Skocz do zawartości
tokarex pontony

Feeder w lutym na Odrze


Kukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuję wybrać się w najbliższy weekend na kilkugodzinną zasiadkę z feederami nad Odrą w okolicach Ścinawy.

Tej zimy zaliczyłem cztery wypady, dwa z nich poskutkowały rybami.

Pierwszy wyjazd to efekt obejrzenia w WMH filmu Mariana Firleja "Zimne klenie".

Nad odę wybrałem się z jednym feederem i kukurydzą, żadnej sypkiej zanęty, w miejsce koszyka - oliwka. Skutek poniżej:

20121229091004.jpg

Drugi wypad to woda podniesiona o ponad 2 metry, zalane główki i ogólnie woda niezbyt zachęcająca do łowienia, wynik na zero. Trzeci wyjazd podobnie, z tym że woda już schodziła i to dosyć znacznie.

Czwarty wyjazd zaowocował leszczem:

20130210090602.jpg

Użyłem już wówczas sypkiej zanęty, grochu oraz kukurydzy.

Obydwie zimowe rybki złowiłem w okolicy godziny 10:00.

Chciałbym teraz poznać Wasze zdanie na temat łowienia feederem, zimą, w rzece.

Czy stosować sypką zanętę? Jeżeli tak, to jakie aromaty?

Czy jest sens używać robaków o tej porze roku?

W jakich miejscach w rzece szukać ryby?

Woda aktualnie z powodu roztopów znacznie się podnosi, czy warto jechać nad wodę, gdy ta winduje do góry?

Ostatnie już pytanie to sens przecierania zanęty przez sito, jeżeli zamierzam nęcić wyłącznie koszykiem na rzece. Większość filmów, które miałem okazje obejrzeć, pokazuje konieczność przecierania, ale raczej w wodach stojących.

Byłbym wdzięczny, jeżeli ktoś zechce ze mną podyskutować na temat ww kwestii ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość Rapa-man

Ładnie,gratuluję,więc mówisz że zanęta nie zda egzaminu?jadę w week również na Odre na leszcza,z tym że ze spławikiem.Mam zamiar użyć czarnej zanęte przeznaczonej na leszcza,dociążyć gliną i dodać pinka,na haczyk również pinka,masz większe doświadczenie z tego co widzę,więc jak sądzisz dobrze kombinuje? z wykształcenia jestem spinningistą więc nie smiejcie się że pytam o takie elementarne rzeczy z wiedzy łowców stacjonarnych :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą zanętą to dla mnie niewiadoma, bo klenia nie nęciłem w ogóle, a leszcza wyłącznie z koszyka.

Jeżeli w sobotę dopisze pogoda to pojadę z zanęta, jednakże to będzie bardziej "rozdziewiczenie" sita, aniżeli wiara w sensowność nęcenia.

To co piszesz ma sens, aczkolwiek do końca nie wiem jak jest z kolorem. Niezbyt duża ilość zanęty, glina i pinki to takie modelowe podejście.

Boje się jednak stale podnoszącej się wody....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na klenia koszyczek tez jest dobry ale wypchany chlebem :) który co jakis czas peczniejac i miekknąc odrywa sie necąc te rybki , a na haku kawałek skórki !! TO przyneta i zaneta na kazda pore roku !!! pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.