Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak ma wyglądać zestaw gruntowy?


tomek123123

Rekomendowane odpowiedzi

. Bo kij który pokazałeś kompletnie nie pasuje do kręciołka,
A dlaczego :shock: Seria Mystery akurat to w miarę solidne wędzisko. Co do kręciołka ,to wolałbym w ciemno tą "catankę " niż te ABU ,powód przełożenie :cool::wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolegomaniek nie chce się z Tobą kłócić, bo z zaciekawieniem czytam Twoje posty ale posiadałem również Catanę i wiem jakiej jakości jest ten kołowrotek. A co do serii Mystery jak to napisałeś "to w miarę solidne wędzisko", kwestia rodzaju kija bo mam wklejankę z serii Mystery i jest dość delikatna, a seria ta obejmuje kije gruntowe, sumowe, karpiowe, spinnery, kije castingowe oraz trollingowe.. Co do karpiowej serii Mystery nie jest "to w miarę solidne wędzisko" to jest cholernie solidne wędzisko, którym można wyrzucać bez problemu zestawy z ciężarkami i koszyczkami powyżej 80 gram i jestem ciekaw jak długo misterne ściąganie zestawów wytrzyma Shimano o takim przełożeniu.. Bo posiadałem kręciołek SHIMANO CATANA 2500 FA i nie dotrzymał do drugiego sezonu spinningowania główkami do 10 gram na 10-12 cm kopytach.. Więc jakoś nie wierzę w jego starszego, większego brata..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłócić się nie musimy bo po co?, poglądy możemy mieć całkiem odmienne na ww tematy,natomiast zgodzić się musimy co do jednego ,kołowrotek w obu metodach [spin/grunt] dostaje popalić nie jednakowo ,wychodzi że mniej dostanie popalić na gruncie ,chyba tego nie muszę udowadniać ,bo to oczywista oczywistość .A wybór kręciołka po przełożenie do danej metody ,to stara już opisywana prawda .

PS -z przytoczonych modeli to nie wybrał bym żadnego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tym się zgodzę kolego maniek z kwestii "z przytoczonych modeli to nie wybrałbym żadnego" bo ja podałem tylko alternatywny pomysł na kołowrotek, sam napewno wybrałbym coś solidniejszego SPRO lub Byron, a że kolega pytał o sprzęt do 250 złotych, takie połączenie zaproponowałem. Aczkolwiek ABU posiadam i sprawdził mi się zarówno przy połowach gruntowych ryb białych, wyholował kilka ładniejszych karpii, tak jak również przy gruntowych zasiadkach na sandacza, dalej działa, że że łowię na żwirowniach warunki ma dość ciężkie, więc polecam taki kołowrotek..

A co do żywota kołowrotka, przy połowach gruntowych i spinningowych, oczywiście nie ma się co zastanawiać, bo znają to wszyscy spinningiści, a już napewno "Koguciarze"..

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam!

Mam pytanie ponieważ zawsze łowiłem na spławik a teraz chciałem też przy użyciu drgającej szczytówki. Mam pytanie jak wiązać zestaw od krętlika, na nim daje rurke z koszyczkiem i dalej stoper tak jak przy spławiku czy już bez niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na tym polega metoda gruntowa :wink: Koralik możesz dać jak masz małe stopery bo inaczej stoper może się blokować o rurkę i ryba będzie czuła opór przy braniu. Ja stosuje stopery jak największe i problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam mały dylemat. mam żyłkę główną 0.25 Dragon XT69 Hi-Tech FEEDER i zastanawiam się jaki przypon zamontować 0.18 czy 0.22? Wybieram się na ryby po prostu, nie wiem jakie tam na tym zalewie pływają. Choć zanętę i przynętę mam wybitnie karpiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na bardzo naturalnej prezentacji przynety...możesz dać przypon z miękkiej cieniutkiej plecionki (tylko wtedy hak z oczkiem oczywiście), idz do sklepu pomacaj wszystko co mają na metry, wybierz to co Ci pasuje kup parę metrów 'na spróbunek' i jazda z jednej strony hak z drugiej krętlik i masz przypon.

Możesz wrzucić całość do szklanki zobaczyć jak tonie... jeśli niezbędna Ci ta wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pozwole się podpiąć, żeby nie zakładać innego tematu mam pytanie związane z zestawem na leszcza;)

Zdecydowałem się na żyłkę Dragon Maxima Match&Feeder 300 m i teraz mam problem z doborem haczyków, jedni proponują rozmiar 8, inni zaś rozmiar 10 czy 12. Proszę o pomoc w wyborze haczyków, chciałbym wybrać z tej oferty: http://www.takaryba.com/index.php/cat/c195...l?sort_column=0.

