Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

staw przy ul. żmigrodzkiej


roobi321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciał bym sie dowiedziec trochę na temat stawu przy ulicy żmigrodzkiej koło marino we wrocławiu.

Wiem o nim tyle że z ryby jest tam: karaś,płoć,okoń,szczupak,krasnopióra.

czy pływa tam coś innego/większego? może ktoś tam łowił i wie co można upolować?

wiem jeszcze że jakieś 4lata temu pływały tam karpie nawet po 8-10kg

Ale nigdy nie brały, podejżewam że ktoś przyzwyczaił rybę do swojej przynęty.. ponieważ nie działo się to tylko z karpiem. wiem również czyj był ten stawik ale został opuszczony, teraz to tylko teren zielony wrocławia.

Proszę o wszystkie informacje jakie znać na temat tego łowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

roobi321, Można powiedzieć,że na tym stawie zaczynałem swoje wędkowanie.Było to w latach 90,początek.Wtedy było tam od zatrzęsienia karasia.Robiliśmy z chłopakami zawody i w godzinę można było natrzepać nawet z 80 sztuk :cool: Sporadycznie trafiał się lin,płotka, krasnopióra i okoń.Nigdy nie złapałem tam krąpia czy leszcza.Podobno był szczupak i karp.Z tym,że karpia widzałem tam tylko raz jak "znajomy" złapał takiego wigilijnego i walną go w łeb :evil:

Później nie zaglądałem na tę wodę.Przez jakiś czas był to teren prywatny i zakaz wędkowania,a teraz jak napisałeś należy do zieleni miejskiej.W zeszłym roku zajrzałem tam z ciekawości ze spławikówką i jedyne ci złapałem to krasnopióreczki i płoteczki.

Z jednym gościem rozmawiałem,który często tam siedzi to mówił,że jakieś linki ponoć jeszcze pływają.Mi się jednak wydaje,że już tam niewiele jest ryby,a o dużej to bym zapomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Panowie jako ze mieszkam we Wrocławiu i nie raz jadąc do pracy mijam ten stawki , dzisiaj postanowiłem zaatakować ww obszar.  Nastawiony na łowienie z gruntu , zarzucam zestaw ,po 30 min ściągam a na koszu i przyponie wielka zielona kula z wodorostow.  Postanowiłem zmienić zestaw na spławik , sprawdzam wysokość gruntu i parskam śmiechem :d caly staw jest tak zaniedbany ze nigdzie nie można ustawić więcej niż 30 cm . Wszystko jest zarośnięte i służy on tylko do celów rekreacyjno wizualnych , tak właśnie zarządza się stawami za nasze pieniądze ze składek . Pomosty są w takim stanie ze strach wchodzić a co dopiero rozstawać sprzęt .  Jednym słowem z fajnego terenu i obiecującje wody zrobiono katastrofę . Na + trawa ładnie skoszona , wysokie drzewa dają możliwość ucieczki przed słońcem oraz jest zachowany porządek przy brzegu . Jeśli ktoś szuka miejsca do grillowania to polecam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś zgodę okręgu na wędkowanie? Toż to przecie staw szkoleniowy dla młodzieży pzw... 😀 Nastawiali tablic zakazujących wszystkiego i nigdy młodzieży pzw tam nie widziałem, a często bywam tam z psem bo mieszkam obok...

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.