Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Różne pytania dotyczące drgającej szczytówki


shrek83

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 355
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak, mając do dyspozycji jedynie teleskopowe podpórki, ustawić feeder'a na rzece? Starać się zbalansować wędzisko tak, żeby było ustawione pod jak największym kątem?

A drugie, czy zacięcia na ds powinny być delikatne?[bo, gdy zatniemy tak, że aż koszyczek ,,podskoczy" od dna, możemy połamać szczytówkę? szczególnie przy plecionce. Mam rację?]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak, mając do dyspozycji jedynie teleskopowe podpórki, -ustawić feeder'a na rzece? Starać się zbalansować wędzisko tak, żeby było ustawione pod jak największym kątem?

Nie wędkuje na rzece, ale normalnie taki kij ustawia się by tworzył kąt z żyłką od 90-110stopni, im większa odległość łowienia tym bardziej w kierunku 110, niektórzy na rzece ustawiają (za pomocą "podpórki rurowej" wbijanej w ziemie) patyk do pionu, zmniejsza to napór prądu wody na żyłkę.

A drugie, czy zacięcia na ds powinny być delikatne?[bo, gdy zatniemy tak, że aż koszyczek "podskoczy" od dna, możemy połamać szczytówkę? szczególnie przy plecionce. Mam rację?]

Nie sadzę by udało Ci się złamać szczytówkę w momencie zacięcia :wink: Najczęściej łamie się kije podczas zarzucania poplątanym - zawiniętym zestawem, bądź w transporcie, ewentualnie pod czas szarpania się z rybą lub zaczepem przy zbyt mocno zakręconym hamulcu kołowrotka.

Ps. Natomiast czy zestaw ma być podany lekko na skos z prądem czy nie , to musisz dopytać fachowców od rzek np. Mańka :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
czy feeder nadaje się do połowu karpi metodą DS?
Jak najbardziej, zwłaszcza wczesną wiosna gdy brania są delikatne DS może być bezkonkurencyjna.

Myślę, ze tak do 5kg nie powinno być problemu dla średniego feedera.

Jednak w przypadku nastawiania się na duże karpie-okazy, nawet z mocnym feederem nie ma sensu, te kije nie są konstruowane do parowania odjazdów bardzo dużej ryby.

I może się okazać że karp odjechał w krzaczory bo nie udało sie go powstrzymać miękkim często kluchowatym kijem.

Chyba, że poszukasz feedera dedykowanego pod "grubszą rybe"

Teraz na rynku jest sporo wędzisk wzmocnionych, dedykowanych pod karpia, np odległosciówki , a nawet tyczki myślę że feedery też jakieś są.

Jednak okazy proponuje łapać na rasowe karpiówki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybiorę się, na jak to mówi maniek karpiowe praprawnuki, bo zamierzam łowić na kukurydzę, więc takie 1-2kg już by mnie zadowoliły, szczególnie, że nie znam tamtej wody. Jedną wędkę mam właśnie karpiówę Robinson Montana Tele Carp[rasowa na pewno nie jest, ale daje radę :P] a feedera - konger carbomaxx, raczej do najmiększych chyba nie należy? Myślałem, że w dzień karpiówkę użyję zgodnie z przeznaczeniem a feedera na jakieś mniejsze rybki, a w nocy obydwie na karpia.

Pytałem głównie ze wzgl. na gwałtowne brania karpia, ale pewnie dobrze ustawiony hamulec zareaguje :) Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cay jak załoze na haczyk numer 1 rosówki. Na przypon stalke.

Niechcę tutaj drwić, ale to pytanie jest absolutnie głupie.. Dziwne pytanie, dziwne planowanie zestawu, powinieneś spróbować z przyponem z żyłki 0.16, 0.14mm, lub plecionki 0.12mm.. Po co Ci stalka na przypon.. DZIWNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechcę tutaj drwić, ale to pytanie jest absolutnie głupie.. Dziwne pytanie, dziwne planowanie zestawu, powinieneś spróbować z przyponem z żyłki 0.16, 0.14mm

Nie chcę tutaj drwić, ale żyłka 0,14 do rosówki to lekkie nieporozumienie :wink::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu, do czasu

Tak wiem tomek1, wiem.. przekonałeś nawet hexemana do łowienia "solidniejszymi" zestawami.. Ale od czasu złowienia karpia 85cm na zestaw z bocznym troczkiem na żyłkę 0.14mm 3 lata temu stwierdziłem że taka żyłka w połączeniu dobrze pracującym kołowrotkiem jest wystarczająca, w sumie 0.14mm to dla mnie dolna granica, delikatniejszych nie stosuję.. A to że łowię na wodach z niewielką ilością zawad to dodatkowe "ale" żeby pozostać przy takim łowieniu.. Z wyrazami szacunku tomek1, zgadzam się z Twoją opinią do stosowania żyłek 0.18mm na przypon w dodatku z hakami 4, 2, 1, ale wszystko zależy od rodziaju wody i tego "Co kto woli, jak kto woli, oraz jak intensywnie" :wink::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka żyłka w połączeniu dobrze pracującym kołowrotkiem jest wystarczająca, w sumie 0.14mm to dla mnie dolna granica, delikatniejszych nie stosuję.. A to że łowię na wodach z niewielką ilością zawad to dodatkowe "ale" żeby pozostać przy takim łowieniu.

:cool:

Z wyrazami szacunku tomek1, zgadzam się z Twoją opinią do stosowania żyłek 0.18mm na przypon w dodatku z hakami 4, 2, 1

A do 1/0 :?::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do 1/0

Główna 0.22 i długi przypon z plecionki 0.16 na węgorza (rosówka), a co do 1/0 lub większych, to do trupka, ale wtedy to juz ma się inne sposoby na "zmontowanie" przyponu, od czego jest plecionka kevlarowa lub cienka wolframka 40-50 cm, tyle że wtedy jeszcze dozbrajam kotwiczką (za ogonek), na "robala" łowię rzadko niezwykle rzadko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do rosówki

W sumie znałem rzeźnika co na 1/0 rosówkę z białym zakładał "Kanapeczka" i nawet karpiki ciągał po 40cm, ale.. Na czystej wodzie, hol na delikatnym zestawie nawet 40cm leszczyka to przyjemność, ale wiadomo że facet nie założy 0.10mm przyponu z hakiem 14 jak zaczepów więcej niż włosów na głowie, a na większości zbiornika łąka, brak najmniejszego sensu (No chyba że facet łysy, a połowy kilkudniowe na full słońcu, przy naszych lipcowych upałach :grin::mrgreen:)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekonałeś nawet hexemana do łowienia "solidniejszymi" zestawami

hexmana :mrgreen:

Racja :mrgreen: , ale połów tyczką nadal jest delikatny w moim zagraniu: główna 0,12mm a przypon 0,08 a nawet 0,06mm :wink: .

Tak więc ja się stosuję do metod Tomka jeżeli jadę nad wodę połowić większe sztuki, ale jak jadę pobawić się z drobnicą, lub na zawody to cieniutko do bólu panowie-na tyle na ile pozwala sytuacja na łowisku :wink::lol: .

Ale żeby było na temat, to do feedera stosuję przypony minimum 0,14, lecz najczęściej 0,16 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby było na temat, to do feedera stosuję przypony minimum 0,14, lecz najczęściej 0,16

Zupełnie jak ja, jednak kwestia zacięcia z dość dużej odległości nie pozwala na zastosowanie cieńszych przyponów.. poprawiam się hexman :mrgreen::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
obojętnie chodzi mi tylko o umocowanie żyłki w tych widełkach
Jeśli chodzi ci o elektroniczne to tak ,wystarczy wędzisko położyć w tych widełkach jak to określiłeś ,no i nie zapomnieć go włączyć :mrgreen: ,to jest najprostszy ze sposobów.Ale jest jedno ale :razz: tu zależy jeszcze na jaką rybę się nastawiamy ,generalnie do sygnalizatorów elektronicznych powinien być zastosowany napinacz żyłki czyli swinger ,lub bombka ,konfiguracja jest dowolna ,po kiego ten napinacz :?: ,najprościej ujmując ,luźna żyłka będzie powodować wskazywanie fałszywych brań ,gdzie umieszczać bombkę ,99% umieszcza między kołowrotkiem a sygnalizatorem i jest to prawidłowe umieszczenie ,ale zdarzają się sytuacje kiedy lepiej umieścić jest lepiej bombkę przed sygnalizatorem ,tu już tylko praktyka podpowiada kiedy to robimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.