Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak ma wyglądać zestaw gruntowy?


tomek123123

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

madi, Pięknie to opisałeś a co do wędki w brzegu to bardzo skuteczne do DS'a bo jak na inny sygnalizator to nie

Taaa, a mi chodziło o samo sformułowanie... nie wbija się wędki w brzeg, lecz jeśli umieszcza się wędzisko prostopadle do wody należy użyć do tego specjalnych podpórek, sam kąt nachylenia tego wymaga a wynosi on ok. 45 stopni lub więcej w zależności od warunków. Do umieszczenia poziomo wędziska równolegle do brzegu wystarczą zwykłe podpórki. I to wszystko. Mam nadzieję, że żaden niedoświadczony wędkarz nie będzie starał się wbijać dolnika w ziemię.

Koszyk jest zawsze dobry ja używam własnych i kupnych ciężar 50g na staw ok choć jeśli niema tam ruchów wody zbyt silnych zastosuj np;30g mniej płoszy ryby

Za dużo, tym bardziej na początek. Zestawem gruntowym najpierw należy nauczyć się prawidłowo i celnie zarzucać, to nie jest to samo co wędkowanie na spławik. Jak już się opanuje rzuty i samą technikę, zaczynając na wodzie stojącej np. 15g, można próbować z 25g lub 30g. Nie widzę potrzeby żeby na stawy czy jeziora walić koszykiem 50 gramowym + zanęta, to jednak sporo waży, a po co :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na naszych łowiskach używam koszyczka 70g ale jest to uzależnione od miejsca w którym znajdują się ryby

nie wbija się wędki w brzeg, lecz jeśli umieszcza się wędzisko prostopadle do wody
A u nas wszyscy wbijają w brzeg lub na podpórkach w kącie 70/80 stopni Ja jak łowie na bombkę to mam prostopadle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje wędzisko mam jakąś farbą pokryte co zapobiega wodzie i ziemi itp...

jeśli Ci się ona w ten sposób nie zedrze (pomijając wszelkie niepraktyczne tego aspekty) to trochę sił stracisz na wbicie czegoś takiego w ziemię, żeby się trzymało(jeszcze jak ziemia będzie sucha ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

sam wiem tyle ze dlugosc przyoponu zalezy od intensywnosci zerowania ryb, im wieksze zerowanie tym przypon krotki ale jak na ploc to chyba mniej wiecej z 15-20cm aby przyneta naturalnie opadala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam wiem tyle ze dlugosc przyoponu zalezy od intensywnosci zerowania ryb, im wieksze zerowanie tym przypon krotki ale jak na ploc to chyba mniej wiecej z 15-20cm aby przyneta naturalnie opadala

Witam

Oprocz dopasowania samej dlugosci przyponu trzeba zwracac uwage, czy podczas rzutow przypon nie owija sie wkolo zylki glownej(lub kolanka antyskretowego). Raz zakrecony przypon jest do wymiany, gdyz zagiecie na zylce bedzie powodowalo okrecanie sie niemal za kazdym rzutem, co w efekcie blokuje caly zestaw i podczas brania ryba czuje opor i nie ma jej na haku:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

jestem początkującym wędkarzem i jak do tych czas wędkowałem tylko na spławik.

Chcę się nauczyć łowić na grunt i stąd moje pytania.

1. Mam zwykłą teleskopówkę i kołowrotek Jaxon Focus FM 300. Nie mam na razie pieniędzy na zakup wędziska i kołowrotka specjalnie do tej metody. Czy nie będzie to zbytnio przeszkadzać w łowieniu na feeder?

2. Mam zwykłą podpórkę i elektryczny sygnalizator brań. Jak ustawić wędkę na tym sygnalizatorze?

3. Czy mogę welframowy, gotowy z agrafką i krętlikiem przypiąć do haczyka?

HACZYK -> AGRAFKA -> PRZYPON -> KRĘTLIK ...

4. Jak wsypać zanętę do koszyczka i co jeśli ryby będą zamiast przynęty na haczyku zajadać zanętę z koszyczka?

5. Co zawiesić na haczyku jeśli poluję na liny, karasie i karpie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi na moje pytania!

Pozdrawiam,

Papuga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Mam zwykłą teleskopówkę i kołowrotek Jaxon Focus FM 300. Nie mam na razie pieniędzy na zakup wędziska i kołowrotka specjalnie do tej metody. Czy nie będzie to zbytnio przeszkadzać w łowieniu na feeder?
Na początek sprawdź Cw *,nie które spławików ki nie nadają się na grunt .

*Cw to ciężar wyrzutu powinno pisać na wędzisku.

. Mam zwykłą podpórkę i elektryczny sygnalizator brań. Jak ustawić wędkę na tym sygnalizatorze?
Nie każda podpórka się nadaje musi być z końcówką gwintowaną -sprawdź.
. Czy mogę welframowy, gotowy z agrafką i krętlikiem przypiąć do haczyka?

HACZYK -> AGRAFKA -> PRZYPON -> KRĘTLIK ..

Możesz.
Co zawiesić na haczyku jeśli poluję na liny, karasie i karpie?
Wszystko co lubią :razz::wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Mam zwykłą podpórkę i elektryczny sygnalizator brań. Jak ustawić wędkę na tym sygnalizatorze?
Nie każda podpórka się nadaje musi być z końcówką gwintowaną -sprawdź.

Sprawdziłem - mam taki gwint, który mocuje sygnalizator z podpórką.

Pytanie, jak mam położyć na sygnalizatorze wędkę i żyłkę, żeby dobrze sygnalizował?

Pozdrawiam,

Papuga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych tematów było mnóstwo poszukaj napewno warto,znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania i dowiesz się innych rzeczy o które nie będziesz póżniej musiał pytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Chce sie dowiedzec jaki zestaw bylby najlepszy chodzi mi o kij i kolowrotek

to zapraszam do poczytania/zadawania pytań, w odpowiednich tematach w odpowiednich działach..... było o tym naprawdę sporo, a jak coś jeszcze nadal będzie niejasne pytaj, jest na forum parę(-naście, -dziesiąt) osób które o gruntówce naprawdę mają sporą wiedzę i się nią dzielą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek84dg lepiej zainwestuj w normalnego feedera o długości 3.30-3.60.. Bo kij który pokazałeś kompletnie nie pasuje do kręciołka, jak napisałeś ma to być zestaw na dalekie odległości, więc będziesz chciał zapewne zastosować cięższe koszyczki i ciężarki, co może wpłynąć na krótkotrwały żywot kołowrotka który pokazałeś..

Więc Tobie polecałbym raczej taki zestaw:

http://www.allegro.pl/item392354096_wedka_robinson_xenon_feeder_3_6m_120g_kurier_24h.html

http://www.allegro.pl/item396688426_wolny_bieg_abu_garcia_103fr_gratisy_najtaniej_.html

Wędki osobiście nie posiadam, ale znajomy po kiju ma taki kijek, kilkukrotnie byliśy na nockach i naprawdę polecam.. Co do kręciołka, posiadam takowy i ręcze że jest nie do zajechania ...

Pozdrawiam i mam nadzieje że się troche przydałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.