Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Bystrzyca


Piotr25

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
13 minut temu, Booryss napisał:

Taaa... i tu szanowny kolego Bartku jest problem pogadać to wszyscy ale coś zadziałać przynajmniej spróbować to nie...

Na początek jak by zebrać tak 50 osób sprawdzić kiedy jest zebranko PZW i wpaść namieszać troszkę??

Sama obecność pewnie ich przygniecie.

Ja pójdę tylko kto jeszcze??

10 minut temu, tomek1 napisał:

Przede wszystkim na początek nie odpuszczajcie Walnych Zebrań. Nieobecni nie mają racji!

Sama obecność ich nie przygniecie. Tomek ma rację iść na walne nie po to by rozliczać lecz żeby samemu zacząć pracować, a wtedy okazuje się że wielu woli iść na ryby niż ten czas poświęcić na pracę powodującą zmiany, a wtedy jak zwykle kończy się jedynie na krzyku gdzie nawet echo nie powraca

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga ślęzy jest apolityczna ale świadczy o pewnej aktywności w naszym rejonie, i która może się przerodzić w ruch (naturalnie tylko chętnych) chcących i żądających zmian.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Jacku, od miesiąca jestem w okręgu Legnica ale doskonale wiesz z jakiego powodu. Z wkur... na mdły i beszczelnie działający okręg Wroclaw.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jaceen napisał:

Proszę, nie mieszajmy Ligi Ślęzy i ich uczestników do innych spraw:)

Z tego co się orientuję, to część z Was jest poza okręgiem wrocławskim.

 

 

Oczywiście Jacku, nigdy bym nie śmiał. Chodziło mi o to, że jesteście grupą ludzi znających się nie tylko z forum, ale też z "realu" a stąd już tylko krok do skrzyknięcia się w celu poprawiania rzeczywistości.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bacyk napisał:

Tak Jacku, od miesiąca jestem w okręgu Legnica ale doskonale wiesz z jakiego powodu. Z wkur... na mdły i beszczelnie działający okręg Wroclaw.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Ale i tak go wspierasz zrobiłeś dopłatę ?? Zrobiłeś abyś mógł wędkować w okręgu Wrocław

Tak jak ja dopłaciłem za Jelenią Górę i pewnie dopłacę za Wałbrzych i nie wiem za co jeszcze??

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie moga poszczycić sie , że mają 30000 tys czlonków okręgu, bo wlasnie jeden niezadowolony przenosząc sie zmienił ich liczbę.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

 

Nie będe rezygnował z pasji, bo ktoś połakomił sie na kase.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na zwolnieniu więc siłą rzeczy trochę zaglądam na strony. Dzisiaj wszedłem na stronę naszego okręgu we Wrocławiu. Tam w zakładce " Porozumienia 2016" jest prawdziwa burza.

Oprócz zwykłego pieniactwa jest też sporo sensownych wpisów. Jeden mnie zaintrygował. Brzmi on tak;

" Jeżeli jesteście zdania o nierównym traktowaniu - gorszym w stosunku do kół wrocławskich wcale nie musicie się z tym zgadzać. W PZW obowiązuje zasada równego traktowania członków PZW i nie stosowania wobec nich praktyk dyskryminacyjnych. Jest to zawarte w postanowieniach XXX Krajowego Zjazdu Delegatów z dnia 24-25 października 2013r. oraz Uchwałą nr 103 Zarządu Głównego PZW z dnia 27.09.2008roku a także w Statucie.
Pisanie na forum niewiele da, należy zapoznawać się z przepisami i wtedy walczyć o swoje. My, wędkarze mamy swoje prawa, ale oprócz frustracji niewiele działamy. Od tego należy zaczynać zmiany.
Może trzeba napisać pismo do Zarządu we Wrocławiu a jeżeli nie odniesie skutku to do Zarządu Głównego?"

Właśnie ta zasada równego traktowania została złamana, jak potraktowano nas  w przypadku Bystrzycy?

Sądzę, że gdyby zarząd koła miał " Jaja", to na podstawie tych przepisów mógłby wnioskować o ponowne rozpatrzenie sprawy  Bystrzycy i Kingfishera, wnioskować o ponowne wszczęcie procedury, o nową uchwałę. Wydaje mi się, że można ją unieważnić, powołując się na nierówne traktowanie wędkarzy.

Nie mówię, że inicjatywa wody górskiej  jest zła. Jednak może tym razem odbyło by się to w sposób demokratyczny, przy współudziale wszystkich zainteresowanych: ankiety, głosowania, a nie z pozycji władzy. W końcu morze, wszyscy, nieważne jak łowią poczuliby się poważnie i godnie potraktowani. Tylko wtedy trzeba być na zebraniu i złożyć wniosek, który zobowiąże władze koła do działania, nawet wcześniej przygotować sobie to w formie pisemnej.

