Skocz do zawartości
tokarex pontony

Różne pytania dotyczące drgającej szczytówki


shrek83

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 355
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bombka wygląda tak: http://www.okonek.com.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=1102 Między te dwie kuleczki przeciąga się żyłkę, sznureczek wiążesz do podpórki, dzięki temu jak masz branie[bombka się porusza, najcz. w górę] możesz zaciąć a bombka wypnie się sama. Waży zależnie od modelu, jedynie na rzeki chyba trzeba je dociążać, nie wiem bo na rzece na grunt łowię od niedawna, i to na DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam.

Łowiąc w Wiśle i Bugu jesienią mialem problem. Otoż na białego robaka (metoda drgającej szczytówki+koszyczek) COŚ odgryzłało przypon z haczykiem, albo sam haczyk. Mimo, iz stosowalem hak Gamakatsu nr 12 nie dało rady.Łowiłem na dwa białe robaki. Domyślam się, ze to był jakis drapieżnik(szczupak?). Pytanie wiec, jak zabezpieczyc sie przed taka sytulacja?

Z gory tenks za rady:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tam przeszedł ze spiningiem albo z żywczykiem i zobaczył, może akurat odkryjesz dobre szczupakowe łowisko. Ja tak miałem. Łowiłem na spławik płocie w małej rzeczce i cały czas coś mi obcinało przypon. Na następną wyprawę wziąłem spining i okazało się, że była tam masa małych szczupaków(40cm-50cm). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sandacz?

Sandacz nie ma czym przegryźć żyłki. Może ją co najwyżej postrzępić podczas potrzącania łbem przy brzegu.

Najprawdopodobniej to szczupak, choć jeżeli działo się to wczesną jesienią nie wykluczałbym amura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek1 to był taki "joke".

Jedynym wyjsciem z sytujacji jest empiryczne sprawdzenie CO to było, za pomoca np. spina. Bo mogło to być wszystko, od piranii po kraba ( teraz to już wszystko u nas pływa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań po dzisiejszym wypadzie nad rzekę, chodzi mi o zminimalizowanie efektu uciągu.

Co wpływa na to, że nie można stabilnie postawić zestawu na dnie?

Ciężar koszyka, przekrój żyłki, plecionka...

Czy są jakieś sposoby radzenia sobie z silnym uciągiem, inne niż ciężarek grubo powyżej setki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś sposoby radzenia sobie z silnym uciągiem, inne niż ciężarek grubo powyżej setki?
Zmiana kształtu koszyczka, spróbuj łowić na koszyczki trójkątne, które do jednego z boków mają przymocowany ołów, bardzo stabilne i stawiają mniejszy opór. To pozwoli Ci odciążyć dotychczasowy zestaw o jakieś 30%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można również zastosować spłaszczoną oliwkę, lub właśnie koszyczek trójkątny z bocznym ołowiem. Jedno z dwóch, chociaż o wiele odpowiedniejsza będzie 20gr spłaszczona oliwka, która bez problemów spisze się jako obciążenie, napinając zestaw. Odpowiednie ustawienie wędziska względem nurtu również pomoże w sygnalizacji brań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vasyl
Mam kilka pytań po dzisiejszym wypadzie nad rzekę, chodzi mi o zminimalizowanie efektu uciągu.

Co wpływa na to, że nie można stabilnie postawić zestawu na dnie?

Ciężar koszyka, przekrój żyłki, plecionka...

Czy są jakieś sposoby radzenia sobie z silnym uciągiem, inne niż ciężarek grubo powyżej setki?

Na to, ze zestaw ciegnie prad ma takze wplyw grubosc zylki. Kiedys mialem ten problem i zmienilem 0,22 na 0,18 i byly efekty.

Radze takze zmienic koszyczek na trojkatny, albo kulisty ale troszke mniejszy.

Mozna tez do koszuczka dodac oliwke.

Tak swoja droga, to w Odrze lubie jak szczytowka jest troszke ugieta. Jakos lepiej mi wtedy zaobserwowac brania. Takiej prostej szczytowki nie lubie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym wiedzieć mimo, że na rzekach nie łowie. :roll:

Czy są jakieś sposoby radzenia sobie z silnym uciągiem, inne niż ciężarek grubo powyżej setki?
Jest wiele dam znać na PW.
Zdaje mi się ,że widziałem już taką , bądź podobną Twoją odpowiedz kilka razy.

maniek, dlaczego nie chcesz się tą wiedzą podzielić na forum?.

Ps. Nie odbieraj tego jako pretensje , ale zwykle w takich przypadkach czuje się nieco pominięty {i chyba nie tylko ja}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.