Skocz do zawartości
studiuj rybactwo     przynęty na troć
Piotr25

Bystrzyca

656 postów w tym temacie

Booryss gratulacje!!!

Proszę Was chłopaki o jedno.....dawajcie zdjęcia trochę bardziej okrojone, po co mają męczyć ryby na tych pięknych miejscówkach wędkarze co nie posiadają zasady C&R, to mała rzeczka a ze zdjęc wszystko widać....z góry dzięki i pozdrawiam.

• Super 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na troć   Dragpm
O 17.06.2018 o 11:38, Booryss napisał:

Baleś się podejść? Nie gryziemy😜😎

No stu procentowej pewności nigdy nie ma ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 godzin temu, Darek 1 napisał:

Booryss gratulacje!!!

Proszę Was chłopaki o jedno.....dawajcie zdjęcia trochę bardziej okrojone, po co mają męczyć ryby na tych pięknych miejscówkach wędkarze co nie posiadają zasady C&R, to mała rzeczka a ze zdjęc wszystko widać....z góry dzięki i pozdrawiam.

W sumie to rację masz. Rozpędziłem się..... Nie zjedzą Ci wszystkich łatwo to nie jest tam o rybkę! 😎

• Dzięki! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Borys oczywiście że wielu wędkarzy odchodzi znad Bystrzycy o kiju, ale są takie dni..i to już doznałem parę razy że ryby tłuką we wszystko jak oszalałe, musi się zgrać oczywiście pora i miejsce, ale to nie rzadkie przypadki.

Dzisiaj udało mi się wdepnąć pod wieczór na 3 godzinki na ukochaną Bystrzycę, pierwsza godzina to same skubnięcia i niezacięte niemrawe brania, lecz im bliżej nocy tym ryby stały się bardziej aktywne, kilka kleni poniżej 30, lecz jeden piękny 56 20180618_194917.thumb.jpg.73d4465ec1ce09131da138d2ed069fec.jpg

Wziął pod przeciwległym brzegiem i nawet mocno nie walczył....później zmieniałem miejsca i w obiecującym dołku uderzył duży szczupak,  żyłka nie wytrzymała jego zębów.....szkoda bo poszedł z woblerem w paszczy. To była porażka nr 1 a za chwilę w następnej rynnie z szybszym nurtem wzięła brzana i chyba też była duża bo żyłka wytrzymała, lecz nie kotwiczka, na kiju było czuć naprawdę duży ciężar ryby...jakbym ciągnął konar drzewa. Dzień udany bo przy tak niskim poziomie wody to naprawdę cud coś złowić.

• Super 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jak zwykle obławiam Bystrzycę, o tej porze roku ciężko o ładną rybę, trzeba dobrze znać miejscówki ....wymyte rynny, zatopione konary. Pomimo tej całej znajomości nieraz wracam bez większych połowów ale zawsze coś tam wydłubię z tej pięknej rzeczki bo ryba jest lecz gorzej z jej żerowaniem. Czasem trafiają się takie dni....ale to rzadkość...że w ciągu jednego dnia można naprawdę fajnie połowić i to różne gatunki ryb od klenia przez bolenia do brzany włącznie. Miałem piękne branie na znanej mi żwirowo piaskowej płani...wiem że czasem grupują się tam brzany , więc 4ta rano woda po kolana, rzucam w nurt i powoli ściągam wabik, po kolejnym rzucie czuję energiczne szarpnięcie...zacinam...jest siedzi!!! Poczułem ogromny ciężar ryby na wędce...sprzęt to lekka wędka kleniowa do 10g, żyłka 0.18, młynek 2500 z dobrym hamulcem...to wszystko zawsze starczyło do wyholowania klenia 60+, bolenia równie dużego, lecz tutaj poległem. Ryba po zacięciu poszła z nurtem, próbowałem ją przytrzymać, hamulec na maxa, wędka trzeszczy, przytrzymuję szpulę ręką, próbuję nakierować rybę w jedną lub drugą stronę, lecz ona sobie nic z tego nie robi. Po wyciągnięciu 30 m żyłki nagle ....pstryk....i wobler wyskakuje z wody, rozgięta kotwiczka. Jestem prawie pewien że to wielka brzana tak mnie przewiozła. Wklejam też kilka zdjęć...kleń 50+, boleń też grubo ponad 50.20180706_181034.thumb.jpg.e65cf580c660655825f111033cf478f0.jpg20180708_045541.thumb.jpg.a897e3383f16907abbc54d7a4bcc9568.jpg20180708_065651.thumb.jpg.4ed2ab4a0772653e78f6425138c2434f.jpg

• Super 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz