Skocz do zawartości
tokarex pontony

Bystrzyca


Piotr25

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dziś nie wytrzymałem w tak piękną pogodę siedzenia w domu i po cichu wyskoczyłem na Bystrzycę, znam takie miejsca gdzie mundurowi nie dotrą, pięknie oczkuje już ukleja za nią wejdą z Odry te duże kluchy. Dzisiaj szału nie było ale sporo puknięć i szarpnięć. Udało się zapiąć sportowego 30 i jednego pod 40 klenika. Pozdrawiam wytrwałych.1876855042_klekwiecie.thumb.jpg.7397ff1c6e3b341a39d9e8c8f1b785c5.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Auto odstawione do mechanika więc pozostał mi tylko rower. Pogoda niepewna więc wybieram najbliższą opcję - Klenie/Bystrzyca.

Na pierwszej miejscówce na salmo tiny ląduje trzydziestak.

Na drugiej na Bandziorka daje się skusić przyzwoity klenik:

image.thumb.png.efd232a3b9c331676ec887e7c2c31ae8.png

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedzilem Bystrycze na wysokosci mostu Ratynskiego. Zero bran na wolbery i gumy. Wieksze ozywienie wsrod ryb panowalo, gdy zarzucilem na wisnie. Ogolnie woda nieprzejrzysta, wiec pewnie trzeba odczekac kilka dni. 

Smuzaki i Bystrzyca = dobre polaczenie? 

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Craftyboy napisał:

Smuzaki i Bystrzyca = dobre polaczenie?

bardzo dobre ale... za mało zmiennych w równaniu.

Smużaki i Bystrzyca i mocno trącona woda = będzie trudno o cokolwiek sensownego

No a jak kolego z tą wiśnią? Były brania? Coś udało się wyholować?

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z muchówką odwiedziłem krainę pstrąga i lipienia, ale nie stwierdziłem obecności ani pstrągów ani lipieni. Ba, ciężko było nawet o jakiegoś rozsądnego klenia. Widziałem tylko kilkanaście maluchów. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marienty napisał:

bardzo dobre ale... za mało zmiennych w równaniu.

Smużaki i Bystrzyca i mocno trącona woda = będzie trudno o cokolwiek sensownego

No a jak kolego z tą wiśnią? Były brania? Coś udało się wyholować?

Tak jak mowisz, Smuzaki wczoraj niestety nie sprawdzily sie. Niestety nic nie wyciagnalem. Wroce tam za kilka dni jak woda sie uspokoi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Czy ktoś wędkuje (spining )na odcinku Bystrzycy Sadowice - Skałka. I czy jest możliwe... złowienie tam czegokolwiek innego niż kleń. Wróciłem do wędkowania po kilkunastoletniej przerwie i o zgrozo ! Kleń, kleń, kleń i tak od kilku miesięcy.

Pozdrawiam

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Konstanty73 napisał:

Witam.

Czy ktoś wędkuje (spining )na odcinku Bystrzycy Sadowice - Skałka. I czy jest możliwe... złowienie tam czegokolwiek innego niż kleń. Wróciłem do wędkowania po kilkunastoletniej przerwie i o zgrozo ! Kleń, kleń, kleń i tak od kilku miesięcy.

Pozdrawiam

Wysłałem priv. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Maćku, tak się składa, że mieszkam bardzo blisko tej rzeczki, 15 min spacerem, a czy ją polecam ..., jest trudna w wędkowaniu, płynie przez las, jest dzika,mnóstwo w niej zatopionych pni drzew, korzeni - jednym słowem dużo strat w sprzęcie wędkarskim. Od kilku tygodni jest podwyższony stan wody, dla mnie martwy okres do wędkowania - nic nie widać. Prawdziwa frajda jest wtedy gdy stany wody są niskie, w czasie ciepłych letnich dni po prostu brodząc idę w dół rzeki i penetruję spinningiem głębsze miejsca. Przynęty różne (jak brały to na wszystko),raczej lekkie - najczęściej obrotówki nr 2 lub 3, gumki - kopyta, małe woblerki - imitacje chrząszczy.

To tak w skrócie, gdybyś potrzebował jeszcze informacji - pytaj.

Pozdrawiam

Marek

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Maciej,

woda na Bystrzycy nieco opadła ale do ideału jeszcze daleko. Dziś wyskoczyłem na dwie godzinki, oczywiście były małe klenie, jakkolwiek zdarzyło się też TO !

 

 

 

Zdjęcie nie zgodne z regulaminem...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam.

Jak może zauważyli koledzy wędkarze woda na Bystrzycy znacznie opadła, a więc zaczęły się "żniwa" spinningowe. Wczoraj, przedwczoraj i dziś krótkie wypady i w sumie 5 szczupaków, wszystkie w okolicach wymiaru ochronnego - może za rok się z nimi spotkam ponownie. Niestety kończą się wakacje i urlop. Pozdrawiam i zapraszam na ryby, taki stan wody może nie trwać długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam

Od roku mieszkam w Lutyni nieopodal naszej rzeki Bystrzyca i Strzegomka.

Szukam kolegów po fachu z którymi można pomachać kijem na w/w rzekach. Preferuję spinning, ale lubię też wyprawy na grunt w dzień jak i w nocy przy ognisku (głównie Odra). Na Bystrzycy wyniki w miarę ok. Na spławiczek kilka kleni, leszczyków. Na spinning szczupak 50cm, kilka kleni w granicach 30cm. Na Strzegomce oprócz kilku kleni nic innego nie złapałem. Łowię głównie w rejonie miejscowości Samotwór i Skałka. Jak ktoś chętny na wspólne wypady (Bystrzyca, Strzegomka, Odra i inne) na spinning czy weekendową zasiadkę, to chętnie zapraszam do kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zdarzało mi się tam łowić. Bliżej samej Skałki niż mostu saperskiego. Głównie kleń, okoń. Zeszłej zimy złowiłem tam na małego twistera leszcza 55cm i pod nogami ściął mi naprawdę fajny szczupak (ok. 80cm). Także ryba jest, ale nie jest łatwo się do niej dobrać.

Kiedyś z batem też fajnie połowiłem. Piękne krąpie tam siedzą.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.