Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach :) Maj 2013


DAWID

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 163
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gratki @jaceen :!: u mnie na razie z kleniami cisza, dopiero wczoraj połowiłem trochę płotek i krąpi - dopiero u mnie ryba się pokazuje , chodź w niższej partii rzeki już wcześniej łowili.Ja jednak nie mam zbytnio czasu ,robię w delegacji i na rybki mogę poświęcić tylko godzinę od 19-20 :neutral: więc nie bawię się w DSowanie tylko łowię na spławik :mrgreen: co też sprawia mi dużo frajdy! Dziś straciłem rachubę co do ilości płoteczek ,krąpi i uklei , trafił się nawet jeden okoń :razz: Jutro jednak nastawiam się na klenia ,może też pospininguję , chociaż nie lubię :wink: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zaliczyłem i rzeke i jeziorko.

Na rzece taki oto przyłów, zebrał smużaka jak rasowy jaź :wink:

wg kresek na wedce koło 65cm

dsc03338q.jpg

Na jeziorku zaliczyłem kilka mikro wzdręg i na koniec smużaka zebrał z powierzchni szczupły, ale tym raze to on był lepszy.

Fajnie dziś rybnie było i z Don Gucakiem miałem okazje podziwiać piekne spławy linów, a i nawet kilka wobków mu sie dostało :wink:

Ryba wyraźnie na amorach(mozna by na niej warzywa trzeć) i jak zawsze do wróciła domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zameldowałem się z rana nad moją Wisełką, kiedy zobaczyłem kolor wody pomyślałem żeby odrazu wracać do domu, woda brudna, kolor brązowy, ale coś mnie podkusiło żeby trochę porzucać, po pierwszym 50siątaczku humor mi się poprawił.

bolen1.jpg

Pomyślałem że warto zostać i porzucać troche dłuzej. Chwile później złowiłem dwa średniaczki.

bolen2.jpg

To co dostałem na koniec to dla mnie totalna masakra :) Boleń przez duże B, po prostu kabanisko, C&R !!!

boleniskonaforum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu udało mi się złowić wymiarowego szczupaka - całe 53cm - wziął na Fatso Cranka w miejscu, w którym kilka dni wcześniej dwa razy uderzał w białą gumę. Rano miałem też walnięcie na Percha, ale nie udało mi się zaciąć i tylko na pamiątkę została mi łuska, która nabiła się na kotwicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawid ogromne gratulacje.

Dzisiejszy wypad ZNÓW zakończył się powrotem o kiju (początki zawsze chyba bywają trudne). Zaliczyłem tylko jedno branie, niestety rybka (podejrzewam okonia) się spięła. Oraz straciłem 2 twisterki :(.

Jutro na pewno coś przyniosę.

@lukis1115 to jezioro to w Świniobudach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraz004jx.jpg

Świnka równe 40 cm. Wstyd się przyznać, ale to chyba 10 wyprawa a ta świnka to pierwsza ryba którą złowiłem w tym roku :D W dodatku totalny przyłów, śmigałem ze spinem za kleniem. Nie udało się jedynie ojciec wyjął 2 maluchy. Przez godzinę obserwowałem chlapiące się spore klenie. Jaki to ból patrzeć jak ryby żerują, ganiają drobnice a za nic mają moje przynęty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniechęcony majowymi doświadczeniami z linami, zachęcony z kolei każdym linowym artykułem wybrałem się dziś zapolować.

Nad wodą zameldowaliśmy się z kolegą ok 13. Pogoda była piękna. Do 14. Potem zaczęło siąpić i zrobiło się chłodno. Do tego w zasadzie nic nie brało - 3 wzdręgi (w tym jedna bez wymiaru). Ok 16:30 złowiłem pierwszego w życiu lina w maju. Miał 26cm. Potem nastała absolutna cisza. Na jakieś 4 godziny. O 20:30 pobiłem swój osobisty, linowy rekord.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie huśtawka pogodowa, rano zimno i przez chwilę deszcz -na spławik 9płotek 4krąpie i 7okoni ,na DS jedna płotka , ale nic dużego .Po południu cieplej lecz na DS też tylko jedna płotka :neutral: Wybrałem się jeszcze o 18,30-20ej z DS i trafiły się dwa klenie 35 i 33cm , i 2 płotki po 25cm :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pogoda dla spacerowicza kiepska, ale dla wędkarza bdb i potwierdziło się, nastawiłem się na okonie i one w pełni dopisały, po raz pierwszy zdarzyło mi się złowić wraz z kolegą we Wrocławiu aż tyle okoni z przedziału 30-35cm (8szt) i drugie tyle w przedziale 25-28cm mniejszych nie liczyłem... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś przeprosiłem sie z DS, i wybrałem sie na rzeke,efekt: 1krąp ok. 20cm, 3 sumiki, i jeden lecho ok 50cm. Po 19 rybki przestały sie interesowac czymkolwiek i dałem sobie spokój. Pogoda nie rozpieszcza... , woda podniosła sie lekko z 60cm od wczoraj i znów kawa z mlekiem. Na pocieszenie pozostało mi w jednym z dopływów podziwiać tarło leszczy przez duże L !! Sztuki lekko po 70cm+ , piękny widok :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wirefree

Obawiam sie że drapiezniki maja żarcia w brod bo dopiero co był wylęg młodych a warunki sa sprzyjajace dla malych rybek wiec jest ich duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.