Skocz do zawartości
tokarex pontony

Okręg chełmski vs lubelski - o co chodzi z tymi okręgami?


bieluch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako że jestem z Chełma opłaciłem kartę tutaj - i wydaje mi się że głupio zrobiłem, ale o tym później.

Generalnie to jak się opłaci kartę w Chełmie na tzw. podstawie można sobie połapać na.... gliniankach i to tylko dużych.... kawałek, Bugu (dosłownie kawałek) i Wieprz do okolic Zawieprzyc (z tego co wyczytałem).

Kiedyś łapałem tylko w najbliższej okolicy więc nie wnikałem w te "okręgi: :wink:

To jest chore! Praktycznie na każde bajoro w okolicy trzeba dodatkową opłatę, albo karnet. Reasumując te 150zł podstawy nic prawie nam nie daje. Trzeba płacić więcej i więcej...

Ponieważ w tym sezonie interesuje mnie moczenie kija (w dużej mierze) w okolicach Lubartowa i Łęcznej popierniczyłem wczoraj do PZW celem dokupienia zezwolenia na Okręg Lubelski (47zł jak by ktoś chciał wiedzieć), i co się okazuje? Nie dość że w Lubelskim Wieprz jest od Nielisza do samej Wisły (naprawdę duży odcinek) to jeszcze masa jezior bez żadnych dopłat - długo by wymieniać. Z całego (2 stronicowego) wykazu łowisk tylko Rogóżno i Zagłębocze objęte są jakimiś dodatkowymi opłatami, czyli mniej więcej tyle co u nas jest bez dodatkowych przepustek:D

Dlaczego to jest takie popieprzone? Wydałem ponad 290 zł za okręg Chełmski + przepustki na 3 bajora i okręg Lubelski, a jak pojadę gdzieś dalej w Polskę na wakacje to oczywiście następny po****y znaczek.

Dobra teraz najważniejsze czyli pytanie do was drodzy forumowicze - czy dało by się zrobić taki myk: zakładając że za rok zrezygnował bym z okręgu chełmskiego i opłacił składki w jakimś kole np. w Lublinie - czy tak się da i czy wyjdzie mi taniej?

Gdybym mi wyszedł za te ~150zł sam okręg Lubelski to by było miło :-) Żałuje trochę że się pośpieszyłem bo trzeba było najpierw pytać, a dopiero opłacać, ale może na przyszły sezon będę wiedział - o ile mi powiecie :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.