Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Bystrzyca


Piotr25

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Darek 1 napisał:

Miałeś się ze mną skontaktować....

Nie chciałem tak naciagać na info - troche chciałem sam pochodzić aby nieco zrównoważyć komunikację :)

Byłem też dzisiaj - dużo drobnego klenia połowiłem. Jedno - Dwa miejsca obczaiłem gdzie te większe stoją ale mnie olały albo ich tam dziś nie było. Lubię lowic małe klenie bo lubię jak jest sporo brań dlatego pewno zwykle łowię w miejscach za płytkich na grubasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dzisiaj szybki wypad na Bystrzycę, taki trochę sentymentalny bo dopiero w przyszłym roku na nią znowu zawitam. Woda zimna, ciśnienie poszło drastycznie w dół i ryby przestały żerować. Miałem parę mocniejszych szarpnięć ale to chyba takie kontrolne pukanie....myślę sobie....pożegnam rzekę o kiju, no trudno. Parę rzutów w mocniejszy nurt i zapina się bolek, mały 45 cm, to nie potwór jakie łowi Michał ale zawsze coś i nie wracam znad wody na zero.20180925_184335.thumb.jpg.8124ab179f32c32457d954427f20d4a8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Koledzy, czy wiecie coś o zmianach przepisów dotyczących połowu ryb na rzece Bystrzyca we Wrocławiu? Zaraz będzie luty i zacznę "czesać" rzeczkę, ale nie chciałbym spotkać się z niemiłym zaskoczeniem podczas kontroli , że czegoś nie wiedziałem bo się zmieniło od 2019 r,  choć jak długo tu łowię nigdy nie miałem kontroli, no chyba że brać pod uwagę zdarzenie, gdzie zgłosiłem padłego dzika w wodzie i wtedy przyjechali strażnicy z policją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

2h z rana na Bystrzycy. Pierwsza miejscówka - moja bankowa z zeszłego roku - wysoka burta z biegnącą wzdłuż niej rynną i z przewieszonym drzewem. Na tym odcinku rzeka podmywa brzeg na tyle, że dwa drzewa w tym roku zwaliły się do wody. Klenie takie miejsca lubią i dzisiaj się to potwierdziło. 3 kluski około 35cm wyszły z tego samego dołka. To daje energię do dalszych poszukiwań. Kolejna miejscówka w zeszłym roku dała mi dużego klenia, który spiął się przy brzegu. Odcinek z silnym nurtem ale jest jedno małe miejsce z dołkiem i spowolnieniem - przy samym brzegu pod korzeniami drzewa wrastającymi w rzekę. Branie energiczne a po zacięciu czuję, że osobnik większy i ma ochotę powalczyć. Nie ma jeszcze pięćdziesiątki w tym roku, ale 45cm na przywitanie z Bystrzycą sprawiło mi ogromną frajdę. 

IMG_20190203_120715.thumb.jpg.6b5a122cb345ed4ddb370945ac64e0d6.jpg

IMG_20190203_120747.thumb.jpg.7c53f54ae35dd6197c6a4c2a6022bbb2.jpg

 

  • Super 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hej,

Wczoraj zapłaciłem kartę, odebrałem rejestr.. i chyba głupi jestem. Zapłaciłem składkę niepełną bo górskich rzek nie potrzebuję... ale jest Bystrzyca. Odcinek jaki mnie interesuje to od Marszowic do ujścia. I tutaj w rejestrze jest to tak zapisane, że nic nie zrozumiałem:) Dzisiaj zadzwoniłem do naszego okręgu, i dostałem odpowiedź, że Bystrzyca od Marszowic do ujścia do Odry jest rzeka nizinną, więć mając składkę niepełną można tam łowić. Ile w tym prawdy nie wiem, papieru na to nie mam, tylko telefon. Ktoś potwierdzi albo zaprzeczy? ? W moim kole też nie wiedzieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

prześledziłem uważnie cały wątek, ale widzę, że skupiacie się głównie na odcinku poniżej Mietkowa. Czy znajdzie się tu jakaś dobra dusza, co podpowie początkującemu spiningiście, jak zabrać się za odciniek powyżej Mietkowa? Dzisiaj zrobiłem pierwsze rozeznanie pomiędzy ujściem Piławy, a Pankowem - 0 ryb i 0 brań niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, aadicc napisał:

Cześć,

prześledziłem uważnie cały wątek, ale widzę, że skupiacie się głównie na odcinku poniżej Mietkowa. Czy znajdzie się tu jakaś dobra dusza, co podpowie początkującemu spiningiście, jak zabrać się za odciniek powyżej Mietkowa? Dzisiaj zrobiłem pierwsze rozeznanie pomiędzy ujściem Piławy, a Pankowem - 0 ryb i 0 brań niestety...

