Skocz do zawartości
tokarex pontony

Bystrzyca


Piotr25

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Z tego co ja kojarzę to na Odrze do 15 cm na Bystrzycy brak wymiaru ochronnego dla okonia oraz brak limitu ilościowego. Bystrzyca szczupak 45cm i brak limitu ilościowego. Takie to czasy nastały!!🤤🤤

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kri$$ napisał:

Rzecz w tym, że jeszcze nie opłaciłem karty za ten rok i nie mam zezwolenia, stąd nie mam do czego się odnieść. Stąd moje pytanie.

Specjalnie tak odpisałem, bo podejrzewałem, że nie masz jeszcze wglądu do tych informacji. Wspominałem wcześniej, płacisz i dopiero łaskawie dowiadujesz się, jakie masz prawa i obowiązki. Przecież decyzje zapadały wcześniej. Gdzie są te informacje, żeby świadomie podjąć decyzję? O porozumieniach nawet nie wspominam, bo to chyba najwięcej emocji wzbudza. Po co wcześniej upubliczniać? Lepiej przemilczeć do ostatniej chwili. A jeszcze lepiej, po kilku dniach rozpoczętego sezonu podać kolejną zmianę regulaminu. I to tylko częściowo. Nie pochylił się nikt, żeby cały i obowiązujący regulamin podać na stronie okręgu. Ile jeszcze takich łatek zostanie nam dostarczonych?  Niby mało istotne, ale w kwestii przepisów i regulaminów chciałbym, aby mnie nie spotykały takie niespodzianki. Ciuciubabka z wędkarzami czy co? Kwas jest kwasem. Pozostał.

Jutro idę na zebranie swojego koła. Wyleję żale na prezesa;)

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2018 o 16:33, moczykij napisał:

 

Widoki ładne, bardziej jesienne niż zimowe :D 30km od Wrocławia? To już pod Mietków podchodzi. Zastanawiam się nad tym seledynowym kolorem, skąd to się bierze? Chyba, że to nie sama rzeka ale jakieś sadzawki przy niej. Nie wygląda to zbyt ciekawie. Pod koniec lata w okolicach Małkowic jak byłem to też rzeka miała nieciekawy kolor, ale bardziej pod zieleń podchodził.

Co do samej Bystrzycy, widziałem że jej status się zmienił wg PZW i już troszkę mniejszy rygor jak w 2017, a szkoda. Tak czy inaczej w tym roku też zamierzam przemierzać jej dzikie odcinki :). Póki co zbroję się na lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robione w okolicach Okulic. Ten nieco inny kolor wody na ostatnim zdjęciu występuje w tamtejszym starorzeczu połączonym z rzeką i rzeczywiście nie wyglądało to dobrze, zwłaszcza o tej porze roku, co nie zmienia faktu, że fajnie komponowało się z otoczeniem (stąd fotka). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz w tym sezonie byłem na Bystrzycy. Tym razem trochę wyżej Jarnołtowa. Po kilku minutach i pierwszy w karierze  "latawiec" z Bystrzycy na kajtka 2" ląduje przy brzegu. Dobre pół metra ryby;)

Później znalazłem miejsce, gdzie było sporo podskubywania. Nie mogłem sobie poradzić. Zimorodki tylko dawały radę i co chwilę odlatywały z rybką:)

Ogólnie widać było ruch w wodzie. Nie mogę doczekać się lutego.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jaceen napisał:

"...  "latawiec" z Bystrzycy...Dobre pół metra ryby;)..."

