Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisko Rybnik koło Osieka.


koczownik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Parę lat temu wykupiłem pozwolenie całoroczne na tą wodę. Od wiosny do jesieni jeździłem tam bardzo często. Próbowałem w różnych miejscach i różnymi metodami złowić białą rybę – moim wynikiem przez cały rok była jedna (co prawda bardzo ładna) płoć gruntowa – po za tym nie było nawet tzw „puknięcia”. Próbowałem także dostać drapieżnika na spinning – kompletna studnia. W tym samym czasie jeździłem też na inne łowiska – rewelacji może nie było, ale stosując te same metody, sprzęt i zanęty coś tam zawsze złowiłem.

Ktoś się spyta po co tam jeździłem. A mianowicie klimat nad tą wodą jest wspaniały i mile się nad nią spędza czas. A że nie jestem mięsiarzem to nie robiłem problemów z tego, że wracam o kiju. Ponadto jestem optymistą i liczyłem, że w końcu coś tam połowię.

Reasumując. Łowiłem już na paru wodach (niektóre bardzo chimeryczne) i po 2 – 3 łowieniach wiem czego można się po niej spodziewać. Rybnik uważam za studzienkę i to bardzo głęboką. Być może pływa w niej parę okazów karpia i drapieżnika. Jak ktoś liczy, że pobawi się z drobnicą; tj płotkami, leszczykami lub okonkami to lepiej niech nie jedzie tam łowić. Jak ktoś jest łowcą okazów, to może sprawdzić tam swoje umiejętności. Po prostu ta woda jak dla mnie „nie żyje” – nie widać na niej wiosną świeżo wyklutego narybku, nigdy nie zauważyłem aby ryba się spławiała, nigdy nie zauważyłem poruszenia wśród białorybu jak drapieżnik żerował. A na innych wodach to widać. Zresztą zanim wykupiłem pozwolenie, to znajomy mi krótko Rybnik scharakteryzował mówiąc, że jak coś tam złowię, to będą to ładne rybki ale maksymalnie 2 – 3 sztuki na sezon. No a ja tam złowiłem tam swoją najdroższą płoć w życiu. Pomijam już fakt, że bywając nad tą wodą nie widziałem ani razu, aby ktoś z innych wędkarzy (a było ich bardzo mało – co też o czymś świadczy) cokolwiek złowił.

Z tego co się orientuję, to na chwilę obecną nic tam się nie zmieniło.

ODRADZAM !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.