Witam.

Ja byłem na Bystrzycy poniżej ujścia Piławy jakieś 2 lata temu i podobnie zero kontaktu z rybą , nawet wzrokowego :( I to samo zresztą na przyujściowym odcinku Piławy .

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bystrzyca jest wytrzepana od dołu do góry taka smutna prawda.Zostało co nieco klenia jazia,jakieś tam boleniki i szczupaczki wszystko co się uchowało.Kraina pstrąga i lipienia jest tylko na tablicach bo nie będę pisał o lipieniach rzędu 15-20cm które nieliczne tam występują do czasu kiedy nie wylądują w przewodzie pokarmowym. Nie ma tam czego szukać.Zapomniał bym dodać o trociach też już można zapomnieć...wiadomo czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rush1111 i RexHunt dzięki za informacje. Wygląda na to, że w Bystrzycy  i Piławie tylko bobry są i mają się dobrze. W weekend sprawdzę czy są ryby w rzece na "S", a Bystrzyce sobie odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na strzegomce w tym roku.Urokliwa rzeczka z potencjałem nic ponad to:) też jest lipa przynajmniej w obecnym okresie...Może latem jest szansa coś tam złowić ale lata świetności ma już za sobą więc nie ma co liczyć na wielkie sukcesy.Bezrybie niestety weryfikuje szybko wędkarza bo co by do wody nie wrzucił i kilometry przeszedł to i tak to samo.Musiał byś jechać poniżej Strzegomia tam jeszcze kilka lat temu można było coś trafić jakieś niewielkie pstrążki.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środa 6 marzec i dreptanie poniżej Marszowic. Ciężko w tym sezonie. Łowiłem między godz. 14-18 i tylko dwa brania. Większy klenik 35 cm na woblera Perch-long 45 mm Lovec Rapy. Trzeba teraz Ślęzę odwiedzić;)

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że obecnie wpływ mają warunki pogodowe. Najpierw bardzo wysokie ciśnienie, potem bardzo niskie. Byłem codziennie za kleniami - Bystrzyca, Ślęza, Odra i efekty naprawdę marne. Dopiero dzisiaj, gdy niskie ciśnienie stabilnie trzyma od kilku dni, klenie mi się ruszyły. Żerują delikatnie, ale wolne prowadzenie przy dnie, myślę że już by je mogło prowokować. Kilka cieplejszych dni i powinny zacząć podnosić się agresywniej.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 3 godz nad Bystrzycą, no i rybki się ruszyły. Złapał się szczupły około 60...nie mierzyłem tylko delikatnie wypiąłem w wodzie, no i 2 klenie, w tym jeden wypiął się pod nogami, drugi sportowa 30 pozował do zdjęcia. po puszczeniu kanapki na wodę widziałem jak kilka kleni podpłynęło i zaczęło skubać chlebek....zaczęło się coś dziać, idzie ku lepszemu choć pogoda nie zachwyca.1932958517_kle.thumb.jpg.af65332c99be9eb492256388350bd069.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj szybki wypad na 2 godzinki po pracy, okazuje się że klenie powoli ustawiają się przy bystrzach. Brania są bardzo delikatne, wręcz skubanie, ciężko to zaciąć w punkt. Ładna kluska wypięła mi się pod brzegiem, ale parę wyholowałem, nawet jeden 40.593919922_kle24.thumb.jpg.2b4e9ba2034c44bda0bc0d3ee6a23a3e.jpg1408106713_kle21.thumb.jpg.d333a3560a2ca7d847f6486befd3582e.jpg 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Klenie z Bystrzycy zaginęły? Nikt już nie łowi?

Dziś poszedłem z muchą z poczuciem, że w tym roku (po zeszłorocznych pierwszych testach) to idę jak po swoje. Niestety nie za bardzo mogłem ustalić gdzie stoją. Znalazłem tylko dwa małe stadka i z każdego po jednej sztuce klenia się udało skusić (max 35 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na Bystrzycy, ale na jej prawym dopływie mają się dobrze. Widziałem już maluchy skaczące za owadami i ryby zbierajace owady z powierzchni. Ryby stały na płytkim prostym odcinku. Wielkościowo podobnie jak u Ciebie - do 30-35 max.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Bystrzyca każdej wiosny zaskakuje i jeszcze nie zdarzyło mi się, żebym łowił "z marszu" w tych samych miejscach, gdzie poprzedniego sezonu miałem niemal pewne miejscówki. 

Na razie bez okazów, ale mam już upatrzone stada. 

20190419_145658.thumb.jpg.66a195aac984df55ebf1f3d0e66a93ef.jpg

20190418_072835.thumb.jpg.b70449e945ea376cbba52422b2933d19.jpg

 

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.