Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak ma wyglądać zestaw gruntowy?


tomek123123

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a kołowrotek do góry na dół??

Chwytasz kij, przytrzymujesz żyłkę palcem, tak żebyś miał sprężynę jakieś 0,5 metra pod szczytówką (jak za blisko podciągniesz gorzej się rzuca). Kij za głowę trzymany w obu rękach, kołowrotek w tym momencie skierowany w górę (wędka jest jakby do góry nogami). Spokojny ale zdecydowany zamach długość rzutu przyjdzie z czasem (kwestia wyczucia momentu puszczenia żyłki) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
a jesli sie lowi z koszykiem to jak sie mocuje ta rurke(czy stopery/cierzarki musza byc po obu stronach czy z jednej od strony przyponu)

Zakładasz aby od strony przyponu. Nad rurką nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanie: kupiłem kulki proteinowe(nigdy jeszcze na nie nie łowiłem) i...chodzi mi o przypon z włosem-czy musi być on koniecznie wykonany z plecionki(czy może być z żyłki), czy jest jakis "domowy" sposob na stoper(na wlosie) oraz jak łowie na kulki czy moge uzywac koszyczka z zaneta(zaneta wniliowa oraz kulki proteinowe rowniez waniliowe)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam Wszytkich Użytkowników forum haczyk.pl!

Ostatnio czytając forum zainteresowała mnie metoda łowienia na grunt. Z tego co zauważyłem na forum większości sie podoba łowienie metodą DS ( Drgającej szczytówki). Lecz niestety ja nie umiem montować wędziska na grunt ani leki ani ciężki ani ds ani żaden :D:oops: , dlatego zwracam sie o porębę by ktoś napisał poradnik jak zmontować wędzisko na grunt z koszykiem i bez i tak z 2 metody. Takiego poradnika " krok po kroku" na forum niema ( albo przeoczyłem , ale nie znalazłem). Najlepiej by jeszcze było ze zdjęciami. Taki grunt na rzekę Odrę i na jakieś stawy by był dobry. Na pewno nie jedna z młodych osób też chciało by połowić se ryby metodą gruntową ,a nie umie zmontować jej. Także proszę napiszcie jak zmontować wędzisko na grunt " krok po kroku"( Co kupić, jak to zrobić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie wędka wbita w brzeg

:shock::shock::lol:

Lecz niestety ja nie umiem montować wędziska na grunt ani leki ani ciężki ani ds ani żaden :D:oops:

Zaczynając łowiąc gruntówką to po pierwsze powinieneś określić co chcesz łowić i na jakiej wodzie. Wybór wędziska i kołowrotka to ważna sprawa. Potem odpowiednia grubość żyłki głównej, jak i przyponu oraz haczyka w zależności od tego na co się nastawiasz i jaką przynetę masz zamiar załozyć. O tym wszystkim spokojnie poczytaj w tych działach oraz w przynętach sztucznych i naturalnych

Co dalej...

Taki grunt na rzekę Odrę i na jakieś stawy by był dobry.

Co do zestawu inaczej łowi się na rzece, gdzie jest konkretny uciąg, a co za tym idzie - odpowiednie obciążenie zestawu, a inaczej na wodzie stojącej.

Na rzece nie łowię stacjonarnie, jedynie na wodzie stojącej. Powiem Ci tak, w zależności na co się nastawisz (dobór już wedle uznań) najprostszy zestaw wygląda faktycznie jak napisał kolega jarzyna92 na żyłce głównej umieszczona jest rurka antysplątaniowa łamana lub prosta z koszyczkiem jeżeli chcesz nęcić punktowo, (ja używam od 15g, choć ostatnio poszły w zapomnienie, najlepiej 25g, hardcore to już 50, ale nie polecam) która opiera się na tyle dużym stoperze aby nie wchodziła i nie blokowała się na krętliku. Następnie szykujesz sobie przypony, najlepiej o różnej długości, masz wówczas kilka gotowych na różne warunki i upodobania ryb. Najkrótszy jaki stosuję do koszyczka to 30cm, ale to wszystko zależy, co na co i gdzie.

Zestaw z ciężarkiem wygląda podobnie, aczkolwiek rurka jest o wiele krótsza i delikatniejsza. W tej kwestii jednak Ci nie pomogę, no chyba, że nauczę się nęcić procą :wink:

No i zwykła gruntówka na bombkę czy też inny sygnalizator różni się od DS'a o czym spokojnie poczytasz na forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając łowiąc gruntówką to po pierwsze powinieneś określić co chcesz łowić i na jakiej wodzie.

Racja zapomniałem napisać, już tamto dawno czytałem a więc tak ja często nastawiam się na leszcza , plucia. Gdy kupowałem wędzisko i kołowrotek to sprzedawca w sklepie powiedział że to typowe wędzisko na grunt. Napisze :

Wędzisko - Jaxon Adventure 360 cm 110 g

Kołowrotek Konger Primax 120 RD

Żyłka główna - 0,22mm 7,5 kg ( jak coś mogę jakąś inną kupić ale taką posiadam :D)

przypon- Kupuje gotowe w sklepie często od 4 do 8 one mają żyłkę 0,18mm.

Przynęta to ciasto waniliowe kukurydza białe,czerwone robaki,pinki, proteina.

Zanętę to kupuje zawsze gotową ( może kiedyś zacznę samemu robić ) -Carpio Zanęta leszcz super jakaś :D

Koszyk- na nim pisze 50. Kupiłem zmontowany z 2 krętlikami jakimś gównem pomiędzy nim i rurką antyspalinową. ( zawszy mogę inny kupić).

Jak jakieś inne polecacie na połcia,leszcza to pisać :)

O ołowiu to wiem 20g to tak na taki staw - mam

35-40g to właśnie na odrę dobre :)

Przynajmniej tak mi się wydaję - i tu też koleś mi doradzał :)

Najczęściej łowie na odrze lub na jakiś stawach.

Na początek chciałbym łowić zwykłą gruntówką na bombkę, później sprobuje na coś innego.

Myślę ,że i z ołowiem bym chciał i z koszykiem :)

Chyba o niczym nie zapomniałem :).

Także poradźcie .

To tak na grunt już łapałem to wiem.

zaczynasz od haczyka(?) potem przypon(____)krętlik(%), stoper(.) opcjonalnie,koszyczek (0)na rurce

?____%_.___0______

Następnie wędka wbita w brzeg napiąć linke i czekać na jej ruch

Ps: Wybacz ale nie rozumiałem kompletnie. Napisz mi bardziej jak dla jakiegoś kompletnego durnia :D i też gdzie ciężarek dać , chociaż pewnie ciężarek to starcza tyle ile koszyk waży :D , więc nie trzeba pewnie ....

Także poradźcie .Jak to dobrze zmontować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarzyna92 Dzięki za ten rysunek. Rozumiem go :) Na pewno nie tylko mi sie on przyda .

:).

A na wędzisku żyłka główna przechodzi przez wszystkie przelotki i szczytówkę ?

A jak myślisz dobry jest ten mój koszyk o którym wyżej pisałem ? Może kupić inny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.