Skocz do zawartości
tokarex pontony

Bystrzyca


Piotr25

Rekomendowane odpowiedzi

Bystrzyca, to kawał rzeki i dla każdego znajdzie się miejsce żeby połowić.

2016.03.15                                                                                                                             Wobler "Hegemon"5cm. Ryba wzięła z wachlarza i po około dwóch minutach dała się sfotografować i zmierzyć(68cm).  Miałem jeszcze chyba kleniowe dwa brania na JAZ-a i spudłowałem. Rybka do złowienia;)

1cafb62230f1.jpg

  • Super 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Metr po metrze sprawdzam rzekę. Straty są i to bolesne. Ostatnio odpłynęły dwa woblery, które dały mi najwięcej satysfakcji w obecnym sezonie. Dzisiaj łowiłem na przynęty z kotwiczkami bezzadziorowymi. Złowiłem trzy rybki, dwa jazie i wymiarowego pstrążka. Większy jaź=40cm.

2016.03.23 Bystrzyca P1190743.JPG

2016.03.23 Bystrzyca P1190741.JPG

2016.03.23 Bystrzyca P1190731.JPG

 

 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jaceen napisał:

Metr po metrze sprawdzam rzekę. Straty są i to bolesne. Ostatnio odpłynęły dwa woblery, które dały mi najwięcej satysfakcji w obecnym sezonie. Dzisiaj łowiłem na przynęty z kotwiczkami bezzadziorowymi. Złowiłem trzy rybki, dwa jazie i wymiarowego pstrążka. Większy jaź=40cm.

Jaceen- szacunek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaceen napisał:

Metr po metrze sprawdzam rzekę. Straty są i to bolesne. Ostatnio odpłynęły dwa woblery, które dały mi najwięcej satysfakcji w obecnym sezonie. Dzisiaj łowiłem na przynęty z kotwiczkami bezzadziorowymi. Złowiłem trzy rybki, dwa jazie i wymiarowego pstrążka. Większy jaź=40cm.

 

 

Gratulacje :D

Widzę że bardzo spodobała się Tobie Bystrzyca ;)

Strach pomyśleć że chyba niedługo Ślęza przejdzie na drugi plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i gratuluję sukcesu :) Wybieram się niebawem na Bystrzycę w okolicy miejscowości Samotwór. Chcę was koledzy zapytać gdzie można tam zaparkować samochód na czas łowienia.

Na mapie google niby widać dużo ale to nieaktualny widok. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aikidas napisał:

Witam i gratuluję sukcesu :) Wybieram się niebawem na Bystrzycę w okolicy miejscowości Samotwór. Chcę was koledzy zapytać gdzie można tam zaparkować samochód na czas łowienia.

Na mapie google niby widać dużo ale to nieaktualny widok. 

 

 

Od razu za mostem po lewej stronie masz miejsce do parkowania. Dzisiaj woda była paskudna, brudna i płynął jakiś syf. Jak przestanie padać będzie można połowić. Do zobaczenia nad wodą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do doświadczonych kolegów : Na jaki odcinek Bystrzycy udać się aby zacząć swoją przygodę z "pstrągowaniem" ? Jestem kompletny zielony jeśli chodzi o tą rzekę . Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mnie, to taki nizinny wędkarz i o pstrągach niewiele wiem. Jednak lubię odkrywać odcinki, które wydawałyby się mniej atrakcyjne. I to jest ich zaletą;)

Zrobiłem świąteczny spacer. Jakbym przyznał się w jakim celu, to w życiu nie byłoby zgody:)
Na obecną chwilę ten odcinek jest przyjemnie dostępny. Sama rzeka wygląda na atrakcyjną i w kilku miejscach mam zamiar zatrzymać się i sprawdzić ich potencjał. Zrobiłem trasę od kładki w parku i zakończyłem jakieś 500m przed elektrownią w Marszowicach.

Mapa Google
fcb669066b87.jpg

Pierwsze zdjęcie za kładką.
a2d2f25b5274.jpg

i po drodze jeszcze kilka...
2fab6ec2f9f5.jpg

807ae330f27f.jpg

d590f3222dc7.jpg

5d0a941ac84e.jpg

d117658bccbf.jpg

Na wprost widzę przejeżdżające samochody ul. Marszowicką. Zapadła decyzja o powrocie:)
d2861ffe85c2.jpg
pzdr.


PS

ef9a21ee5d9c.jpg

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pogoda sprzyjała i żal byłoby spędzić taki dzień w domu. Standardowo Samotwór-Bystrzyca !

2-3 h na dwie wędki, jedna na grunt, druga spławik. Obie na kukurydzę.

Zaczęło się od kilku oklejek, później już poszło z górki. Kilka ładnych płotek (jedna z nich na zdjęciu), klenik 23cm i ... ślimak (zahaczony za haczyk) :) 

Szybkie zdjęcia i rybki dalej pływają  !!!

Sezon uważam za otwarty, jedynie co mnie zasmuciło to zostawiony syf po innych wędkarzach, nie miałem w co spakować części śmieci ale następnym razem wezmę większy worek by trochę ogarnąć miejsce po jakiś brudasach.

Rzeka już żyje, przepływająca żaba, masa drobnicy i ładnie ganiający okonek i kleń. 

20160328_165123.jpg

20160328_150849.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Byłem dzisiaj i wypatrzyłem kilka miejsc z kleniami i to sporymi. Dwa brania na smużącego wobka na przeciwległym brzegu.
Zmieniłem woblerka na swoją glapkę i obławiam kolejne miejsce. Kilka rzutów i sprowadzanie wachlarzem.
Strzał był tak agresywny, że wędeczka uratowana koniuszkami palców. Dodatkowo ryba robi metrowe salto i zwrot w przybrzeżne kołki. Suche zwisające gałęzie strzelają pod plecionką jak pod kosiarką.
Tym razem ja byłem górą:)

P1200871.JPG

Miejscówka i wobler, wspomniany sprawca zmieszania.

P1200881.JPG

Tu zakończyłem dzisiejsze wędkowanie

P1200888.JPG

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.