Skocz do zawartości
tokarex pontony

Różne pytania dotyczące drgającej szczytówki


shrek83

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 355
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miękka szczytówka raczej się nie nadaje, lepiej średnia, lub twarda, bo i tak nawet na twardej branie będzie widoczne ( ale to też jest zależne od tego gdzie się łowi, np. na jezioro lepsza jest miększsza, a na rzeke twardsza ), a leszcz bierze bodajże tak: najpierw szczytówka była lekko wygięta ( ze względu na naprężenie żyłki ) to się rozprostowuje, a potem szybko dół ,góra, dół, góra, chyba tak to jest, ale mnie to nigdy jakoś nieobchodziło, jak bierze, bo jak bierze ryba, to widać, że jest to ryba, a co mnie ma obchodzić jaka, przecież i tak zatne, więc poco to komu, niemniej odpowiedz na pytanie masz, ale niejestem w 100% pewien, że mówie prawde, żeby nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bylem tydzien na mazurach nad jeziorkiem i zlowilem tylko kilka leszczy takich ponad kilo, a brania byly najróżniejsze a jakczesciej bylo cos takiego ze powoli sie wyginala szczytówka,potem szybko i jak zacinalem przy wygetej szczytówce to nic na haku nie bylo (zadnej ryby, a robaki byly jakby wyssane ze srodka) ale dzieki za porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja byłem dzisiaj na rybach właśnie z pickerem ...i brania leszyczy były takie że dzwoneczek nawed nie piknoł !!!!! :!: były tak delikatne i spokojne że przy tym drugim miałem wątpliwość czy to branie , zacinam leszcze 90 deko :shock: miałem 2 leszczyki troche ponad 90deko a brania jak wiatr takie melencholiczne !! łapałem w dorzeczu odry jakis stary kanał :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dwie_sety

Wisła - Kraków z moich obserwacji wynika, że gwałtownie i łapczywie biorą ryby mniejsze natomiast duże leszcze zazwyczaj podnoszą i zaczynają wysysać robaki. Brania są wtedy bardzo trudne do zauważenia - niewielkie drżenia szczytówki - trzeba ciąć.

To jest mniej więcej 60 -70 % takich brań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam

Dziś byłem na rybach na zalewie i miałem mizerne efekty. 2 małe płotki i linek. łowiłem metodą DS. z jednej strony zastanawiałem się czemu nic mi nie bierze większego, może to wina pogody (zimne noce)?? ale z drugiej strony kolega stojący obok i miotający koszykiem tuż koło mojej przynęty złapał parę ładnych karasi, linów i płotek. myślałem że to może wina przynęty więc zacząłem używać takiej samej przynęty tzn czerwonych robaków i to z tego samego kompostownika. efekty?? zerowe. zacząłem używać nawet jego zanęty i nic... podirytowałem sie tym faktem i troche zeźliłem ale udawałem twardego że jest ok. błąd popełniłem taki że nie zapytałem go po prostu czy coś jest z moim zestawem, żeby spojrzał swoim okiem na to co mam na wędce. on łapał na białe to ja też, on łapał na pinkę to ja też, on łapał na czerwone to ja też z tą róznicą że miał jakies nie najgorsze efekty.

Stąd moja prośba:

Czy podzielicie sie ze mna jakimiś szczególami, jakimiś tajnikami aby łowienie na DS było bardziej skuteczne?? dno na tym zbiorniku nie jest zbyt muliste, ale zbiornik jest tzw zbiornikiem dużej presji.

używam rurek antysplątaniowych i koszyków, wielokrotnie zmieniałem przypon i haki (grubość i długość przyponu)

Proszę o pomoc. z góry wielkie dzięki za informacje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wierzyłem w możliwości długiego przyponu do moment jak ostatnio byłem na Odrze. Ja stosowałem (do pewnego momentu) krótki przypon znajomi takiego po 1m do 1,5m. Efekty bez porównania lepsze na dłuższym przyponie do tego grubość przyponu i wielkość haka. Równie duże znaczeie ma czułość szczytówki. A poza tym troche szczęścia. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się zdażyć że pomimo stosowania tych samych zestawów, przynęt zarzucamy zestaw w trochę inne miejsce tj. jakiś dołek, twarde podłoże itp. w normalnych warónkach może to niemić zbyt dużego wpływu ale gdy ryba słabo żeruje to już inna hustoria i jeszcze jedno odległość bardzo wazna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
czy jak dzwoni dzwoneczek to nie wystrasza ryb
No chyba że są to dzwony kościelne :mrgreen: ,
mam pytanie jak bierze leszcz wiekszy?? czy szcczytówka sie wygina szybko czy powoli
Leszcz ten konkret ,wali że malo kija do wody nie wciągnie ,inaczej jest latem inaczej jesienia ,ten "mniejszy" leszcz bierze troszke mniej agresywnie ale też jest na co popatrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do leszcza to najlepiej zazucic koszyczek DSem na jaknajwieksza glebie??powiedzmy w jakies 4-5m albo jeszcze lepiej podawac przynete w najglebszym miejscu jeziora (row, spad, dol) tam gdzie gromadza sie duze leszcze. Na jakich glebokosciach lowic leszcze powyzej 30cm??no i na co lowic te spore leszcze??mady, kuku,ziemniaczki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże leszcze siedzą w strefie profundalu gdzie w zależności od łowiska może być nawet kilkanaście metrów głębokości, obecność leszczy można wypatrzeć wieczorem przed zmierzchem obserwując wode, czasem spławiają się na powierzchni nad swoimi terenami żerowymi. Co do przynęt to może warto by było spróbować na czerwonego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Ja łowie leszcze na zalewie Zemborzyckim i zawsze stosuje najdelikatniejszą szczytówke by widzieć każde branie ale to wtedy gdy nie ma fali bo gdy fala jest zakąłdam średnia lub najsztywniejszą :) Brania to poprostu wychylenia szczytówki tzw. piknięcia. Jak juz wcześniej przedmnówca napisał łapczywie biorą mniejsze leszcze połykając haczyk bardzo głęboko chociaz nie ma na to reguły :)

Mam pytanie stosujecie styropian by haczyk z przynętą unosił się lekko ponad dno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.