnie mocno zniechęca

+

2 Dargon Rock HD FD840i

przy czym tu zastanawiam się rownież nad modelami daiwy jako ze ten kołowrotek bedzie glownie do beachcastingu

wędki (łącznie 3 szt):

1 Cormoran Seacor Red Pilk – Power Pilk - cw 100-250g, dlugosc 2.7~3m (nie mogę sie zdecydowac)

http://www.daiwa-cormoran.info/pdfdownload/flash/pl/CORMORAN2013PL.php

· Czytalem o nich zarówno zajebiscie prozytywne jak i negatywne (przelotki) opinie, w tym roku ponoć poprawili przelotki i zwiekszyli mase wyrzutu (+minimalnie mase wedki) o modelu 100-250g praktycznie opinii brak...

2 Mikado MLT Heavy Catfish 300 80-400g również 2.7~3m

(Mikado glownie jako uzupelnienie zsestawu na wypadek fackupu z Power Pilkiem - jest tania a koszt przesylki do IE na tyle duży że oplaca mi się mieć coś w zapasie)

ewentualnie cały czas myślę nad Cormoran Bull Fighter Sum ale nie mam pojęcia która lepsza... (mikado lżejsza i tańsza, jak z wytrzymałością hgw...)

3 do surfcastingu:

Mikado da Vinci heavy tele surf 420 60-300g (lub 450)

(tą ewentualnie mógłbym wykorzystać jako spławikówke na wodach śródlądowych)

lub

Cormoran Seacor Power Surf 4.50m 100-250g

(pewnie mocniejsza od Mikado...)

Plecionka:

Dragon Guide Pro np: Rainbow (0,25/0,28mm)- może nie najświeższa ale przy wertowaniu tematow ogólnie nie znalazlem opini negatywnych i cena nie zabija... – wiekszosc osób poleca power pro ale podobno sporo podrób na rynku a że biorę w ciemno wolę nie ryzykować.

Co sądzicie o takim zestawie? Króre opcje byście wybrali? (zdaję sobie sprawę że ile osób tyle opinii ale z chęcią zasięgnę fachowej porady) sprzęt ma pożyć ~3lata (i więcej) będzie używany 4~6x w miesiącu (tu ciągle pada i mocno wieje...), ryby często trzeba podnieść na kiju. Jeśli chodzi o gatunki ryb nieco się różnią od tych występujących na Bałtyku - z brzegu 0.3~4kg, z łodzi nawet spore tuńczyki i żarłacze błękitne się trafią (mam nadzieję że nie mi) choć to głownie z drugiej strony wyspy.

ps:

Sorki że całość w temacie wędki ale nie znalazłem odpowiedniego miejsca.

ps2:

Drugorzędna sprawa: orientujecie się w jakim sklepie internetowym najlepiej kupić całość (wysyłki do IE są drogie i nie opłaca się kupować po 1~2 podzespoły bo więcej stracę na wysyłce)

ps3:

O akcesoria dopytam później - wpierw skompletujmy bazę.

z góry dziekuję za poświęcony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.