 

Że tak zapytam... co to za ryba "latawiec"? :) Nie bardzo operuję wędkarskim żargonem, a ryba 0,5m z Bystrzycy to tylko ze szczupakiem może mi się kojarzyć, ale za małe mam doświadczenie więc mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro 01.02.2018 🤗🤗 zdam relację popowrocie. Miały być trotki ale ze względu na to że lecę w piątek znowu na dorsze wygrały potoki ☺ plan na jutro zobaczyć chociaż pstrąga😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to sobie połowiłem. Jakaś masakra! Gdyby nie kolega, z którym razem dreptałem po "trociowym" odcinku, to kto by uwierzył? Było jak na filmach Tomka Winiarskiego z łowienia zimowych kleni na Ropie. Prawie w każdej miejscówce kontakty z rybą. Jak nie wyjechała, to przynajmniej kończyło się na braniu, albo na kilku skubnięciach. Ryby rozrzucone po całej szerokości rzeki. Sprzęt taki w miarę uniwersalny. Tak, żeby było można machnąć kleniowym woblerkiem pod przeciwległy brzeg

P1300335_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.f453ec6ee82d9b8e86350f1aa7bb1a7f.jpg

  i żeby był zapas w razie czegoś większego. Liczyłem na trociowe otwarcie. Plecionka 0,10, wędka do 25 g. Ile rybek spadło? Nie wiem. Było tego sporo (10?). Samych puknięć, skubnięć, szczypnięć było dużo. Nie jestem w stanie podać realnej liczby. Powiem, że przynajmniej trzy razy więcej niż złowionych ryb. A złowiłem 16 kleni.

P1300318_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.2f2bb08a4bf907f75cda29b2cf7e31b9.jpg

P1300290_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.00bb59c7b95a5df4f5af36ff3dcb4755.jpg

Wielkość nie powala, ale 1 lutego, jeżeli chodzi o spinning i klenie, jeszcze czegoś takiego nie przerabiałem. Kolega też połowił. A przynęty nasze znacznie się różniły. Może trafiliśmy na dobre żerowanie? Brań można było spodziewać się wszędzie, środek koryta, wlewy, napływy, burty, cofki, gdzie tylko wyobraźnia podpowiadała. Taki był po prostu fartowny dzień.

P1300307_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.5016769f63e77548639c118ad002111c.jpg

 

 

  • Super 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospacerowałem koło mostu kolejowego. Ładne brania niemal zawsze z miejsc gdzie nurt spowalniał za przeszkodą przy brzegu. W sumie w 2h na brzegu 5 kleni 30-35cm. IMG_20180202_103704.thumb.jpg.25d91d768ba6584afe208a6f8c0363bd.jpg

 

Na koniec siadł znacznie większy. Dał się obejrzeć, ale niestety spadł przy brzegu. 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa na czarno czerwone kajtki 2". Kolejny na woblera baryłkę hand made. Ale nie wiem kto go robił a fotki nie wrzucę bo malucha urwałem. Potem 2 na woblera peekola. Taki brąz z jasnym brzuchem. Przy okazji dzięki :). Największy wziął na 5cm kiełbia od Bobra. 

IMG_20180202_204554.thumb.jpg.5030d866b8d9f7afdb41526a6498928d.jpg

Takiego. Rozwalił mi kotwicę i muszę lepsze wyszukać do niego. 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś dzisiaj? Działo się? Ja męczyłem się przy moście Brodzkim. Zbyt blisko ujścia o tej porze i nie miałem nawet trącenia. W niedzielę chciałbym jeszcze pojechać gdzieś, ale decyzja zapadnie jutro, jak zobaczę, co się dzieje na termometrze;)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Też planowałem niedzielny wypad nad wodę , ale temp. ma spadać więc chyba niedziela w domu  :(

P.s.

A miałem potestować nowy kleniowo-pstrągowy kręcioł Daiwa Ninja 3000 , ale chyba będzie kręcił na sucho w fotelu :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem parę godzin nad Bystrzycą, wyjęte 2 szczupaczki 55 i 60 cm trafiły szybko do wody, ale poza tym nic. No chyba że do połowów zaliczyć utopionego dzika koło mostu Marszowickiego..powiadomiłem straż rybacką i przyjechała policja, straż pożarna,  służba epidemiologiczna, główny weterynarz, cała afera. Nie wiadomo na co padło zwierze a leżał w wodzie przy brzegu.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.