Może nie mam racji, co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julian. W sprawie Bystrzycy interweniowało tylko koło z Kątów Wrocławskich. I nie chwaląc się, wywalczyliśmy te trzy odcinki do połowu na spławik na przynęty roślinne. Operat wodno-prawny został nadany na 10 lat i nic już z tym tematem nie zrobisz. Co ciekawe w zezwoleniach na połów na rok 2016 jest jak byk, że zabrania się połowu do końca marca też na spławiki SIC! Pisaliśmy do: a w szczególności Pan Kazimierz ( bo jak wiesz, mogli przybić ci paragraf, że działasz na szkodę PZW i kop)

- Starosta Powiatu Wrocławskiego

- RZGW

- Wojewoda Wrocławski

-Ochrona Środowiska

-Krajobrazowy Park Dolina Bystrzycy

-Burmistrz MiG Kąty Wrocławskie 

- ZG PZW

-ZO PZW 

i co ?

I nic.....

Jedynie Burmistrz Kątów i Dyrektor Parku Krajobrazowego usilnie działali z naszą sprawą. Jak chcesz dokładne szczegóły podaj email to ci napiszę, bo raczej nie jest to do wrzucenia na forum.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hydroo napisał:

Julian. W sprawie Bystrzycy interweniowało tylko koło z Kątów Wrocławskich. I nie chwaląc się, wywalczyliśmy te trzy odcinki do połowu na spławik na przynęty roślinne. Operat wodno-prawny został nadany na 10 lat i nic już z tym tematem nie zrobisz. Co ciekawe w zezwoleniach na połów na rok 2016 jest jak byk, że zabrania się połowu do końca marca też na spławiki SIC! Pisaliśmy do: a w szczególności Pan Kazimierz ( bo jak wiesz, mogli przybić ci paragraf, że działasz na szkodę PZW i kop)

- Starosta Powiatu Wrocławskiego

- RZGW

- Wojewoda Wrocławski

-Ochrona Środowiska

-Krajobrazowy Park Dolina Bystrzycy

-Burmistrz MiG Kąty Wrocławskie 

- ZG PZW

-ZO PZW 

i co ?

I nic.....

Jedynie Burmistrz Kątów i Dyrektor Parku Krajobrazowego usilnie działali z naszą sprawą. Jak chcesz dokładne szczegóły podaj email to ci napiszę, bo raczej nie jest to do wrzucenia na forum.

 

 

Bo odpuściliście :) ze strachu albo braku odwagi . Co do odcinków to nie wywalczyliście tylko dali dla zamknięcia wam buzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rybarobert napisał:

Bo odpuściliście :) ze strachu albo braku odwagi . Co do odcinków to nie wywalczyliście tylko dali dla zamknięcia wam buzi :P

A co kolega zrobił w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

2016.03.02 Bystrzyca-odcinek przyujściowy.

Wędrówkę zacząłem od mostu przy elektrowni.        P1190408.thumb.JPG.231435572ed4bd2ce5271

P1190409.thumb.JPG.a5a85b82f63439a1e9fc5

Od ostatniej wizyty otoczenie trochę się zmieniło.   P1190410.thumb.JPG.123c50605aa23231e702d

P1190411.thumb.JPG.cafd76caf2d50acb5ba68

Idę dalej i wypatruję miejsc, które w przyszłości będę chciał odwiedzić. P1190412.thumb.JPG.bcae85916e46e7dad249b

P1190415.thumb.JPG.1f94c9c84517f93fa6312

W pobliżu poważna inwestycja.                               P1190416.thumb.JPG.301ce46a3dbd57d3b8bc9

W lecie nie da się wszędzie dotrzeć. Chyba, że nowi mieszkańcy będą przecierać szlaki. P1190418.thumb.JPG.e7362c232e0f3090d859d

Docieram do mostu kolejowego.                              P1190421.thumb.JPG.e8feb3a7d5d58ab80b8ed

Tu zaczynam przykładać się do łowienia. Kolejny raz kończę na dwóch małych kleniach. P1190423.thumb.JPG.cb453f43efa9f0dc1a554

Idę na zakończenie obłowić miejsce, gdzie kiedyś miałem kilka puknięć i kręciło się coś poważniejszego. Pierwszy rzut i...                                                                     P1190425.thumb.JPG.9360000113ff9a1ef1452

Po kilku minutach mam rybę pod nogami. Niestety podbierak jest za mały. Nie mam jak ją złapać. Brzeg stromy, grząski i obsuwam się do wody. Próba wprowadzenia troci do podbieraka kończy się tym, że wobler zahacza się o siatkę. Skutek oczywisty.

