Skocz do zawartości
tokarex pontony

Bystrzyca


Piotr25

Rekomendowane odpowiedzi

Erin .... nie przesadzasz aby? Wszyscy piszemy to samo (lub prawie to samo) tylko jakoś nie możemy się zrozumieć....

- kilku kilometrowy odcinek no kill? wszyscy (chyba) "za"

- zarybienia? wszyscy "za"

- kontrole? wszyscy (na tym forum) "za"

- odcinek specjalny i zakazy na całej Bystrzycy? ... zdecydowana większość "przeciw"

.... to po prostu kwestia skali .... i tak "całej" Bystrzycy ani się nie zarybi (progi wodne), ani nie upilnuje, więc niech będzie na początek kawałek, a jak się uda, to idziemy dalej .... a nie "jakoś to będzie" .... bo nijak nie będzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Co do tych progów to nie jest przeszkoda nie do pokonania bo na każdym z tych progów jest przepławka tylko znajduje się kilkadziesiąt metrów dalej w lesie. wystarczy je odrobinę udrożnić lub jak w przypadku tej w Sadowicach odkopać fragment łączący ją z rzeka zakopany przez "nieznajomych" sprawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... super, to może tak od tego zacząć? Następnie zacząć informować (tablice, itp), potem kontrolować (aby wszyscy kontrolujących zauważyli) .... a dopiero na końcu wpuścić ryby i zrobić odcinki no kill :)

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zestaw pytań retorycznych.

Zdradzcie tajemnice czy teraz gdy Bystrzyca jest wodą górską powinienem wygrzebać w jakiśch informatorach na jakich odcnkach mogę łapać i czy haki z zadziorem czy bez.

Nie łowiłę nigdy na wodach górskich więc nie wiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko.

W książeczce "Rejestr Amatorskiego Połowu Ryb Okręgu PZW Wrocław"

na stronie 34 pkt. 14 jest napisane jak i gdzie.

Wyjątki od tego jeszcze nie są znane. Koła z Kątów i Smolca walczyły o odstępstwa.

Wyżej w postach była o tym mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Booryss, Na chwile obecną Bystrzyca od mostu drogowego do Maniowa do Marszowic we Wrocławiu jest Krainą Pstrąga i Lipienia. Haki bezzadziorowe jak najbardziej. Do końca Marca powinna sie rozstrzygnąć sprawa trzech odcinków rzeki udostepnionych do wedkowania wszystkimi metodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE UKAZAŁA SIĘ UCHWAŁA NA STRONIE OKRĘGU NA TEMAT BYSTRZYCY. OTO JEJ TREŚĆ

UCHWAŁA PREZYDIUM ZARZĄDU OKRĘGU PZW WE WROCŁAWIU NR 44 Z DNIA 09.03.2015r.

Na podstawie rekomendacji Komisji ds. Zagospodarowania Wód wyznacza się następujące

odcinki rz. Bystrzycy dopuszczone do wędkowania z użyciem przynęt roślinnych oraz metodą

"na żywca":

1. Odcinek Skałka - Samowtór - granicę dolną stanowi jaz w m. Samowtór, granicę

górną wyznacza połączenie Bystrzycy i jej starorzecza kilkaset metrów powyżej

zespołu stopni wodnych elektrowni (MEW) w m. Skałka.

2. Odcinek Sadowice - dolna granicę stanowi jaz w m. Sadowice, a granicę górną

wiadukt kolejowy pomiędzy Sadowicami a m. Jurczyce.

3. Odcinek Kąty Wrocławskie - dolną granicę stanowi ujście kanału odprowadzającego

z oczyszczalni ścieków w Kątach Wrocławskich, a granicę górną most drogowy w

ciągu ul. Wrocławskiej w Kątach Wrocławskich (droga nr 346 - Kąty Wr. -

Krobielowice).

Na w/w odcinkach dopuszcza się wędkowanie na następujących zasadach:

1. Dopuszcza się połów metodą "na żywca" w okresie od 1-go maja do 31-go

października.

2. Dopuszcza się połów na przynęty roślinne metodami spławikową i gruntową w

okresie od 1-go kwietnia do 30-go listopada.

3. W odniesieniu do w/w metod dopuszcza się stosowanie haczyków wyposażonych w

zadziory (dot. również kotwiczki).

4. Wędkowanie metodą spinningową i muchową dopuszczone jest całorocznie. W

odniesieniu do tych metod obwiązują przynęty wyposażone w pojedynczy haczyk

bezzadziorowy lub pojedynczą kotwiczkę bezzadziorową oraz podbieraki

bezwęzłowe.

5. Wszystkich wędkujących obowiązuje zasada "złów i wypuść" w odniesieniu do

gatunków: pstrąg potokowy, lipień, brzana, świnka i troć wędrowna. Obowiązuje

bezwzględny zakaz zabijania, zabierania i posiadania ryb w/w gatunków.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia, z mocą obowiązywania od dnia 01.04.2015r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... jeżeli ktoś wybiera się na odcinek poniżej Marszowic, to na razie odradzam. Woda co prawda piękna, niska, widać dno i nieliczne dołki ..... ale nie widać żadnych, ale to żadnych oznak życia. Woda jest jak martwa. Na Bystrzycę trzeba jeszcze poczekać ....

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wyniki owszem, w łapaniu przez straż rybacką. Ludzie nie mają pojęcia o tym, że już łowić nie wolno, na szczęście z tego co słyszałem strażnicy na razie pobłażliwie podchodzą do tematu. Tak poza tym to podobno jakieś małe pstrążki ktoś łowił, ale mnie tam nie było, ja tylko słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie mają pojęcia o tym, że już łowić nie wolno, na szczęście z tego co słyszałem strażnicy na razie pobłażliwie podchodzą do tematu

Łowić można, ale na określonych warunkach.

