Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Typowa odległościówka


kulas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupić odległościówkę . Będę łowić w stawie , głębokość ok 2,5m.Zamierzam łowić duże płocie leszcze i liny może trafiać się częsty przyłów w postaci karpia do 2-3kg.Nie wiem jaką wędke wybrać .Chciałbym przeznaczyć ok 200zł. Zależy mi szczególnie na dobrej amortyzacji zrywów ryb .Będzie to moja pierwsza odległościówka chociaż na spławik łowię od dawna. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wiesz dziękuję ale chce tańszą wędkę z uwagi na to że nigdy nie łowiłem na typową odległościówkę.A i mam prośbę możecie zobaczyć te wędki i coś o nich powiedzieć:

http://allegro.pl/wedka-robinson-xenon-match-420-20g-gratis-i2988659438.html

http://allegro.pl/cormoran-distance-match-4-20m-5-25g-i2949019716.html

A i prosiłbym o pomoc w doborze kołowrotka cena do 120 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zerknąć jeszcze na serię Jaxon Eternum , miałem dwie (akurat nie matchowe) ale seria uważam jest dobra i możesz sprawdzić czy ci leży.

Co do kołowrotka. Ja kupiłem ostatnio Konger team match 630 rd, dla mnie ok, i podpowiedziałbym ci żeby zwrócić uwage na wagę. Matche lubia ważyć 300-340 gram. To już trochę czuć na ręce. I teraz zależy jak często będziesz tą ręką machał...bo może bardziej ci spasuje nie matchowy kołowrotek a zwykły o mniejszej wadze.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowrotek mogę Ci polecić ale musiałbyś troszkę dołożyć. I tak jeszcze sezon się nie zaczął więc dorzucisz 60 zł będziesz miał elegancki kołowrotek. Daiwa Harrier 3053 lub mniejszy. A z wędką sam mam problem ;) Znalazłem robinsona aquariusa za 170 zł i się zastanawiam ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Czy ma ktoś wędki odległościowe marki konger?Co o nich sądzicie?

Mój kolega ma z którym łowię regularnie,używa jej kilka sezonów i jest bardzo zadowolony.Nie pamiętam modelu,ale jest to telematch,sam nią nieraz używałem i naprawdę jest dobra-lekka,praca bardziej szczytowa świetnie amortyzuję ryby w holu.

Ale też zauważyłem ze te teleskopowe nico gorzej pracują w porównaniu do składanych(sam mam miałem oba rodzaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wsumie 3 wędki Kongera CarboMaxx, jednego drgającego federa , jednego Lbs'a noi Karpiówke, wszystkie się bardzo dobrze trymają mam je już około 4 lata gdzieś, i są w naprawde dobrym stanie, a wyciagnąłem na nie sporo ryb różnego gatunku. Więc jak najbardziej polecałbym tej marki sprzęt, Tylko jeśli chodzi o federa to uważajcie na szczytówke w futerale zeby nie była lekko zagieta, po po którymś razie może pęknąć.

Ale jeśli chodzi o gadżety które można wymieniać w tych wędkach to nie są drogie, typu przelotki szczytówki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.