P1190429.thumb.JPG.09291ba3cca382aa6b914

Kilka minut na ochłonięcie. Dobrze, że udało się nagrać zajście. Kto później uwierzy? W tym miejscu, tylko po przeciwległej stronie również coś się kiedyś działo. Trzeba jeszcze próbować. Trzeci rzut, wachlarz, przytrzymanie i znowu akcja! Od razu wiem, co mam na kiju. Ryba podchodzi do powierzchni, zaczyna młynki i chlapanie. Kojarzy mi się to z walką jazi. Tutaj jednak mocniej odczuwam kopnięcia na dolniku.                       2016-03-005.thumb.jpg.f9a4587cc9d7eded28

W mojej ocenie ta jest mniejsza. Oby tym razem udało się dociągnąć do miejsca, które upatrzyłem na ewentualne lądowanie ryby po wcześniejszej porażce. Wiszące krzaki nad głową utrudniają manipulowanie wędką, ale po 4-5 odjeździe troć wprowadzam do podbieraka (63cm).             P1190433.thumb.JPG.f509416ab4c8915eef0de

P1190444.thumb.JPG.7fa5a5676f50c17c56b26

Sprzętowo: travel/4 sekcje Micado Cristal Line 240 5-15g; linka Rapala 0,78; młynek Quantum Antix 1000; przynęta Minnow 3 Classic- F Black Tiger Gold

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bystrzyca rzeką górską, to teraz wszystko możliwe;) Na poważnie, to mało wędkarze się chwalą, ale trocie się łowi. Ostatnio o kilku słyszałem i w końcu mi się poszczęściło.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jaceen napisał:

Bystrzyca rzeką górską, to teraz wszystko możliwe;) Na poważnie, to mało wędkarze się chwalą, ale trocie się łowi. Ostatnio o kilku słyszałem i w końcu mi się poszczęściło.

No tylko pogratulować ;) Jednak ,,męczysz'' Bystrzycę, duża trotka i jak wrażenia z holu? Wczoraj Ślęza została zatruta ale może przez podwyższony stan wody i przepływ szybko spłynie ale niestety do Odry :(

Pozdrowienia i życzę kolejnych niespodzianek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 3.03.2016o01:08, jaceen napisał:

Bystrzyca rzeką górską, to teraz wszystko możliwe;) Na poważnie, to mało wędkarze się chwalą, ale trocie się łowi. Ostatnio o kilku słyszałem i w końcu mi się poszczęściło.

Świetna relacja Jaceen, szkoda że nie mogłem towarzyszyć. Słyszałem o trotkach w tamtych rejonach ale nie miałem szczęścia ich ,,gościć" na kijku. Kończyło się klenikiem badź okonkiem. Odcinek bardzo trudny z braku dostępu do wody ale jak widać można ;)

Wielkie gratulacje i szacunek Jaceen za wytrwałość!!

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, hlehle napisał:

Faktycznie wygląda na troć.

Skąd ona się tam wzięła? Nie ma progów po drodze z morza?

Duzo w tym roku czytałem o trocinach pojechałem za nimi nad nasze polskie morze (wycieczka 4-ro dniowa) niestety bez większych efektów wędkarzy cała masa. Jeśli jesteś ciekawy wyprawy tej pięknej ryby do rzeki strzegomka która jest dopływem bystrzy tu masz pełny artykuł.http://www.wroclaw.pl/stacja-monitoringowa-troci-we-wroclawiu

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak naprawdę wygląda sytuacja troci w południowej polsce. Systemu monitoringu nie ma praktycznie żadnego, a z wędkarzami to wiadomo jak to wygląda - zdecydowana większość po złowieniu troci stwierdzi, że to wielki potokowiec i na odwrót, po złowieniu dużego pstrąga zaraz leci plota, że do rzeki weszła troć. Poza tym nawet jeżeli gdzieś ta troć wejdzie i ktoś ją złowi, to takie wiadomości najczęściej nie opuszczają wąskiego grona wędkarzy, którzy tej słodkiej tajemnicy wzajemnie bronią, byleby się nie wydało, że pojawiła się troć.

A przecież nie tak dawno temu (kilka lat wstecz ledwie) krakowską Rudawę obficie zarybiano trocią a nawet łososiem, podobnie wiele innych rzek południowej Polski. No i słyszy się niby o tych rybach z Wisły z okolic brzeska czy nawet bardziej okołokrakowskich. Więc teoretycznie coś tam się pojawia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dopływów Odry z okolic Wrocławia od końca lata 90tych jest zarybiana Łososiem, Trocią i Certami - widać, że efekty są, monitoring jakiś na pewno jest, tylko ciężko dotrzeć do informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.