Na podstawie rekomendacji Komisji ds. Zagospodarowania Wód wyznacza się następujące

odcinki rz. Bystrzycy dopuszczone do wędkowania z użyciem przynęt roślinnych oraz metodą

"na żywca":

1. Odcinek Skałka - Samowtór - granicę dolną stanowi jaz w m. Samowtór, granicę

górną wyznacza połączenie Bystrzycy i jej starorzecza kilkaset metrów powyżej

zespołu stopni wodnych elektrowni (MEW) w m. Skałka.

2. Odcinek Sadowice - dolna granicę stanowi jaz w m. Sadowice, a granicę górną

wiadukt kolejowy pomiędzy Sadowicami a m. Jurczyce.

3. Odcinek Kąty Wrocławskie - dolną granicę stanowi ujście kanału odprowadzającego

z oczyszczalni ścieków w Kątach Wrocławskich, a granicę górną most drogowy w

ciągu ul. Wrocławskiej w Kątach Wrocławskich (droga nr 346 - Kąty Wr. -

Krobielowice).

Na w/w odcinkach dopuszcza się wędkowanie na następujących zasadach:

1. Dopuszcza się połów metodą "na żywca" w okresie od 1-go maja do 31-go

października.

2. Dopuszcza się połów na przynęty roślinne metodami spławikową i gruntową w

okresie od 1-go kwietnia do 30-go listopada.

3. W odniesieniu do w/w metod dopuszcza się stosowanie haczyków wyposażonych w

zadziory (dot. również kotwiczki).

4. Wędkowanie metodą spinningową i muchową dopuszczone jest całorocznie. W

odniesieniu do tych metod obwiązują przynęty wyposażone w pojedynczy haczyk

bezzadziorowy lub pojedynczą kotwiczkę bezzadziorową oraz podbieraki

bezwęzłowe.

5. Wszystkich wędkujących obowiązuje zasada "złów i wypuść" w odniesieniu do

gatunków: pstrąg potokowy, lipień, brzana, świnka i troć wędrowna. Obowiązuje

bezwzględny zakaz zabijania, zabierania i posiadania ryb w/w gatunków.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia, z mocą obowiązywania od dnia 01.04.2015r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Julian, jakoś mnie to nie dziwi. Pytanie - czy od następnego roku będę mógł, jak na prawdziwego chłopa pańszczyźnianego przystało, usiąść z gruntem i spławikiem? Czy tak już zostanie, rzeka pstrągowa bez pstrąga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julian, jakoś mnie to nie dziwi. Pytanie - czy od następnego roku będę mógł, jak na prawdziwego chłopa pańszczyźnianego przystało, usiąść z gruntem i spławikiem? Czy tak już zostanie, rzeka pstrągowa bez pstrąga?

Pewno nie bo wielki Klub Kingsajs ma operat na kilka lat :) A nie mówiłem że to przekręt pana redaktora :) wszyscy chcieli jeśc pstrąga a tutaj poszła wysoka woda i po pstrągu . Ciekawe co na to pan profesor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operat operatem, można mieć nadzieję, pan redaktor osiągnął swój cel, co prawda po drodze nieetycznie pozbył się kilku konkurentów, to może teraz odpuści z czasem wodę górską. Pamiętam te głoszone wzniosłe idee, a okazało się to promowaniem własnej osoby. Jak to ktoś napisał " na plecach żołnierzy- czytaj ludzi działających w dobrej wierze w klubie wznosił się w górę, w celu osiągnięcia osobistych korzyści. Żeby chociaż było robione to uczciwie i jawnie, a nie tak obrzydliwie.

Oto sposoby osiągania celów przez pana redaktora, o przepraszam DYREKTORA

http://www.pogawedki.wedkarskie.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=18097&sid=5af8fcb77ecf47cd90b895ce9cd09f69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie od początku było wiadomo, że to jedno wielkie krętactwo. Szczęście jest jedynie takie, że łapię na bystrzycy od urodzenia, ostatnio często obok mostu w Samotworze. W zeszłym tygodniu miałem kontrolę, która stwierdziła to co wiedziałem, że na białego nie można łowić, trochę porozmawialiśmy na ten temat i sami Panowie kontrolerzy stwierdzili, że to jeden z większych błędów zarządu PZW o zmianie rodzaju rzeki. W ciągu roku minimum jedna powódź w rejonie doliny bystrzycy jest, dodatkowo często przechodzi większa woda i to w ogóle nie ma sensu. Koniec, końców poprosili o nieużywanie robaków i na tym się skończyło. Ja osobiście nadal będę używał robaków, bo na kukurydzę można coś złowić raz na ruski rok. Mówcie co chcecie, kłusolem nie jestem, kartę opłacam, ale dla mnie to jest jedno wielkie skur******** robić pod górkę wędkarzom. Ja jestem młody, mogę wsiąść w auto i pojechać na odrę, ale starsi wędkarze mieszkający na wioskach nie mają wielu możliwości a kartę opłacają tylko dla Bystrzycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te nędzne rozgrywki wśród "elyty" zepsuł się nam wątek Bystrzycy.

Zresztą na innych portalach chyba też umarł, albo ma charakter narzekania na obecny stan.

Ostatnio byłem dwa razy na odcinku nizinnym-przyujściowym.

Niżówka odkryła trochę tajemnic ukrytych pod wodą. Efektów nie miałem. Łowiłem na smużaki wszelkiej maści. Coś tam się czasami zainteresowało, ale to drobiazgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.