Skocz do zawartości
tokarex pontony

film wędkarski w tv "Trwam"


Romcio.fish

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mój znajomy mówił mi, że w TV Trwam był film wędkarski, w którym jakiś spławikowiec-kadrowiec opowiadał o spławiku, a łowiąc sumiki uwalniał je do rzeki i zalecał ostrożne obchodzenie się z rybą, aby jej nie zrobić krzywdy. Nazywał sumika "byczkiem", a przecież tak mówi się o bałtyckiej rybie babka bycza. No i chciałem obejrzeć ten film, a później napisać protest do redakcji tego programu, aby nie wpuszczali przed kamery takiego mądrali, bo wprowadza dezinformację i łamie polskie przepisy.

Czy ktoś z was oglądał podobny film i może dać mi namiary na wersję internetową tego filmu? plissss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

A tutaj z kolegą się nie zgodzę. Babka bycza i sumik to najgroźniejsze drapieżniki, które już zmniejszyły nasz polski rybostan i w krókim czasie zniszczą pozostały. Te rybki żerują przez cały rok i szczególnie skutecznie wyżerają ikrę naszych ryb. Tak więc, obecnie mamy kłusowników, kormorany, babkę byczą i sumika. Nasze wody nie udźwigną tego obciążenia i za kilka lat kolego sam odczujesz skutki działania tych czynników.

Musisz kolego poczytać trochę o szkodliwytm wpływie tych rybek, a wtedy przyznasz mi rację, że propagowanie uwalniania tych rybek jest nie tylko łamaniem przepisów, ale działaniem na szkodę naszego rybostanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmu nie oglądałem, ale w miejscu gdzie mieszkam byczkiem właśnie się nazywa sumika karłowatego, i problem łatwo zaobserwował jak wlezie to małe dziadostwo komuś na przydomowy staw, ze znajomymi 2gi rok nie możemy się pozbyć go z naszej małej kałuży, skutecznie zmniejszył populacje płoci na swoją korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem większość odcinków ale nie kojarzę faktu 'delikatnego wypuszczania byczka'.

Ale pamięć mam krótką :-)

A ten spławikowiec-kadrowiec nie pokazywał się przez ostatnie kilkadziesiąt odcinków więc masz problem z głowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał poświęcić jeden dzień i wyszukać ten film, zrobię to pewnie dopiero na urlopie.

Ale przy okazji apeluję do kolegów i koleżanek wędkarzy, aby nie uwalniali złowionego sumika i babkę byczą. Nawet wtedy, gdy to będzie sprzeczne z ich światopoglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.