Do tej pory zrobiłem gruntówkę z normalnej wędki o cw do 100 g i na kukurydze, białe wchodziły płocie czasami nawet duze oraz małe leszcze(krąp). Nastawiam się teraz na grunt na leszcza :) Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz dać przypon z miękkiej cieniutkiej plecionki (tylko wtedy hak z oczkiem oczywiście)

Dlaczego tylko z oczkiem? Od kiedy zacząłem łowić na grunt (może nie jestem starym wybitnym wędkarzem, ale zacząłem łowić od 9 roku życia z gruntu) to zawsze używałem cienkiej plecionki na przypony i praktycznie zawsze wiązałem tą plecionke na haczyk z łopatką (może kilka razy w życiu na haczyk z oczkiem). I nigdy nic mi sie nie zerwało (prędzej sie hak prostował przy zaczepie albo czymś niezidentyfikowanym jak zakładałem te z cienkiego metalu). Nie jestem też jakoś zakochany czy zafascynowany metoda gruntowa ale swoje sie przełowiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko z oczkiem?

- choćby dlatego, że nawet nowicjusz z odrobiną zacięcia na takim haku w środku nocy może zawiązać szybko i łatwo 'węzeł bez węzła' o 100% wytrzymałości.

- mocne haki w dużym wyborze rozmiaru i kształtu to w większości haki z oczkiem

Dlaczego tylko z oczkiem? Od kiedy zacząłem łowić na grunt (może nie jestem starym wybitnym wędkarzem, ale zacząłem łowić od 9 roku życia z gruntu) to zawsze używałem cienkiej plecionki na przypony i praktycznie zawsze wiązałem tą plecionke na haczyk z łopatką
Nie będę się licytować z Tobą na temat praktyki, choć mam patyki starsze od Ciebie :razz: ,wspomnę tylko ,ze gdy ja zaczynałem nie było jeszcze plecionek.
I nigdy nic mi sie nie zerwało (prędzej sie hak prostował przy zaczepie albo czymś niezidentyfikowanym jak zakładałem te z cienkiego metalu).
też potrafię dobrze przywiązać plecionkę do haczyka z łopatką, tylko po co?, przy cięższym gruncie i połowie drapieżników używam haków z oczkiem. Natomiast łopatka owszem ; bat odległościówka, czy nawet DS (to też grunt :wink: ale nieco bardziej finezyjny)
Nie jestem też jakoś zakochany czy zafascynowany metoda gruntowa ale swoje sie przełowiło
, ja nie preferuje metody, a raczej staram się złowić rybę,przewidzieć poziom/strefę jej aktywności i w zależności od warunków, pory doby czy też roku, czasami jest to spławik innym razem ds , w upały czasem kula wodna gdy łapie z powierzchni...a gdy śpię nad wodą przeważnie grunt i sygnalizator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

nie chcialem zaczynac nowego tematu, mam po prostu male pytanko.

Nie wiem czy wolny bieg w kolowrotku nie stawia zbyt duzego oporu dla sandacza...

Czy uwazacie ze martwie sie nie potrzebnie? chcialbym zeby wolny bieg byl sygnalizatorem brania, czy wy tak robicie czy to jest jednak zly pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolny bieg chyba nie będzie najlepszy do sygnalizowania brań... Szczególnie, jeśli chcesz łowić sandacze i ważne jest, aby zauważyć najmniejsze pociagnięcie. Elektryczny sygnalizator był by tutaj dobrym rozwiązaniem.

A co do tego czy wolny bieg stawia sandaczowi za duży opór, to powiesz szczerze, że wydaje mi się to prawdopodobne. Rzadko mam do czynienia z jeziorowymi sandaczami, ale pamiętam sytuacje z pewnego jeziora, gdzie jeździliśmy na węgorza. W nocy na rybki było masę pociągnięć po kilka, kilkanaście metrów i ryba puszczała przynętę (kołowrotek z wolnym biegiem)... Zastanawialiśmy się co to były za ryby, wydawało nam się nieprawdopodobne, że to węgorze, aż w końcu ktoś wpadł na to iż w uklejach są dziury. Mogły to być tylko sandacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.