Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Bystrzyca


Piotr25

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Krótkie 2 godz na Bystrzycy, siadły 4 kleniki od 30 do 50+, ta pięćdziesiątka stanęła jako największa na podium i miała szybką sesję zdjęciową, żeby ryb nie męczyć nie mierzę ich bo są w tarle, a te duże to na ogól matki ciężarne, więc szybka fota i do wody.2058214852_kle50.thumb.jpg.b7931eb0d36d7eb7f66b781490412d6e.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj popstrągować. Ryby dużo, ale wszystko glutki - choć waleczne. Bilans 2 godzin nad rzeką to 12 pstrągów ok 20 -25cm. Kilka brań nie zaciętych, a 2 szt. spadły mi pod nogami. Pstrążki gryzły krakuska nr.1 w malowaniu potokowca, ale prawdziwym killerm okazł się KillerEgg - czarny z zielonymi paskami. Oczywiście wszystkie rybki w dobrej kondycji wróciły do wody.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

Prawdopodobnie w sobotę będę chciał się wybrać pierwszy raz nad Bystrzycę. Najchętniej z muchówką. W jakie rejony najlepiej się udać i ewentualnie jaką miejscowość patrzeć przy sprawdzaniu stanu wody? Można pisać na PW :) Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2019 o 12:15, Marex napisał:

Dzień dobry :)

Prawdopodobnie w sobotę będę chciał się wybrać pierwszy raz nad Bystrzycę. Najchętniej z muchówką. W jakie rejony najlepiej się udać i ewentualnie jaką miejscowość patrzeć przy sprawdzaniu stanu wody? Można pisać na PW :) Z góry dziękuję 

Ja testuję czasami odcinek od ujścia (w zasadzie od pierwszego mostu) do Leśnicy - możemy się umówić na wspóne próby.  W tą sobotę niestety tylko rano by mi pasowało (podczas gdy sucha mucha zdaje sie lepsza jest dopiero od południa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marex byłeś na Bystrzycy? Ja w zeszłą sobotę zostałem wyrzucony z wody, bo Koło Świdnica miało zawody muchowe. Dobrze, że nad wodą byłem o 5 to do 7.30 coś połowiłem i przebrodziałem kilka dobrych miejscówek ;)  Ostrzegam również, że w tą sobotę Świdnica organizuje zawody spiningowe na Bystrzycy i Piławie. Oczywiście informacji poza ich stroną PZW brak, ani nad wodą, ani w sklepach wędkarskich - nikt nic nie wie. Informacji na temat wyłączonych odcinków również nie podają, ale zakładam że zawody będą na Bystrzycy od Zagórza do ujścia Piławy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, aadicc napisał:

@Marex byłeś na Bystrzycy? 

 

Byłem, ale nie na odcinku o którym pisałeś. Byłem tutaj przy Wrocławiu. 

Woda była dość brudna, zlowilem tylko 3 nieduże klenie. 

Ale na odcinek o którym pisałeś, też się wybiorę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 2 godz nad rzeczką.....masa brań i gatunków połowionych wszystko na malutkie Bonito: mały 20 cm sandaczyk, nawet ukleja, 20 cm okoń i sporo kleni od 30 do 45 cm. Fotki z tych największych732342232_kle3maj.thumb.jpg.c4b82fe4d563beab55b2bd83992ac528.jpg2083726358_klemaj5.thumb.jpg.1df4eed17e0790725723fef06536bcd4.jpg860021575_klemaj4.thumb.jpg.8f7ee40cb60446fc11e5f42a01eaf9ea.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Pytanie do Was, jako zdecydowanie bardziej doświadczonych.

Czy po tak obfitych opadach, gdy rzeczki wzbierają, woda jest brudna i niesie ze sobą dużo zanieczyszczeń,  jest sens wybierać się w weekendnad małe rzeczki? Pytam o miejsca typu Bystrzyca, Ślęza, Widawa. 

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rzeką płynie brązowa zupa, pewnie spuszczają Mietków. Woda bardzo podniesiona z ogromnym uciągiem....warunki iście poligonowe😡

Pomyślałem...nie ma sensu łowić w  kawie bo i tak nic nie złowię, ale skoro byłem już nad wodą, to jak tu jechać z powrotem do domu.

Trochę pochodziłem za rybkami, żeby zlokalizować ich obecność w takich warunkach....udało  się i efekty były, nie jakieś powalające, ale w takich warunkach każda rybka cieszy. Sporo niezaciętych brań, ale kilka udało się wyjąć...kleniki 25-35, no i jeden pan bolek.1599308675_bolekczerwiec.thumb.jpg.8641879b52c3aec4baef39c6a2036edf.jpg837019423_kle1czerwiec.thumb.jpg.627a286d2ccdcfd99604ceb97234788f.jpg1132250209_kle2czerwiec.thumb.jpg.983396440a23015303f8312c73263e3c.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dziś pierwszy dzień nad wodą po wczasach, woda lekko podniesiona i bardzo czysta. Widziałe parę kabanów 60+, które odprowadzają mi woblera, ale jeden 58 cm skusił się na małego bonito w oliwkowym kolorze.374809631_klelipiec1.thumb.jpg.f331223f681af55ed670b35979f4db51.jpg

  • Super 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Bystrzyca powoli odżywa. Byłem kilka razy w marcu to rzeka wydawała się martwa.Dzisiaj aktywność drobnicy widoczna praktycznie na całej długości i szerokości odcinka ujściowego. Raz po raz dawały znać o sobie również większe osobniki. Ja co prawda na zero ale w moim przypadku to o niczym nie świadczy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukleje weszły w sporej ilości a za nimi wejdzie wszystko. SOK pilnuje mostu kolejowego, bo spacerowicze w poszukiwaniu odludzia z dziećmi zrobili sobie tam trakt pielgrzymek. Dziwne czasy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkowałem dzisiaj właśnie przy moście około 17, obecności służb na swoje szczęście nie uświadczyłem. Wiem, że w weekend była totalna nagonka. W niedzielę najpierw nieoznakowany radiowóz, pouczenie, że przysługuje nam krótki spacer a nie rekreacja  (spacer z rodziną w okolicy mostu brodzkiego), chwilę później helikopter zrobił kilka kółek nisko nad nami i nie tylko nad nami bo w okolicy bardzo dużo spacerowiczów, rowerzystów i biegaczy ale wszyscy w bardzo bezpiecznych odległościach. Odleciał nad Janówek a potem w stronę ujścia Bystrzycy. I na koniec dnia zajechałem na chwilę na Barki. Było po 19 więc miałem nadzieję, że już odpuścili...Nic bardziej mylnego, kilka rzutów i w moją stroną już płynęła łódź na sygnale...."Majo rozmach......"

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.