Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dębowy Las gm. Żmudź


bieluch

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Wie ktoś jak tam jest z zezwoleniami czy trzeba mieć kartę opłaconą czy nie, gdzie się kupuje zezwolenie i jakie są ceny? W sieci jedyne informacje jakie znalazłem są mocno przeterminowane i niepełne http://www.zmudz.gmina.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=19

najlepiej zadzwon badz podjedz do urzedu gminy zmudz, na miejscu sie wszystkiego dowiesz z tego co pamietam sa tam przepustki weekendowe w okresie letnim reszta roku to koszt rocznej przepustki, co wiecej nie mozna lowic po zmroku

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły mnie słuchy (choć to informacje nie na 100% pewne) że w tym roku nie sprzedają przepustek, a przynajmniej jeszcze nie wiedzą czy będą sprzedawać, nie było zarybienia i nie wiadomo czy będzie. Ponoć mają na jesień wodę spuszczać i jakiś ośrodek budować - takie plotki słyszałem, ale ile w tym prawdy nie wiem.

Byłem kilka dni temu na obczajkę, po lodzie nie ma ani śladu, ale wędkarza też ani jednego nie widziałem. Niestety do gminy nie podjechałem bo było po 17 stej. wiec nie było po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszytko wiem, najświeższe informacje z gminy Żmudź są takie że całorocznych zezwoleń w tym roku nie ma bo mają być jakieś tajemne inwestycje:P Wekendówka kosztuje dychę, a tygodniówka dwie dychy, zarybili ponoć tylko "większymi" osobnikami i bardzo delikatnie :/

Przy okazji dowiedziałem się co na Puszczy - prawdopodobnie przepustka całoroczna 120 zł (jeszcze nie ma ostatecznej decyzji, ma być za około tydzień), ponoć jeszcze kwartalne zezwolenia mają być, ale konkretnego info niema, zezwolenia w Caritas na Lubelskiej w Chełmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Kolego bieluch chciałbym się Ciebie zapytać , jakie gatunki ryb pływają w Dębowym Lesie ?? Kiedyś byłem nad tym zalewem , lecz nie miałem pojęcia , że tam cokolwiek pływa :) . Miałbym jeszcze pytanie , odnośnie tego , gdzie należy uiścić opłatę za wędkowanie na tym zbiorniku ??

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Krzysztofie,

zezwolenia tak jak napisałem w urzędzie gminy Żmudź, który jest czynny w dni robocze do 15stej....

Czyli jak chcesz w niedziele jechać to w piątek musisz zapylać po zezwolenie - na to wychodzi:D a jak się pogoda zepsuje przez te dwa dni, albo coś Ci wypadnie to Twój problem...

Ponoć gdzieś, na którejś wiosce mają być w sklepie przepustki sprzedawane też, ale zapomniałem na której.

Jeśli chodzi o gatunki to nie wiem, byłem tam raz może dwa i to nie za bardzo trzeźwy :D Poza tym to było kilka lat temu, ale co tam może być - wszytko to samo co w okolicy, karp, karaś, karp, karaś i tak w koło Macieju, ze dwa szczupaki pewnie jeszcze pływają :P

Ja sobie odpuściłem te "gminne" zbiorniki w tym roku bo albo ceny są zaporowe jak na Maczułach czy Natalinie, albo nieadekwatne do tego co oferuje bajoro jak w przypadku Puszczy...

Opłaciłem kartę bo i tu i tu ryb jak na lekarstwo, ale przynajmniej mam ochotę to jadę choćby w środku nocy i nie muszę po jakichś gminach latać, albo czekać do weekendu bo np. w czwartek nie wolno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaciłem kartę bo i tu i tu ryb jak na lekarstwo, ale przynajmniej mam ochotę to jadę choćby w środku nocy i nie muszę po jakichś gminach latać, albo czekać do weekendu bo np. w czwartek nie wolno...
Bieluch nie narzekaj, z rybami nie jest tak źle, ja praktycznie siedzę tylko na Stańkowie i z łowieniem jest OK. Jeżeli masz wykupione składki w chełmskim Okręgu, możesz np. pojechać na J. Słone, J. Glinki, gdzie można połowić ładne sztuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J. Słone lub potoczna nazwa Chuteckie. Przejeżdżasz przez Sawin w kierunku na wieś Chutcze, i po dojechaniu tak mniej więcej w połowie wsi musisz skręcić w lewo, jednak najlepiej zapytać tubylca o dojazd. Glinki oczywiście te koło Białego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jony za namiar już zlokalizowałem. Wiesz coś na temat tego Słonego, jaki tam rybostan czy zarybiali czymś ostatnio? Może załóż nowy temat i podziel się wiedzą na temat tego zbiornika, jak tam skoczę to też napiszę jak wyniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale zbyt wiele na temat tego jeziorka nie wiem. Dopiero w tym roku mam zamiar trochę pojeździć nad tą wodę. Jest tam ładny karp i amur, chociaż jest to zbiornik mało odwiedzany. Na pewno zdam relację jak tylko się tam zasiądę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomik - też to sugerowałem dzięki za link ;)

krzysiu wedkarz - na 100% w gminie Żmudź, ponoć gdzieś jeszcze w okolicznym sklepie mają być, ale nie wiem gdzie dokładnie, ponadto "mają" więc pewnie jeszcze ich tam nie ma. Dzwoń i pytaj http://www.zmudz.gmina.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=372&Itemid=97

Niestety, ale do poniedziałku chyba nie za wiele zdziałasz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wywaliłem gazety ale w tym tygodniu w którymś z chełmskich tygodników było sporo o Dębowym Lesie... było coś, że dostali jakieś duże dofinansowanie z UE, będą modernizować otocznie zbiornika, chyba jakiś pomost wymieniać czy robić, jeżeli dobrze pamiętam chyba też będzie spuszczana jesienią woda... było chyba też o przepustkach i gdzie kupować, Wydaje mi się, że te tygodniki do końca tygodnia będą jeszcze dostępne w sklepach, kioskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to samo słyszałem + jeszcze z nieoficjalnych źródeł (nie wiem czy pewne) że jakiś ośrodek tam mają budować, ale koleś w gminie mówił że to jeszcze nic pewnego z tym spuszczaniem wody jesienią - niemniej dmuchają na zimne i zezwoleń rocznych w tym roku nie ma, a z zarybianiem tak jak pisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.