Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kołowrotki z Lidla ? - "crivit" z wolnym biegiem


bieluch

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, w sklepach Lidl (widziałem w Lubartowie i Chełmie na Kolejowej, podejrzewam że w innych miastach też są) pojawiło się ostatnio sporo sprzętu wędkarskiego, o ile te gotowe "wędkarskie zestawy startowe" nie nadają się raczej nawet dla początkujących (żeby ich nie zniechęcić do tego pięknego hobby) o tyle młynki z wolnym biegiem wydają się naprawdę solidne i jak za tą cenę (80PLN) warte uwagi. Cały sprzęt w Lidlu obrendowany jest logiem "crivit" nigdy nie słyszałem o takiej firmie, a Wy?

Wracając do kołowrotków są zwykłe w kilku rozmiarach z hamulcem przednim lub tylnym w cenie 30-40 zł zależy w którym mieście :P

i oczywiście wspomniane młynki z wolnym biegiem w 2 wersjach mniejszej bodajże 3000-S i większej 5000-S.

Przyznam się bez bicia że pokusiłem się o zakup 2 sztuk tych największych i na pierwszy rzut oka wydaje się niezły stosunek ceny do jakości, do każdego są dwie aluminiowe szpule, pracują bardzo ładnie (zarówno wolny bieg jak i inne mechanizmy - główny hamulec mógł by być nieco bardziej dopracowany, no ale za tą cenę nie spodziewam się że dorówna młynkowi za 400zł), a co są warte to się dopiero okaże nad wodą :D Jak na razie ponawiałem żyłki i pokręciłem trochę w domu, ale jak wyholuję coś to nie omieszkam podzielić się opinią - mam nadzieję że tryby nie wylecą :D

Jak by kogoś interesowało podam parametry modelu 5000-S jakie są podane na opakowaniu.

Pojemność szpuli:

0,35 - 205 m

0,40 - 160 m

0,50 - 100 m

4 łożyska kulkowe

Przekładnia: 5,5:1

Waga: 600g

Gwarancja: 3 lata

Myślę że wypisałem podstawowe najważniejsze rzeczy - pozostałych nie che mi się przepisywać, jeśli ktoś mocno chce mogę zrobić zdjęcie pudełka, albo po prostu przejdź się do Lidla i zobaczysz :)

Mniejsze egzemplarze z wolnym biegiem nadają się znakomicie do pikerka :)

Myślę jeszcze żeby kupić ten zwykły za 3 dychy, niech leży jako zapas do spławika - za tą cenę jeść nie woła :D Tym bardziej że ja na spławik od wielkiego święta łowię ;)

Jeśli ktoś jeszcze kupił niech się wypowie bo jestem ciekawy jak wam się sprawują. Znajomy karpiarz z góry powiedział że to g**o, ale nawet tego w ręku nie miał - niektórzy mają po prostu uprzedzenia do rzeczy z marketów, ale ja na rzeczach z Lidla się jeszcze nie zawiodłem więc zaryzykowałem :P W Lubartowie jak przywieźli rozchodziły się jak przysłowiowe świeże bułeczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon

Na ten większy łowię bez przerwy od ponad 2 lat (ten sezon jest trzeci). Używam go do ds na Wiśle w dość dużym uciągu. Do tej pory pracuje bez zastrzeżeń, natomiast trzeba przyzwyczaić się i wyczuć hamulec. Jak na tą cenę jest bardzo o.k..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.